• Slider 15

Aktualności

W tej zakładce będziecie Państwo mogli zapoznać się z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi działkowców, ogrodów i Polskiego Związku Działkowców mającymi znaczenia dla naszego środowiska. Zapraszamy do częstych wizyt oraz współtworzenia strony poprzez przesyłanie nam własnych materiałów, np. ciekawostek ogrodniczych, relacji z uroczystości w ogrodach, zaprezentowania własnych osiągnięć w uprawianiu warzyw i owoców. Twórzmy razem naszą witrynę internetową.  

 • Czytajcie „działkowca”!

  Uwaga! Na rynku jest już najnowszy – październikowy numer „działkowca” – największe na rynku pismo ogrodnicze, oferujące rzetelną i sprawdzoną wiedzę. Znaleźć w nim można wiele praktycznych porad na temat najważniejszych zabiegów do wykonania na działce jesienią, inspiracje związane np. z wyborem najlepszych roślin do uprawy, oryginalne kompozycje lub elementy małej architektury oraz wiele innych, aktualnych tematów!

  Komentarze: 0Więcej
 • Od 20.09 w sprzedaży październikowy „Mój Ogródek”! Przeczytaj i poleć innym działkowcom!

  W wydaniu październikowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wiele inspiracji i praktycznych porad ogrodniczych. Aby nie przeoczyć ważnych jesiennych zadań, warto sięgnąć po nowy „Mój Ogródek” i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl. Trawy ozdobne cieszą się w ogrodach niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – te piękne rośliny to prostota, elegancja i dekoracyjność w jednym. 

  Komentarze: 0Więcej
 • Okręgowe Dni Działkowca "Toruń 2023"

  Tegoroczne Okręgowe Dni Działkowca w Okręgu Toruńsko-Włocławskim Polskiego Związku Działkowców, odbyły się 15 września 2023 roku, w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Miejsce głównej uroczystości zdobiły tradycyjne kosze dożynkowe, wypełnione barwnymi kwiatami oraz warzywami i owocami z działek. Uroczystość otworzył Prezes Okręgu Pan Piotr Gadzikowski, wprowadzono sztandar okręgu, następnie odśpiewano Hymn Państwowy, a po nim - Hymn Polskiego Związku Działkowców.

  Komentarze: 0Więcej
 • Pismo Krajowego Zarządu PZD do Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorza Pudy

  Szanowny Panie Ministrze, minął już rok od ogłoszonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkursu na nabór wniosków o przyznanie grantów w ramach projektu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”, Działania 2.5. - Poprawa jakości środowiska miejskiego, Osi priorytetowej: II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

  Komentarze: 0Więcej
 • Pismo Krajowego Zarządu PZD do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego

  Występujemy do Pana Prezydenta z prośbą o interwencję w zakresie przyspieszenia procedury regulacji stanu prawnego gruntów ROD na terenie m. st. Warszawy. Krajowy Zarząd PZD liczy na wsparcie tej sprawy, gdyż jest ona bardzo istotna dla działkowców i Związku. Ustawa z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych na mocy art. 75 oraz art. 76 umożliwia uzyskanie potwierdzenia należnego PZD prawa użytkowania do nieruchomości, na której znajduje się ROD w formie decyzji administracyjnej.

  Komentarze: 0Więcej
 • Pismo Krajowego Zarządu PZD do Ministra Rozwoju i Technologii

  W związku pracami prowadzonymi w kierowanym przez Pana Ministra resorcie nad aktami wykonawczymi przewidzianymi przez ustawę z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw, Krajowy Zarząd PZD zwraca się o uwzględnienie w przyjmowanych rozwiązaniach postulatu mającego fundamentalne znaczenie dla zabezpieczenia praw miliona polskich rodzin korzystających z działek w rodzinnych ogrodach działkowych.  

  Komentarze: 0Więcej
 • Dożynki w Ciechocińskim ROD "Irys"

  W sobotę 19 sierpnia w ROD IRYS w Ciechocinku odbył się uroczysty DZIEŃ DZIAŁKOWCA. W programie obchodów było podsumowanie konkursu na „Najlepiej zagospodarowaną działkę” wraz z wręczeniem pucharów i dyplomów. Nie obyło się też bez tradycyjnej grochówki oraz wspólnej zabawy, grał zespół „RETRO”. Uroczystość trwała do późnych godzin w wyśmienitych humorach, wspólnym śpiewaniu i tańcach.

  Komentarze: 0Więcej
 • Dzień Działkowca w ROD "ZAGRODA" w Toruniu

  W sobotę 2 września w ROD "ZAGRODA" w Toruniu po raz drugi w historii ogrodu zorganizowany został Dzień Działkowca. Z tej okazji w imprezie uczestniczyło kilkudziesięciu Działkowców. W trakcie uroczystości miało miejsce wręczenie nagród w ramach konkursów zorganizowanych na ogrodzie "Najładniejsza działka rekreacyjna" oraz "Najlepsza działka produkcyjna" na które przez miesiąc oddawali głosy sami Działkowcy, dodatkowo odbyły się dwa konkursy na "Najlepsze ciasto" oraz "Najlepszą nalewkę". 

  Komentarze: 0Więcej
 • Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 7 września 2023 roku w sprawie zadań oświatowych Okręgowych Zarządów PZD w miesiącach wrzesień-listopad 2023 roku

  Krajowy Zarząd PZD na posiedzeniu w dniu 7 września 2023 roku podjął uchwałę nr 309/2023 w sprawie w sprawie zadań oświatowych Okręgowych Zarządów PZD w miesiącach wrzesień-listopad 2023 roku. Szerzenie oświaty to jeden z podstawowych filarów działalności Polskiego Związku Działkowców. Krajowy Zarząd PZD jest przekonany, że nieustanne rozwijanie działalności oświatowej przyniesie wymierne korzyści w funkcjonowaniu całego Związku, ROD a także zagospodarowaniu i wykorzystaniu działek.

  Komentarze: 0Więcej