• Slider 15

Spotkanie z posłem na Sejm RP Arkadiuszem Myrchą.

W dniu 09.11.2023r. Prezes Okręgu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców Piotr Gadzikowski wraz z Wiceprezesem Okręgu Andrzejem Ciechomskim uczestniczyli w spotkaniu z posłem na Sejm RP Arkadiuszem Myrchą.

Głównym tematem rozmów był problem dotyczący nowelizacji przepisów o planowaniu przestrzennym oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy. Poseł Arkadiusz Myrcha jednoznacznie wskazał, iż Rodzinne Ogrody Działkowe mają dla Niego bardzo duże znaczenie, co już niejednokrotnie udowodnił swoim działaniem przez ostatnie kilka lat współpracy. Poseł zapewnił, iż dołoży wszelkich starań dla ocalenia dorobku działkowców i całego Polskiego Związku Działkowców.

Kolejnym omawianym tematem były problemy, z jakimi na co dzień borykają się Zarządy ROD, Okręgowe Zarządy oraz Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców, jak choćby problem z rozliczaniem energii elektrycznej w 2023 roku, gdzie to ustalono limit dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych w liczbie 250 kwh w przeliczeniu na jedną działkę. Problem dzięki szybkiej reakcji ze strony struktur Polskiego Związku Działkowców został zażegnany, lecz konsekwencją wprowadzenia limitu było znaczne zwiększenie ilości pracy i obowiązków dla Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych, których już mają one niemały zakres.

Poseł na Sejm Arkadiusz Myrcha po raz kolejny otrzymał mandat posła na Sejm RP, co zważywszy na współpracę w latach ubiegłych jest pozytywną informacją zapewniającą dalszą współpracę, która z pewnością zaowocuje licznymi korzystnymi dla działkowców realizacjami.

 

Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD