Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Aktualności

 • Skandaliczna manipulacja TVP uderza w PZD i działkowców

  2016-11-18 20:05

  W dniu 5 października 2016 roku na antenie TVP 1 w programie „Magazyn śledczy Anity Gargas” ukazał się wyjątkowo szkalujący i oparty na pomówieniach i przekłamaniach materiał dotyczący likwidacji ROD im. Bohaterów Westerplatte w Warszawie. Materiał ten poprzez liczne świadome przekłamania oraz manipulacje przedstawia w negatywnym świetle działania podejmowane przez Okręgowy Zarząd Mazowiecki PZD podczas likwidacji części ogrodów pod budowę autostrady S2. Rzeczywistość postrzegana oczami dziennikarki niestety daleko odbiega od prawdy. Dość manipulacji. Sprawa będzie miała swoją kontynuację.

 • Włocławscy działkowcy czynnie uczestniczą w życiu swego miasta.

  2016-11-15 11:00
  wloclawscy-dzialkowcy-czynnie-uczestnicza-w-zyciu-swego-miasta-1.jpg

  Główne obchody 98. Rocznicy Święta Niepodległości – 11 listopada, odbyły się na włocławskim placu Wolności, u stóp Pomnika Żołnierza Polskiego, gdzie licznie przybyli mieszkańcy tego pięknego miasta całymi rodzinami by uczcić w wyjątkowy sposób to jakże ważne dla każdego Polaka święto, w obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, przedstawiciele szkół i uczelni włocławskich, Policji, Straży Pożarnej, towarzystw i organizacji społecznych i pozarządowych a także kombatanckich i wojskowych oraz harcerzy. Nie zabrakło na tej uroczystości włocławskich działkowców w asyście sztandaru i pocztu sztandarowego

 • Obchody Święta Niepodległości z działkowcami w tle.

  2016-11-13 20:59
  obchody-swieta-niepodleglosci-z-dzialkowcami-w-tle-1.jpg

  Obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach. Na uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Grudziądzu, licznie przybyli mieszkańcy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kompania honorowa Wojska Polskiego, mieszkańcy, a wśród nich liczne grono działkowców zrzeszonych w ogólnopolskim stowarzyszeniu ogrodowym PZD.
  Wśród licznych pocztów sztandarowych, chorąży Tadeusz Szyszkowski z ROD „Sielanka”, wraz z asystą w składzie Stefan Dichting z ROD „Sasanka” , Marian Jagodziński z ROD :Krokus” dumnie prezentował sztandar działkowców miasta i rejonu Grudziądza. 

 • "Toruńscy działkowcy czynnie brali udział w Święcie Niepodległości"

  2016-11-12 20:06
  torunscy-dzialkowcy-czynnie-brali-udzial-w-swiecie-niepodleglosci-1.jpeg

  11 listopada 1918r. to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Jest to dzień, w którym Polska, kraj który jest określany mianem niezłomnego, po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. My, Polacy powinniśmy być dumni ze swojej historii, z naszych dziadów, pradziadów, którzy walczyli o suwerenność naszego narodu mając w sercach siłę, jaką dawała im nadzieja wolności.
  W piątek, 11 listopada minęła 98. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość upamiętniająca odbyła się na Placu Rapackiego pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Okręg Toruńsko-Włocławski godnie reprezentowali: Andrzej Ciechomski, Karolina Ciechomska oraz Ewa Lipińska. Symboliczną wiązankę kwiatów w imieniu okręgu złożyła Oliwia Ciechomska.

 • Patriotyzm - nieobcy działkowcom

  2016-11-11 19:53
  patriotyzm-nieobcy-dzialkowcom-1.jpg

  Jak corocznie w dniu 11 listopada o godz. 1200 przed chełmińską Bramką, przy Grobie Nieznanego Żołnierza zagościł sztandar działkowców. Podczas patriotyczno – żołnierskiego apelu  z dumą i powagą licznie zebrani działkowcy wysłuchali apelu pamięci, okolicznościowych wystąpień i koncertu orkiestry dętej. Na płycie Grobu delegacja działkowców złożyła biało – czerwone wiązanki z szarfami w związkowym kolorze.

   

Facebook