• Slider 15

Działkowcy Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości.

11 listopada 2023 roku obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Grudziądzu z tej okazji odbyło się szereg uroczystości patriotycznych oraz wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

Główna uroczystość patriotyczna odbyła się na Rynku Głównym przy Pomniku Żołnierza Polskiego. W mglistym pejzażu wśród pięknych miejskich kamieniczek, powiewały biało-czerwone flagi oraz sztandary szkół, stowarzyszeń. Licznie przybyli mieszańcy Grudziądza, wysłuchali przygotowany słowno-muzyczny występ artystyczny młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego.

W pięknych słowach włodarz naszego miasta Prezydent Maciej Glamowski, powiedział, „....Wierzę, że wśród nas jest wielu, którzy marzą o Polsce dostatniej i nowoczesnej, ale też, a może nawet przede wszystkim życzliwej i nie skazującej nikogo na margines. Ta Polska jest wśród nas, wielu z nas już dziś do niej należy. Nie zatraćmy tego i nie zmarnujmy. Niech żyje Polska!...”

 

W uroczystych obchodach tego święta nie mogło zabraknąć delegacji działkowców z Wiceprezesem Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD - Mieczysławem Chrapińskim oraz Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” Małgorzaty Jasińskiej. Ten wyjątkowy dzień przypomina nam o naszej historii, ale także o determinacji i sile bycia wolnym narodem. Nasza jedność to piękny dar, bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

 

Małgorzata Jasińska