• Slider 15

Aktualności

W Ministerstwie Rozwoju i Technologii opracowano projekt rozporządzenia dotyczącego tzw. stref planistycznych.   Analizy PZD wskazują, że projekt już za dwa lata może skutkować zakazem ujawnienia ROD w planach miejscowych na większości terenów gmin. Poniżej publikujemy stanowiska struktur PZD w tej sprawie. 

 • OGŁOSZENIE O PISEMNYM PRZETARGU NIEOGRANICZONYM POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY „KALINA”

  Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, dostawa i montaż na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ Kalina „ w Toruniu, przy ul. Szczęśliwej 24-26 w Toruniu, 2 modułów kontenerów ( pawilonów ) biurowych zgodnie ze specyfikacją techniczno – materiałową i wykonawczą zamieszczoną w specyfikacji istotnych warunków zamówienia ( załącznik nr 3 ) oraz rysunkiem projektowym modułów kontenerowych ( załącznik nr 4 ).

  Komentarze: 0Więcej
 • Ogłoszenie o pisemnym przetargu nieograniczonym POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW Rodzinny Ogród Działkowy „Jutrzenka” w Toruniu

  OGŁOSZENIE O PISEMNYM PRZETARGU NIEOGRANICZONYM

   

  POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW

   

  RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY „Jutrzenka”

   

  w Toruniu

   

  Dane kontaktowe : tel. 600-029-999

  e-mail : rodjutrzenka@pzd.pl

   

  Ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na wykonanie dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ Jutrzenka„ w Toruniu, budynku biurowego na Siedzibę Zarządu ROD.

  Komentarze: 0Więcej
 • Walne zebranie w ROD "Niezapominajka" w Grudziądzu.

  Dnia 20 maja 2023 roku, w Światowy Dzień Pszczół w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Niezapominajka” w Grudziądzu, odbyło się zebranie sprawozdawcze. Okręgowy Zarząd Toruńsko-Włocławski Polskiego Związku Działkowców, stosowną uchwałą wyraził zgodę na przesunięcie statutowego terminu zwołania walnego zebrania. Członkowie społeczności działkowej przybyli w sobotnie popołudnie do świetlicy ogrodowej, aby podsumować rok 2022.

  Komentarze: 0Więcej
 • Piknik z okazji Dnia Działkowca i zmiany nazwy ROD.

  Dzień 6 maja to bardzo ważny dzień zarówno dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Toruniu przy ulicy Fabrycznej jak również dla całej braci działkowców zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców. Tego dnia, w bieżącym roku ogród ten obchodził swoje 69 urodziny i przy okazji zmienił nazwę z poprzedniej „X lecia” na nową nazwę „NATURA”. Była to również 42 rocznica powstania Polskiego Związku Działkowców.

  Komentarze: 0Więcej
 • To takie proste - idea ogrodnictwa działkowego jest dla każdego.

  Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” Przypominam tę znaną sentencję Konfucjusza, bo w zrozumieniu ogrodów działkowych , przyświecającej im ideii, pomagam już od 10 lat. Wiosna to radosny czas nie tylko dla działkowców, gdy rusza front prac, aby nasze działki i ogrody zachwycały ferią barw i zapachów, a już jesienią cieszyły owocami i warzywami. To także wytężony czas dla zarządów rodzinnych ogrodów działkowych, odbywają się walne zebrania sprawozdawcze.

  Komentarze: 0Więcej
 • Szkolenie Społecznej Służby Instruktorskiej Okręgu Toruńsko-Włocławskim PZD.

  W dniu 21 kwietnia 2023 roku w świetlicy biura Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD w Toruniu odbyło się spotkanie instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej. Zaproszeni zostali instruktorzy wszystkich szczebli, którzy licznie przybyli na spotkanie.  

  Komentarze: 0Więcej
 • Zarządy ROD czekają na środki z ARiMR

  Do Krajowego Zarząd PZD w dniu 24 kwietnia br. wpłynęła informacja o braku możliwości wypłaty środków finansowych dla ogrodów, w ramach kolejnych transz obejmujących realizację zadań objętych Programem pn. „rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. Dlatego działając w imieniu Rodzinnych Ogrodów Działkowych Prezes Krajowego Zarządu PZD uznał za konieczne zwrócić się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o przedstawienie pilnego stanowiska, gdyż konieczne jest poinformowanie Zarządów ROD, którym wstrzymano udzielenie grantu o dalszych warunkach udzielenia wsparcia.

  Komentarze: 0Więcej
 • Pismo Krajowego Zarządu PZD do Prezes ARiMR

  „Ogłoszony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dniu 30 maja 2022 r. konkurs „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych ” stał się ogromną szansą na pozyskanie przez ROD dużych środków finansowych. Dzięki uzyskanemu wsparciu w ramach konkursu, możliwe było wykonanie inwestycji służących ochronie i poprawie środowiska, ale również inwestycji związanych z budową i modernizacją infrastruktury ogrodowej, mającej znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania ROD. Po blisko 7 miesiącach od dnia ogłoszenia konkursu w sześciu etapach, zakończonych listą rankingową 528 ROD otrzymało granty na kwotę o łącznej wysokości 45 730 981 zł.”

  Komentarze: 0Więcej
 • Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 13 kwietnia 2023 r. w sprawie stanu posiadania PZD na dzień 31 grudnia 2022 r

  Na posiedzeniu w dniu 13 kwietnia 2023 roku Krajowy Zarząd PZD podjął uchwałę w sprawie przyjęcia aktualnego stanu posiadania ogrodów zrzeszonych w PZD. Został on ustalony na podstawie danych przekazanych przez 26 OZ PZD. 

  Komentarze: 0Więcej