• Slider 15

Aktualności

 

 • Komunikat Krajowego Zarządu PZD w sprawie rozliczania prądu dla ROD w 2024 r.

  15 grudnia 2023 Prezydent podpisał ustawę z dnia 7 grudnia 2023r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Nowelizacja skutkuje przedłużeniem, na pierwszą połowę 2024r., mechanizmów chroniących odbiorców przed wzrostem cen energii. Zgodnie z ustawą, do 30 czerwca 2024r. utrzymano możliwość rozliczenia określonego pakietu (limitu) energii wg cen „zamrożonych” na poziomie z 2022r.

  Komentarze: 0Więcej
 • KOMUNIKAT Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców z dnia 15 grudnia 2022 r. w sprawie 10-lecia uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych

  W związku z dziesiątą rocznicą uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, Krajowa Rada PZD uznaje to wydarzenie za jedno z najdonioślejszych wydarzeń w historii polskiego ogrodnictwa działkowego. Zwieńczyło bowiem wielomiesięczną walkę środowiska działkowców o przyjęcie nowej ustawy, która stanowi fundamentalne osiągnięcie całego ruchu działkowego. Sukces był tym większy, że ustawa została opracowana przez samych działkowców, którzy ją złożyli do Sejmu jako projekt obywatelski poparty podpisami ponad 924 tysięcy obywateli.

  Komentarze: 0Więcej
 • Interpelacja posłów Polska 2050 w sprawie ogrodów działkowych w kontekście ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

  Zachodzi zatem obawa że dalsze funkcjonowanie ogródków działkowych w strefach innych niż wielofunkcyjne z zabudową wielorodzinną (SW) czy jednorodzinną (SJ) albo poza strefą zieleni rekreacji (SN) może być zagrożone, gdyż nie będą one ujęte w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Czytamy w interpelacji posłów 2050 Trzecia Droga.

  Komentarze: 0Więcej
 • JUBILEUSZ 10-LECIA USTAWY O ROD

  Właśnie mija 10 lat od uchwalenia ustawy z dnia 13 grudnia 2013 roku o rodzinnych ogrodach działkowych, które należy uznać za fundamentalne osiągnięcie polskiego ruchu ogrodnictwa działkowego. Wydarzenie to zwieńczyło bowiem starania rzeszy polskich działkowców o zapewnienie dogodnych warunków do użytkowania działek, ochrony istnienia i rozwoju ogrodów działkowych, a także stabilny fundament pod funkcjonowanie skutecznej organizacji broniącej interesów działkowców.  

  Komentarze: 0Więcej
 • Spotkanie Kolegium Prezesów Zarządów ROD Włocławka i Rypina.

  Tradycyjnie w grudniu - w poszczególnych rejonach Okręgu Toruńsko - Włocławskiego PZD - spotykają się prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych w ramach kolegiów prezesów ROD. W dniu 8 grudnia 2023 r. odbyło się takie spotkanie we Włocławku. Wzięło w nim udział 35 prezesów reprezentujących ogrody z Włocławka i jego okolic, a także z Rypina.

  Komentarze: 0Więcej
 • WAŻNE Nowy sposób logowania na skrzynki mailowe !!

  Na przełomie listopada i grudnia br. wszystkie maile z końcówką pzd.pl zostały przeniesione na nowy serwer pocztowy, obsługiwany przez Home.pl. Nowy serwer oznacza więcej miejsca w skrzynkach pocztowych.W celu zalogowania do poczty na nowym serwerze należy wejść na stronę webmail.pzd.pl lub w przypadku korzystania z programu pocztowego, zmienić ustawienia serwera pocztowego (wprowadzić w ustawieniach serwera konta email).

  Komentarze: 0Więcej
 • Wysyłka maili z DGCS PZD System

  W związku ze zmianą serwera pocztowego należy zmienić ustawienia wysyłki maili w programie DGCS. W polu adres serwera wpisujemy mail.pzd.pl Bezpieczeństwo połączenia STARTTLS wybieramy TLSv1.2 Sewer wymaga uwierzytelnienia. W przypadku zmiany hasła do skrzynki email, należy też zmienić hasło w DGCS.

  Komentarze: 0Więcej
 • Pismo Ministerstwa Sprawiedliwości do Minister Rozwoju i Technologii w sprawie projektu rozporządzenia dot. sporządzania planów ogólnych gmin

  „Wydaje się, że przepis ten jest zbyt ogólny i może godzić w konstytucyjną zasadę ochrony własności. Lokalizowanie inwestycji  związane jest z wykonywaniem prawa własności nieruchomości, a wszelkie ograniczenia powinny być  określone w ustawie - co wynika wprost a art. 64 ust. 1 Konstytucji RP”

  Komentarze: 0Więcej
 • Instruktorzy SSI oraz Działkowy Klub "Zielony Zakątek" z Grudziądza na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

  Jarmarki  bożonarodzeniowe odbywają się w wielu miastach,  jest to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń świątecznych. Odbywają się one zazwyczaj w okresie przedświątecznym na głównych placach miast, czy w centrach handlowych. Świąteczne jarmarki przyciągają zwiedzających, którzy przybywają cieszyć się atmosferą świąt, zakupem świątecznych upominków  czy wspólnym kolędowaniem. Grudziądzcy instruktorzy SSI oraz członkowie działkowego klubu „Zielony Zakątek”, postanowili w taki niecodzienny sposób zaprezentować swoje stoisko z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, dekoracjami, które można było nabyć za niewielką opłatą.

  Komentarze: 0Więcej