Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Aktualności

 • Akcja „Skarpety dla Ukrainy” chętnie i licznie wspierana przez działkowców z Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD – pierwsza tura wsparcia właśnie trafiła do potrzebujących!

  2022-03-21 10:11

  W czwartek z biura Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD wyjechała pierwsza tura kilkuset zebranych par skarpet dla osób biorących czynny udział w wojnie na Ukrainie. Drugie tyle uzbierali grudziądzcy działkowcy, którzy byli inicjatorami przedmiotowej akcji.

 • Przyszłość twojego ogrodu jest dla ciebie ważna? Weź udział w WZ!

  2022-03-21 09:09

  Wkrótce w ROD rozpoczną się walne zebrania sprawozdawcze. Każdy członek PZD powinien mieć świadomość, że najważniejsze decyzje dotyczące funkcjonowania ogrodu zapadają wolą większości członków PZD użytkujących działki w ROD obecnych na walnym zebraniu.

 • Nadchodzi wiosna! Zadbaj o swoją altanę!

  2022-03-21 09:08

  Wiosna to czas nie tylko prac ogrodniczych, ale także porządkowania działek, remontów altan i dbałości o ich estetykę. KZ PZD zachęca wszystkich działkowców, aby oprócz troski o swój warzywniak, czy ogródek ziołowy przyjrzeli się też altanom i ich otoczeniu. 

 • Własne uprawy w ROD – ważne wsparcie dla domowego budżetu

  2022-03-21 09:05

  Ceny żywności wciąż rosną. To moment, kiedy w trosce o nasze rodziny musimy wrócić do zasadniczej funkcji ogrodów działkowych, jaką jest uprawa  własnych warzyw, owoców i wspieranie w ten sposób domowych budżetów.

 • Spotkanie z Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim

  2022-03-15 15:06

  Flaga Torunia – Wikipedia, wolna encyklopediaW dniu dzisiejszym Prezes Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD – Piotr Gadzikowski wraz z Wiceprezesem Okręgu – Andrzejem Ciechomskim odbyli spotkanie z Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim.

  Tematem rozmów były grunty przy ul. Wapiennej w Toruniu, na których ma powstać zupełnie nowy Rodzinny Ogród Działkowy, który umożliwi realizację potrzeb rekreacyjnych, wypoczynkowych, a także innych potrzeb socjalnych dla kilkudziesięciu rodzin ze społeczności lokalnej.

 • Komunikat Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 15 marca 2022 roku w sprawie odbywania walnych zebrań i konferencji delegatów ROD w 2022 roku

  2022-03-15 12:21
  komunikat.jpg

  Krajowy Zarząd PZD na posiedzeniu w dniu 15 marca br. po tym jak na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 lutego br. zniesiona została większość obostrzeń, podjął uchwałę nr 102/2022 w sprawie odbywania walnych zebrań i konferencji delegatów ROD w 2022 roku, zgodnie z którą rodzinne ogrody działkowe od dnia dzisiejszego zyskały możliwość odbywania walnych zebrań i konferencji delegatów ROD w 2022 roku.

 • Grudziądzcy działkowcy niosą pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

  2022-03-11 12:11
  1113-2.jpg

  Grudziądzcy działkowcy pomagają ofiarom wojny w Ukrainie. Wspieramy zarówno osoby, które pozostały w zaatakowanym przez okupanta kraju, jak osobom docierającym do Polski.  Działkowcy znani są ze swojej solidarności, dlatego wielu nie trzeba było długo namawiać do wsparcia. Działkowcy kochają swoje działki,  tak jak uchodźcy swoje domy i swoją ojczyznę. Nie ma słów, które opiszą ból, strach jaki mają w swych sercach.  

 • Prace nad krajowym programem dotacji dla ROD

  2022-03-10 15:40
  armir.jpg

  Polski Związek Działkowców współpracuje z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie przygotowania i wdrożenia projektu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”. W ramach programu ogrody miałyby możliwość otrzymania dotacji na realizację działań (zgodnych z założeniami programu) w kwocie nawet do 100 000 zł na 1 ROD.

 • Czy, aby na pewno wiesz wszystko o uprawie roślin w skrzyniach? Przekonaj się! Dołącz do live „Uprawa roślin w skrzyniach”

  2022-03-09 13:41

  Uprawa roślin na podwyższonych rabatach jest nie tylko modna, ale także posiada wiele zalet. Dołącz do naszego LIVE 10 marca o godzinie 13:00, a dowiesz się: Co to są skrzynie uprawowe? Dlaczego i w jakich uprawach warto je stosować? 

 • STANOWISKO Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców z dnia 8 marca 2022 roku w sprawie pomocy struktur PZD i samych działkowców uchodźcom z Ukrainy

  2022-03-09 13:40

  Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców z ogromnym niepokojem śledzi informacje medialne dotyczące sytuacji na Ukrainie. Setki tysięcy uchodźców uciekających przed wojną chcących ochronić życie swoje i swoich rodzin, znalazło się w naszym kraju. 

 • APEL Krajowego Zarządu PZD do działkowców, zarządów ROD i Okręgów PZD w sprawie pomocy dla uchodźców z Ukrainy

  2022-03-09 13:39

  Trwa exodus mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Większość uchodźców trafia do Polski. Polacy, w tym członkowie i struktury Polskiego Związku Działkowców, wykazują się wielkim sercem - organizują pomoc rzeczową, oferują zakwaterowanie, wspierają uchodźców finansowo.

 • Posiedzenie Krajowego Zarządu PZD w dniu 8 marca 2022 r.

  2022-03-09 13:37

  W dniu 8 marca 2022 r. Krajowy Zarząd PZD pod przewodnictwem Eugeniusza Kondrackiego Prezesa PZD obradował na kolejnym posiedzeniu przeprowadzonym w formie zdalnej. Uczestniczyła w nim Maria Fojt Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD.

 • Komunikat Krajowego Zarządu PZD z dnia 9 marca 2022 r. w sprawie działalności prawnej PZD

  2022-03-09 13:34

  Biorąc pod uwagę znaczenie działalności prawnej PZD dla ROD i działkowców, KZ PZD postanowił zbadać, jak wygląda funkcjonowanie i praca służb prawnych Okręgów. W związku z tym, w dniu 1.02.2022 r. KZ PZD wystąpił do OZ PZD o przekazanie informacji dotyczących stanu spraw sądowych, administracyjnych i sądowo-administracyjnych (liczba, przebieg, skutki) oraz innych spraw prowadzonych w imieniu Okręgu PZD oraz ROD oraz przedstawienie oceny i wniosków co do dalszej działalności prawnej PZD.

 • :"Skarpety dla Ukrainy" - akcja Okręgu Toruńsko - Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców

  2022-03-07 08:49

  Zapraszamy do udziału w akcji "Skarpety dla Ukrainy"! Pomysłodawcami akcji są grudziądzcy działkowcy. Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD uznając przedmiotową inicjatywę za nietuzinkowy pomysł, a samą kocepcję za wielce pożyteczną postanowił zorganizować akcję na terenie całego Okręgu Toruńsko - Włocławskiego PZD.

 • Stanowisko Okręgowego Zarządu Toruńsko - Włocławskiego PZD w sprawie pomocy uchodźcom i osobom biorący czynny udział w walkach w związku z wojną na Ukrainie

  2022-03-03 14:29

  Dzień 24 lutego 2022 roku pozostanie w pamięci całego świata. Wojna na Ukrainie stała się smutnym faktem. Tragedia ludzka rozgrywa się na naszych oczach, kobiety z dziećmi szukające schronienia w polskich azylach dla uchodźców, a także domach prywatnych choć bezpieczne, dalej odczuwają niepokój i strach o swoich mężów, ojców, braci i synów, którzy chwycili za broń i ruszyli w obronie kraju.

  W związku z wojną na Ukrainie Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski PZD dostrzega konieczność wsparcia uchodźców z Ukrainy, a także osób biorących czynny udział w obronie kraju.

 • Live „Kwiaty cebulowe” – dowiedz się wszystkiego o sadzeniu i uprawie cebulowych wiosną

  2022-03-03 14:26

  Trudno sobie wyobrazić piękny ogród bez kwiatów. Mieczyki, dalie, begonie, kroskomie kochamy za kolory i długie kwitnienie. Na pewno warto je mieć w ogródku! Niedługo możesz je już posadzić, dlatego mamy dla Ciebie bardzo ciekawe spotkanie online!

 • Apel grudziądzkich ROD - pomoc Ukrainie

  2022-03-01 10:45

  W Tarnowie ruszyła zbiórka na pomoc Ukrainie! - :Zarządy grudziądzkich Rodzinnych Ogrodów Działkowych postanowiły zwrócić się z Apelem do działkowców i nie tylko o wsparcie akcji „Działkowcy dla Ukrainy”. W Domach Działkowca, w Ośrodku Finansowo-Księgowym zbierane są dary dla rodzin, które przyjeżdżają do Polski, ale również dla walczących za swoją Ojczyznę. Dary zostaną przekazane do organizacji, które dostarczą je potrzebującym.

  Na działkowców zawsze można liczyć, bardzo szybko punkty zbiórek zapełniały się darami. Działkowiec z jednego z ROD, wieczorem w niedzielę pomagał rodzinie z Ukrainy w transporcie rzeczy do nowego lokum.

 • Szkolenie dla Komisji Rewizyjnych

  2022-03-01 10:42

  Jak stworzyć profesjonalny webinar? - ExceloPrzewodniczący Ogrodowych Komisji Rewizyjnych zaproszeni zostali na szkolenie online. Webinarium rozpoczął Prezes Okręgu Toruńsko-Włocławskiego Piotr Gadzikowski, który powitał uczestników szkolenia. Następnie głos zabrał Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pan Janusz Pączkowski, który na wstępie podkreślił, że jest zwolennikiem szkoleń stacjonarnych, ale w obecnej sytuacji uczy się nowej formy. Przewodniczący przedstawił niezwykle ważną rolę jaką pełnią Komisje Rewizyjne w Rodzinnych Ogrodach Działkowych , to do nich należy kontrola działalności statutowej i finansowej Zarządu ROD.

 • Narada szkoleniowa dla skarbników ROD - Polski Ład

  2022-02-28 10:19

  Co to jest webinar, jakie są narzędzia i jak pozyskiwać nim klientów? - dogadamycie.plDnia 25-02-2022 roku wypełniają uchwałę nr 40/2022 Krajowego Zarządu PZD z dnia 1 lutego 2022 roku w Okręgu Toruńsko -Włocławskim Polskiego Związku Działkowców odbyła się narada szkoleniowa dla skarbników  ROD prowadzona w postaci webinarium.

  Głównym tematem szkolenia, były zasady rozliczania wynagrodzeń w Polskim Związku Działkowców w związku z Polskim Ładem.

 • Uruchomiliśmy nową zakładkę - Rozkład Jazdy - Wydarzenia LIVE

  2022-02-28 10:08

  Urochomiliśmy nową zakładkę "Rozkład Jazdy - Wydarzenia LIVE", w której znajduje się aktywny kalendarz wydarzeń online organizowanych przez Wydawnictwo Działkowiec. 

  Nowa zakładka powstała z myślą o dotarciu z informacją o wydarzeniach do wszystkich zainteresowanych, a także, żeby każdy mógł w łatwy i szybki sposób zapoznać się z tematyką LIVE i WEBINARÓW.

Facebook