• Slider 15

Aktualności

 

 • Spotkanie Kolegium Prezesów Zarządów ROD Włocławka i Rypina.

  Tradycyjnie w grudniu - w poszczególnych rejonach Okręgu Toruńsko - Włocławskiego PZD - spotykają się prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych w ramach kolegiów prezesów ROD. W dniu 8 grudnia 2023 r. odbyło się takie spotkanie we Włocławku. Wzięło w nim udział 35 prezesów reprezentujących ogrody z Włocławka i jego okolic, a także z Rypina.

  Komentarze: 0Więcej
 • WAŻNE Nowy sposób logowania na skrzynki mailowe !!

  Na przełomie listopada i grudnia br. wszystkie maile z końcówką pzd.pl zostały przeniesione na nowy serwer pocztowy, obsługiwany przez Home.pl. Nowy serwer oznacza więcej miejsca w skrzynkach pocztowych.W celu zalogowania do poczty na nowym serwerze należy wejść na stronę webmail.pzd.pl lub w przypadku korzystania z programu pocztowego, zmienić ustawienia serwera pocztowego (wprowadzić w ustawieniach serwera konta email).

  Komentarze: 0Więcej
 • Wysyłka maili z DGCS PZD System

  W związku ze zmianą serwera pocztowego należy zmienić ustawienia wysyłki maili w programie DGCS. W polu adres serwera wpisujemy mail.pzd.pl Bezpieczeństwo połączenia STARTTLS wybieramy TLSv1.2 Sewer wymaga uwierzytelnienia. W przypadku zmiany hasła do skrzynki email, należy też zmienić hasło w DGCS.

  Komentarze: 0Więcej
 • Pismo Ministerstwa Sprawiedliwości do Minister Rozwoju i Technologii w sprawie projektu rozporządzenia dot. sporządzania planów ogólnych gmin

  „Wydaje się, że przepis ten jest zbyt ogólny i może godzić w konstytucyjną zasadę ochrony własności. Lokalizowanie inwestycji  związane jest z wykonywaniem prawa własności nieruchomości, a wszelkie ograniczenia powinny być  określone w ustawie - co wynika wprost a art. 64 ust. 1 Konstytucji RP”

  Komentarze: 0Więcej
 • Instruktorzy SSI oraz Działkowy Klub "Zielony Zakątek" z Grudziądza na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

  Jarmarki  bożonarodzeniowe odbywają się w wielu miastach,  jest to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń świątecznych. Odbywają się one zazwyczaj w okresie przedświątecznym na głównych placach miast, czy w centrach handlowych. Świąteczne jarmarki przyciągają zwiedzających, którzy przybywają cieszyć się atmosferą świąt, zakupem świątecznych upominków  czy wspólnym kolędowaniem. Grudziądzcy instruktorzy SSI oraz członkowie działkowego klubu „Zielony Zakątek”, postanowili w taki niecodzienny sposób zaprezentować swoje stoisko z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, dekoracjami, które można było nabyć za niewielką opłatą.

  Komentarze: 0Więcej
 • Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 30 listopada 2023 r. w sprawie ogłoszenia konkursu krajowego pn. „Działka – moja pasja”

  Krajowy Zarząd PZD na podstawie uchwały nr 393/2023 z dnia 30 listopada 2023 r. ogłasza konkurs krajowy pn. „Działka – moja pasja”. „Działka – moja pasja” jest konkursem publicystycznym,  przeznaczonym dla działkowców, posiadających tytuł prawny do działki w ROD Stowarzyszenia Ogrodowego PZD. 

  Komentarze: 0Więcej
 • Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 30 listopada 2023 r. w sprawie ogłoszenia konkursu krajowego pn. „Jak działka zmieniła życie moje i mojej rodziny”

  Krajowy Zarząd PZD na podstawie uchwały nr 394/2023 z dnia 30 listopada 2023 r. ogłasza konkurs krajowy pn. „Jak działka zmieniła życie moje i mojej rodziny”. „Jak działka zmieniła życie moje i mojej rodziny” jest konkursem publicystycznym,  przeznaczonym dla działkowców, którzy nabyli tytuł prawny do działki w ROD Stowarzyszenia Ogrodowego PZD nie wcześniej niż w 2019 roku.

  Komentarze: 0Więcej
 • Narada szkoleniowa Kolegium Prezesów ROD Miasta Torunia.

  W dniu 15.11.2023r. o godz. 17:00 odbyło się spotkanie Kolegium Prezesów Miasta Torunia, na które przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych, w  przybyli bardzo licznie, bowiem wzięło w nim udział 38 osób. Wśród obecnych znalazło się również kilka osób funkcyjnych, niebędących Prezesami ROD, którzy uczestniczyli w spotkaniu w ramach zastępstwa za Swoich Prezesów ROD chcąc być zawsze na bieżąco z wszelkimi najnowszymi wiadomościami, kierunkami działania w Związku oraz problemami. Gościem specjalnym na spotkaniu był Prezes Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD p. Piotr Gadzikowski.

  Komentarze: 0Więcej
 • Komunikat Krajowego Zarządu PZD z dnia 22 listopada 2023 roku w sprawie rozstrzygnięcia konkursu krajowego pn. „Owoce z mojej działki 2023”

  Krajowy Zarząd PZD Uchwałą nr 60/2023 z dnia 4 kwietnia 2023 roku ogłosił konkurs krajowy pn. „Owoce z mojej działki 2023”. Była to pierwsza edycja tego konkursu. Do konkursu wpłynęło 11 zgłoszeń, które zostały szczegółowo zweryfikowane i ocenione zgodnie z kryteriami określonymi w Regulaminie konkursu przez specjalnie powołany zespół. Duże znaczenie  przy ocenie zgłoszeń miała przekazana dokumentacja fotograficzna oraz opisowa

  Komentarze: 0Więcej