Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Skandaliczna manipulacja TVP uderza w PZD i działkowców

2016-11-18 20:05

W dniu 5 października 2016 roku na antenie TVP 1 w programie „Magazyn śledczy Anity Gargas” ukazał się wyjątkowo szkalujący i oparty na pomówieniach i przekłamaniach materiał dotyczący likwidacji ROD im. Bohaterów Westerplatte w Warszawie. Materiał ten poprzez liczne świadome przekłamania oraz manipulacje przedstawia w negatywnym świetle działania podejmowane przez Okręgowy Zarząd Mazowiecki PZD podczas likwidacji części ogrodów pod budowę autostrady S2. Rzeczywistość postrzegana oczami dziennikarki niestety daleko odbiega od prawdy. Niestety z niewiadomych powodów dziennikarka nie tylko nie uwzględniała prezentowanego jej podczas spotkania materiału dowodowego, ale też całkowicie go zignorowała, opierając bezpodstawne zarzuty jedynie na przekazie nielicznej grupki działkowych cwaniaków, którzy jak się okazuje, na likwidacji ROD zarobili podwójnie.

Sprawę likwidacji ROD „Bohaterów Westerplatte” zbadała w trybie natychmiastowym na prośbę Prezesa PZD Krajowa Komisja Rewizyjna. W programie bowiem jednoznacznie zasugerowano, że pochodzące z odszkodowań 13 milionów zostało zdefraudowanych, co jest nie tylko nadużyciem, ale też szkalowaniem dobrego imienia PZD. Jak wykazało przeprowadzone przez Krajową Komisję Rewizyjną pełne badanie przebiegu procesu częściowej likwidacji ROD im. Bohaterów Westerplatte, ROD „Latawiec-Emeryci” i ROD „Krokus” w Warszawie pod budowę drogi ekspresowej, wszystkie dokumenty w tej sprawie zostały przygotowane w sposób nie budzący jakichkolwiek zastrzeżeń, zaś pieniądze zostały przekazane poszkodowanym działkowcom. Wszystkie operacje udokumentowane są odpowiednią dokumentacją finansową i bankową. Nie ma więc żadnej wątpliwości, że nikt w tej sprawie nie został poszkodowany. Dlatego też OZM wystąpił do TVP o sprostowanie nieprawdziwych informacji podanych w reportażu. Niestety do dnia dzisiejszego TVP nie zajęła w sprawie stanowiska. O sprawie będziemy na bieżąco informować, bowiem Związek zamierza podjąć odpowiednie kroki prawne.  Dla środowiska działkowego skupionego wokół PZD jest oczywistym że nie o prawdę tu chodzi, ani nie o interesy działkowców, które w tym wypadku zostały należycie ochronione, a ludzie z poszkodowanych działek otrzymali zarówno odszkodowania, jak i działki zamienne. „Mądrej głowie dość w dwie słowie”.

 

Materiały wyjaśniające przebieg zdarzeń oraz stanowiska i pisma w ww. sprawie:

 

1.     Komunikat KKR w sprawie zasad likwidacji m.in. ROD im. Bohaterów Westerplatte w Warszawie i roli PZD z 13 października 2016 r.
 

2.     Stanowisko Prezydium Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD w sprawie programu telewizyjnego „Magazyn śledczy Anity Gargas” z 13 października 2016 r.
 

3.     Manipulacje i przekłamania na temat likwidacji ROD „Bohaterów Westerplatte” w Warszawie - oświadczenie Dyrektora Biura OZM i Radcy Prawnego OZM z 14 października 2016 r. 


4.     Stanowisko OZ w Szczecinie ws. programu "Mazyn śledczy Anity Gargas" z 21 października 2016 r. 

5.     Działania prawne OZM PZD w celu ochrony dobrego imienia PZD – list do TVP ws. sprostowania z dnia 26 października 2016 r. 

 

Facebook