• Slider 15

Instruktorzy SSI oraz Działkowy Klub "Zielony Zakątek" z Grudziądza na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Jarmarki  bożonarodzeniowe odbywają się w wielu miastach,  jest to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń świątecznych. Odbywają się one zazwyczaj w okresie przedświątecznym na głównych placach miast, czy w centrach handlowych. Świąteczne jarmarki przyciągają zwiedzających, którzy przybywają cieszyć się atmosferą świąt, zakupem świątecznych upominków  czy wspólnym kolędowaniem. Grudziądzcy instruktorzy SSI oraz członkowie działkowego klubu „Zielony Zakątek”, postanowili w taki niecodzienny sposób zaprezentować swoje stoisko z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, dekoracjami, które można było nabyć za niewielką opłatą.

W niedzielę 3 grudnia, działkowcy zrzeszeni w ogólnopolskim stowarzyszeniu Polski Związek Działkowców, wyjechali na Jarmark Mikołajkowy do Parku Wodnego w Świeciu. Okręg Bydgoski Polskiego Związku Działkowców przyjął nas mroźną,  słoneczną pogodą, wszak ogólnopolskie stowarzyszenie to organizacja jednocząca działkowców, więc pod wspólnym logo, prezentowaliśmy nasze rękodzielnicze zdolności.  Wśród wielu wystawców po raz pierwszy prezentował się namiot z logo naszej organizacji, wielu odwiedzających pozytywnie, można powiedzieć ze zdziwieniem mówili że działkowcy robią takie cuda. To była wspaniała okazja pokazania, że nie samymi grządkami żyjemy, że mamy swoje zainteresowania i w nietuzinkowy sposób krzewimy ideę ogrodnictwa działkowego. Warto wspomnieć, że można było do upominku zabrać darmowe broszury wydawane przez Jednostkę Krajową Polskiego Związku Działkowców.  

Jarmark mikołajkowy dał nam inspirację i kolejne pomysły na promowanie naszej idei, bo przecież to podobnie jak działki w sezonie miejsce do spędzenia czasu ze znajomymi i rodziną, cieszenie się świątecznymi tradycjami oraz zakupami prezentów dla bliskich

 

 

 

Małgorzata Jasińska Krajowy Instruktor SSI