• Slider 15

Aktualności

 

 • Komunikat z Narady Dyrektorów Biur Okręgów PZD

  W dniach 24-25 kwietnia br. odbyła się Narada Dyrektorów Biur Okręgów PZD. Obszerny program konferencji dotyczył najważniejszych zagadnień, kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania Polskiego Związku Działkowców.

  Komentarze: 0Więcej
 • Wody Polskie deklarują: Nie będzie kar za ujęcia wody na działkach

  Nagłośniony w mediach problem zagrożenia działkowców karami za brak pozwoleń wodnoprawnych był tematem spotkania przedstawicieli PZD z kierownictwem Wód Polskich. Efektem jest deklaracja o braku zagrożenia dla działkowców i gotowości współdziałania na rzecz doprecyzowania przepisów.

  Komentarze: 0Więcej
 • Majowy „Mój Ogródek” – od 19.04 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

  Mamy wiosnę i przed nami wiele ogrodniczych wyzwań. Aby nie przeoczyć istotnych zadań, warto sięgnąć po nowy „Mój Ogródek”. W wydaniu majowym znajdziecie praktyczne porady ogrodnicze i inspiracje.

  Komentarze: 0Więcej
 • Czytajcie „działkowca”!

  Uwaga! W sprzedaży pojawił się już najnowszy, majowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej, przystającej do specyfiki polskiego klimatu! Znaleźć w nim można m.in. przydatne, aktualne porady i masę cennych inspiracji na sezon. Nie przegapcie też okazji i zamówcie pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

  Komentarze: 0Więcej
 • Komunikat z posiedzenia Komisji ds. Oświaty i Konkursów Krajowych.

  22 kwietnia br. w siedzibie Polskiego Zawiązku Związkowców odbyło się posiedzenie Komisji ds. Oświaty i Konkursów Krajowych. Na zebraniu byli obecni przedstawiciele Zarządów Okręgowych oraz Inspektorzy ds. Ogrodniczych. Omawiano m. in. następujące tematy: szkolenia dla nowych działkowców, zagospodarowanie ROD i działek, wykorzystanie literatury wydawanej przez KZ PZD oraz konkursy ogłoszone przez PZD: „Najpiękniejsza Działka Roku 2024” i „Najlepszy ROK Roku 2024”.

  Komentarze: 0Więcej
 • Deklaracja wsparcia dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych kandydata na Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego

  "Rodzinne Ogrody Działkowe to zielone płuca naszego miasta! To jest ten moment, aby dostrzec ich znaczenie." wspomina kandydat na Prezydenta Miasta Torunia Paweł Gulewski w mediach społecznościowych

  Komentarze: 0Więcej
 • Prezydent Włocławka zadeklarował 1 milion złotych na inwestycje w ogrodach.

  W dniu 17 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie prezesów ROD oraz przedstawicieli Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD tj. Prezesa Okręgu – p. Piotra Gadzikowskiego, Wiceprezesa Okręgu – p. Andrzeja Ciechomskiego i Zastępcy Dyrektora Biura – p. Anny Bołądź z Prezydentem Miasta Włocławka – p. Markiem Wojtkowskim. W trakcie spotkania omawiane były problemy w funkcjonowaniu rodzinnych ogrodów działkowych. Licznie zebrani prezesi prosili m.in. o zapewnienie dojazdu komunikacji miejskiej do wszystkich ROD, utwardzenie dróg dojazdowych oraz doprowadzenie miejskiej sieci wodociągowej do kompleksu ogrodów przy ulicy Kapitulnej. Pan Prezydent zaoferował zagwarantowanie puli 1 miliona złotych z przeznaczeniem na budowę i modernizację infrastruktury ROD.

  Komentarze: 0Więcej
 • Stanowisko Prezydenta Włocławka w sprawie rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii.

  Komentarze: 0Więcej
 • Plany ogólne – wzór wniosku do pobrania

  W najbliższym czasie wszystkie gminy przyjmą tzw. plany ogólne - dokumenty planistyczne, które mogą zadecydować o przyszłości ROD. Uchwalą je rady gminy, ale przewidziano aktywny udział społeczeństwa. Każdy będzie mógł zgłosić wniosek, ale na urzędowym formularzu. PZD przygotował wzory takich wniosków.

  Komentarze: 0Więcej