Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Aktualności

 • Jak ciąć drzewa i krzewy owocowe? Podpowiemy w live „Cięcie owocowych” 7 kwietnia

  2022-04-01 14:28

  7 kwietnia o godzinie 14:00 odbędzie się kolejny live „Cięcie owocowych” zorganizowany przez redakcję Mojego Ogródka. O tym, że przycinanie jest bardzo ważne – rośliny słabiej kwitną, a nawet częściej chorują. Nie każdy jednak wie, jak robić to prawidłowo. Dołącz, a poznasz zasady cięcia drzew i krzewów owocowych

 • Rodzinne Ogrody Działkowe w Okręgu Toruńsko – Włocławskim PZD chcą się rozwijać!

  2022-04-01 13:10

  Do biura Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD każdego dnia dzwonią członkowie zarządów ROD z licznymi zapytaniami odnośnie prowadzenia inwestycji w ROD, możliwości uzyskania dotacji z Funduszu Rozwoju będącego w dyspozycji Okręgowego Zarządu, dotacji z Funduszu Budowy Siedzib, a także pożyczki z Funduszu Samopomocowego PZD będących we władaniu Krajowego Zarządu PZD. Taki stan rzeczy świadczy o jednym – Rodzinne Ogrody Działkowe chcą się rozwijać i ambitnie do tego dążą.

 • XIII posiedzenie Krajowej Rady PZD

  2022-04-01 12:05

  W dniu 31 marca 2022 roku odbyło się XIII posiedzenie Krajowej Rady PZD pod przewodnictwem Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego. W posiedzeniu, które zostało przeprowadzone w formie zdalnej, uczestniczyła Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej Maria Fojt oraz prezesi Okręgów niebędący członkami KR PZD.

 • Walne Zebranie uczciło Jubileusz 40 – lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wiarus” w Toruniu

  2022-03-31 12:36

  W minioną sobotę tj. 26 marca 2022 roku o godz. 11:00 na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wiarus” w Toruniu odbyło się Walne Zebranie wszystkich członków Polskiego Związku Działkowców. Pomimo nagłego załamania pogody i niskiej, wiosennej temperatury serca wszystkich działkowców były rozgrzane.

 • Uwaga na oszustów! „Daj dowód, a my załatwimy przeniesienie prawa do działki” – nowa metoda wyłudzeń

  2022-03-31 10:09

  Electricity Clipart Warning - Red Exclamation Point In Triangle, HD Png Download , Transparent Png Image - PNGitemOkręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski Polskiego Związku Działkowców pragnie przestrzec wszystkich działkowców przed oszustami. Wyłudzacze mają nową metodę na naciąganie działkowców – „Daj dowód, a my załatwimy przeniesienie prawa do działki”, jest to równie niebezpieczny sposób na wyłudzanie co metoda „na wnuczka”.

 • Koszty ogrzewania paliwem gazowym w Okręgu i Ośrodkach Finansowo – Księgowych niższe o 60%

  2022-03-30 14:05

  Naklejka GAZ Gaz-But Anna Wolska AKCESORIA GAZOWEDzięki pilnej reakcji ze strony Jednostki Krajowej Polskiego Związku Działkowców Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski PZD skorzystał z możliwości z tzw. ochrony taryfowej wprowadzonej ustawą o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu. Wśród beneficjentów wprowadzonych rozwiązań ustawa wymienia bowiem organizacje pozarządowe, jeżeli zużywają paliwo gazowe na potrzeby działalności pożytku publicznego.

 • Procedura przeniesienia prawa do działki w pigułce

  2022-03-30 11:28

  Grafika wektorowa Paragraf, obrazy wektorowe, Paragraf ilustracje i klipartySezon ogrodnictwa działkowego na dobre wystartował. Zainteresowanie działkami w Rodzinnych Ogrodach Działkowych ponownie poszybowało w górę. W związku z licznymi zapytaniami telefonicznymi, a także mailowymi przedstawiamy procedurę przeniesienia prawa do działki  w pigułce wraz z niezbędnymi dokumentami.

 • „Tworzymy warzywnik!” – cz. II – Planowanie warzywnika

  2022-03-30 10:20

  Pomysł utworzenia warzywnika pełną parą wszedł w życie. Miejsce wybrane, gleba przygotowana w taki sposób, aby nasze warzywa miały jak najlepsze warunki do rozwoju, a teraz przyszedł czas na odpowiednie rozplanowanie umiejscowienia naszych roślin.

 • Wiosenna wizyta maluchów w ROD „W. Fiałka” w Chełmnie

  2022-03-29 10:57

  W poszukiwaniu zwiastunów wiosny pierwszoklasiści z klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie zawitali do Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. W. Fiałka w Chełmnie.

 • „Tworzymy warzywnik!” – cz. I – Przygotowanie miejsca

  2022-03-28 12:35

  Jeżeli czytasz ten artykuł oznacza to, że nastąpił swego rodzaju przełom, a na działce czas na zmiany. Marzysz o spożywaniu zdrowej żywności, wyhodowanej przez siebie z sercem - smacznej i ekologicznej. Dodatkowo o zawrót głowy przyprawiają cię kwoty na paragonach za zakupy spożywcze. Nagle w Twojej głowie pojawia się pomysł – własny warzywnik!

 • Tworzymy warzywnik! – rozpoczynamy nową serię tematycznych artykułów dla działkowców

  2022-03-28 10:54

  Tworzymy prosty warzywnik – poradnik początkującego ogrodnika - Inspiracje i poradyStale szybujące ceny warzyw przyprawiają o ból głowy niejednego konsumenta. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, iż sprzedawane w sklepach warzywa przepełnione są substancjami chemicznymi takimi jak nawozy, czy opryski mające na celu szybki wzrost roślin, obfite owocowanie, a także nieskazitelny wygląd warzyw. Dla sprzedającego liczy się ilość, a nie jakość, co odbija się negatywnie na zdrowiu kupującego.

 • Zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej od 28 marca 2022r.

  2022-03-25 12:30

  Grafika wektorowa, ikony, ilustracje Maseczka Do Twarzy na licencji royalty-free - iStockOd dnia 28 marca 2022 roku zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Oznacza to bowiem, iż do sklepów, galerii handlowych, kin, czy teatrów itp. zainteresowani będą mogli wejść bez konieczności zasłonięcia ust i nosa. 

  Jednakże, pomimo braku nakazu noszenia maseczek winno się traktować tą kwestię bardzo indywidualnie i z wyjątkową rozwagą traktować zniesienie tego obowiązku.

 • „Kalendarz biodynamiczny” – live, który nauczy Cię jak wykorzystać wpływ Księżyca na rozwój roślin

  2022-03-25 11:21

  31 marca o godzinie 13:00 redakcja „Mojego Ogródka” zaprasza na LIVE w trakcie, którego poznasz zasady uprawy roślin zgodne z metodą biodynamiczną, na którą składa się zespół działań opartych na ekologii i naturalnym rytmie Księżyca. Dołącz do naszego LIVE i dowiedz się: Biodynamiczna metoda uprawy – co to znaczy?; Czym się różni kalendarz księżycowy od słonecznego?; Jak żywioły wody, powietrza, ziemi i ognia wpływają na rośliny?; Jak rozpocząć sezon z kalendarzem biodynamicznym?; Czy trawa koszona w dni liściowe rośnie szybciej czy wolniej?

 • Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 22 marca 2022 roku w sprawie broszury „Uprawa warzyw pod osłonami”

  2022-03-24 12:55

  W Okręgach PZD dostępna jest już broszura  „Uprawa warzyw pod osłonami”. Wydawnictwo wpisuje się w promowaną przez Polski Związek Działkowców uprawę na działkach w ROD własnych warzyw, owoców i ziół.

 • Szkolenie dla nowych użytkowników działek – wiosna 2022

  2022-03-23 14:05
  webinarium.jpg

  W drugiej połowie marca kończy się pierwszy w 2022 roku cykl szkoleń. Szkolenia zostały prowadzone w formie webinariów, które zostały wprowadzone wraz z nastaniem pandemii. Taki system szkoleń został bardzo dobrze odebrany przez działkowców. Obostrzenia są powoli wycofywane a to oznacza, że kolejna tura szkoleń odbędzie się stacjonarnie. Wcześniejsze wprowadzenia zmiany w sposobie prowadzenia szkoleń pozwoliło na poznanie innych możliwości prowadzenia wykładów. Pracownicy Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD są przygotowani do ich prowadzenia zdalnie i stacjonarnie.

 • Okręg Toruńsko – Włocławski PZD wspiera najuboższą część pogrążonej w rozpaczy Ukrainy

  2022-03-22 13:38

  Konflikt zbrojny w Ukrainie trwa już od 27 dni, a na przestrzeni kilku ostatnich dni wyraźnie się zaostrzył. Każdego dnia media donoszą o ostrzeliwaniach miast i dzielnic mieszkalnych oraz wzmożonych atakach na ludność cywilną. W obliczu tej tragedii nikt nie może pozostać obojętny.

 • Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 22 marca 2022 roku w sprawie broszury „Uprawa warzyw pod osłonami”

  2022-03-22 13:04

  W Okręgach PZD dostępna jest już broszura  „Uprawa warzyw pod osłonami”. Wydawnictwo wpisuje się w promowaną przez Polski Związek Działkowców uprawę na działkach w ROD własnych warzyw, owoców i ziół.

 • Walne Zebranie w ROD w pytaniach i odpowiedziach

  2022-03-22 10:57

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące organizacji Walnego Zebrania w ROD

 • Stanowisko Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD z dnia 21 marca 2022 roku w sprawie finansowej pomocy uchodźcom i osobom biorący czynny udział w walkach w związku z wojną na Ukrainie w postaci wsparcia zbiórek charytatywnych

  2022-03-22 10:50

  Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski Polskiego Związku Działkowców z dumą dostrzega działania podejmowane przez Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych, a także samych działkowców w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy, a także tym, którzy walczą o niezależność swojego kraju.

 • Czytajcie „działkowca”!

  2022-03-22 08:55

  Wiosna wkracza na dobre do ogrodów, to czas aby zająć się działką, przywrócić jej blask po zimie i przygotować do nowych upraw. A niezawodnym doradcą w wiosennej pielęgnacji ogródka będzie z pewnością kwietniowy numer „działkowca”, w którym nie zabraknie pomysłów na modernizację działki, świątecznych inspiracji lub też najlepszych metod na ochronę roślin przed szkodnikami i chorobami. W sam raz na rozpoczynający się sezon!

Facebook