• Slider 15

Aktualności

 

 • Większość radnych Grudziądza stanęła w obronie interesów działkowców, których ogrody są zagrożone likwidacją

  Około 70 proc. działających w Grudziądzu ogrodów działkowych może zostać zlikwidowana. Dopuściły to przepisy ustanowione przez poprzedni rząd PiS-u. 21 radnych zagłosowało "za" tym, aby krzywdzące przepisy prawa dotyczące działkowców, a uchwalone przez rząd PiS-u, zostały "odkręcone" przez obecny rząd. 1 radny: Krzysztof Kosiński z PiS-u był przeciw, a Andrzej Wiśniewski z PiS-u wstrzymał się od głosu.

  Komentarze: 0Więcej
 • Budki lęgowe dla ptaków? Czy aby na pewno? Nowy działkowiec w ROD „Prząśniczka” w Toruniu

  Rodzinny Ogród Działkowy „Prząśniczka” w Toruniu słynie ze swojego zamiłowania oraz działalności proekologicznej. Na terenie ogrodu znajdują się liczne hotele dla owadów, budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla małych ssaków. Ku zaskoczeniu jedną z jednych, większych budek lęgowych zamontowanych na rosnącej na terenie wspólnym ROD brzozie umiłowała sobie ruda wiewiórka.

  Komentarze: 0Więcej
 • Życzenia Wielkanocne

  Komentarze: 0Więcej
 • Spotkanie z toruńskimi kandydatami na najbliższe wybory samorządowe

  W dniu 25 marca 2024 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli toruńskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych z kandydatami do Rady Miasta Torunia na najbliższe wybory samorządowe – Pawłem Gulewskim kandydującym na stanowisko Prezydenta Miasta Torunia oraz Michałem Rzymyszkiewiczem – radnym ubiegającym się o reelekcje. W spotkaniu udział wziął również gość specjalny – Wiceminister Sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha. Z ramienia Polskiego Związku Działkowców udział wzięli przedstawiciele Okręgowego Zarządu, Okręgowej Komisji Rewizyjnej, Prezesi toruńskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz pracownicy biura Okręgu.

  Komentarze: 0Więcej
 • Decyzje Krajowej Rady PZD w sprawie okręgowych zjazdów delegatów PZD w roku 2024

  Krajowa Rada PZD na XXIV posiedzeniu w dniu 14 marca 2024 roku przyjęła uchwałę nr 8/XXIV/2024 w sprawie zasad i trybu odbywania okręgowych zjazdów delegatów w roku 2024. Krajowa Rada PZD wykonując obowiązek statutowy wskazany w § 99 ust. 2 określiła w niej ostateczny termin odbycia okręgowych zjazdów delegatów, tj. do dnia 30 września 2024 r.  Uchwała wskazała i uszczegółowiła wymogi wynikające z obowiązujących przepisów statutu PZD, a więc prawidłowe zwołanie zjazdu, uprawnienie do uczestnictwa w zjeździe, posiadanie czynnego i biernego prawa wyborczego,  sposób podejmowania uchwał przez zjazd, obowiązki okręgowego zjazdu delegatów.

  Komentarze: 0Więcej
 • Spotkania przedstawicieli PZD z Ministrem Rozwoju i Technologii w sprawie niekorzystnych przepisów o planowaniu przestrzennym

  W dniu 21 marca 2024 r. delegacja Polskiego Związku Działkowców (PZD) spotkała się z Panem Krzysztofem Hetmanem - Ministrem Rozwoju i Technologii, aby omówić niekorzystne przepisy o planowaniu przestrzennym, które zagrażają istnieniu ROD. Na czele delegacji związkowej stał Prezes PZD Eugeniusz Kondracki, któremu towarzyszyli radcy prawni Bartłomiej Piech i Tomasz Terlecki z Biura Prawnego PZD. Ze strony parlamentarnej udział wziął Pan Poseł Krzysztof Paszyk (przewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL-TD), który zorganizował spotkanie z Ministrem. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Kinga Kołodziejczak (rzecznik prasowy Klubu Parlamentarnego PSL-TD).

  Komentarze: 0Więcej
 • Raport PZD

  Raport Krajowego Zarządu PZD w sprawie realizacji programu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”.  Z końcem 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęła ostateczne rozliczenie zadań w ramach projektu grantowego.

  Komentarze: 0Więcej
 • Działkowcu, idź na wybory samorządowe i zagłosuj zgodnie z sumieniem!

  Kampania wyborów samorządowych sięga kulminacyjnego punktu. Spotkania z kandydatami do samorządów lokalnych odbywają się w najlepsze, jedno z nich odbyło się ostatnio w Szkole Podstawowej nr 13, Okręg wyborczy bydgoskie przedmieście, na którym to można było zadawać pytania prezydentowi Torunia - Michałowi Zaleskiemu. W związku z tym, że na terenie tego Okręgu położonych jest kilkanaście Rodzinnych Ogrodów Działkowych Polskiego Związku Działkowców w przedmiotowym spotkaniu udział wzięli Piotr Kociucki – członek Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD oraz Anna Bołądź – zastępca dyrektora biura Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD.

  Komentarze: 0Więcej
 • Oferta odbioru bioodpadów przez firmę MPO Sp. z o.o. w sezonie 2024

  Zachęcamy wszystkie Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych do zapoznania się z ofertą Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. dotyczącą odbioru bioodpadów z terenu Rodzinnych Ogrodów Działkowych w okresie od 1 kwietnia 2024r. do 30 listopada 2024r., czyli obecnie rozpoczynającym się sezonie ogrodnictwa działkowego. 

  Komentarze: 0Więcej