• Slider 15

Aktualności

 

 • Zawiązał się Działkowy Klub Motorowy „DAJ MU NA ZIMNYM”.

  Rodzinne ogrody już w swej nazwie mają zawartą misję, skupiają osoby o różnych zainteresowaniach, pasjach, jednak ich wspólnym zamiłowaniem  jest przyroda.  W roku 2019 Okręgowe Dni Działkowca odbyły się  Chełmnie. Młodzi nasi działkowcy wzięli udział w ogłoszonym przez Okręgowy Zarząd konkursie plastycznym. Zostając laureatami konkursu, po odbiór nagród przybyli do malowniczego Chełmna, wspólnie z rodzicami na motorach. To wywołało szerokie zainteresowanie uczestników, robiono sobie zdjęcia. Właśnie wtedy w jednym z uczestników zakiełkował pomysł stworzenia działkowego klubu motorowego.

  Komentarze: 0Więcej
 • Komunikat Krajowego Zarządu PZD w sprawie przyznania dotacji i pożyczek dla rodzinnych ogrodów działkowych

  Krajowy Zarząd PZD w dniu 29 września br. ze środków Funduszu Samopomocowego PZD udzielił pożyczek dla 8 ROD na łączną kwotę 395 040 zł. Ponadto Krajowy Zarząd PZD przekazał dotacje dla 8 ROD na łączną kwotę 89 500 zł.

  Komentarze: 0Więcej
 • Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na budowę sieci wodociągowej na terenie ROD „Zacisze” w Toruniu

  Komentarze: 0Więcej
 • Stanowisko OZ Toruńsko-Włocławskiego PZD w sprawie zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

  W naszej ocenie każdy teren na którym znajduje się rodzinny ogród działkowy powinien znaleźć odzwierciedlenie w planie ogólnym gminy w postaci zapisu, iż jest on przeznaczony jako zieleń działkowa. Co więcej polityka przestrzenna samorządów lokalnych winna mieć na względzie tworzenie nowych rodzinnych ogrodów działkowych, jak i ich powiększanie. 

  Komentarze: 0Więcej
 • Stanowisko OZ Toruńsko-Włocławskiego PZD w sprawie zagrożonych 38 warszawskich ROD.

  Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski Polskiego Związku Działkowców podczas swoich obrad w dniu 22 września 2023 roku szczegółowo zapoznał się z sytuacją, w której znalazło się 38 Rodzinnych Ogrodów Działkowych położonych na terenach m.st. Warszawy w związku z trwającymi konsultacjami społecznymi odnośnie uwag co do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m. st. Warszawy.

  Komentarze: 0Więcej
 • Od 20.09 w sprzedaży październikowy „Mój Ogródek”! Przeczytaj i poleć innym działkowcom!

  W wydaniu październikowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wiele inspiracji i praktycznych porad ogrodniczych. Aby nie przeoczyć ważnych jesiennych zadań, warto sięgnąć po nowy „Mój Ogródek” i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl. Trawy ozdobne cieszą się w ogrodach niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – te piękne rośliny to prostota, elegancja i dekoracyjność w jednym. 

  Komentarze: 0Więcej
 • Czytajcie „działkowca”!

  Uwaga! Na rynku jest już najnowszy – październikowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze, oferujące rzetelną i sprawdzoną wiedzę. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania na działce jesienią, inspiracje związane np. z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalne kompozycje lub elementy małej architektury oraz wiele innych, aktualnych tematów!

  Komentarze: 0Więcej
 • Okręgowe Dni Działkowca "Toruń 2023"

  Tegoroczne Okręgowe Dni Działkowca w Okręgu Toruńsko-Włocławskim Polskiego Związku Działkowców, odbyły się 15 września 2023 roku, w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Miejsce głównej uroczystości zdobiły tradycyjne kosze dożynkowe, wypełnione barwnymi kwiatami oraz warzywami i owocami z działek. Uroczystość otworzył Prezes Okręgu Pan Piotr Gadzikowski, wprowadzono sztandar okręgu, następnie odśpiewano Hymn Państwowy, a po nim - Hymn Polskiego Związku Działkowców.

  Komentarze: 0Więcej
 • Pismo Krajowego Zarządu PZD do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego

  Występujemy do Pana Prezydenta z prośbą o interwencję w zakresie przyspieszenia procedury regulacji stanu prawnego gruntów ROD na terenie m. st. Warszawy. Krajowy Zarząd PZD liczy na wsparcie tej sprawy, gdyż jest ona bardzo istotna dla działkowców i Związku. Ustawa z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych na mocy art. 75 oraz art. 76 umożliwia uzyskanie potwierdzenia należnego PZD prawa użytkowania do nieruchomości, na której znajduje się ROD w formie decyzji administracyjnej.

  Komentarze: 0Więcej