Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Zmiany i rozwój na terenie ogrodów Grudziądza

2022-12-09 10:06
Reaktywowane Kolegium Prezesów Grudziądza, odrabia stracony czas. Nie wszędzie przedstawiciele Okręgowego Zarządu, czy  członkowie Okręgowej Rady PZD, mogliśmy być i uczestniczyć w organizowanych uroczystościach, czy też obserwować zmiany jakie dokonywane są na terenie ogrodów. Pandemia i życie w ciągłym biegu sprawia, że  wiele ogrodów zmieniło się, a my nie zauważyliśmy tego, nie pochwaliliśmy się tym. 
W kompleksie ogrodów na tzw. PGR Rządz jest Rodzinny Ogród Działkowy „Tramwajarz”. W tym roku obchodzący 40- lecie powstania. Z kart historii dowiadujemy się, że Pracowniczy Ogród Działkowy o nazwie "Tramwajarz” położony przy ul. Nad Jeziorem 1/1 Rządz -Grudziądz o powierzchni 4608,9 ha. Zarejestrowany w Krajowej Radzie Polskiego Związku Działkowców pod numerem A-XLIV-90-3703. Teren ten został podzielony na 91 działek (obecnie nasz ogród liczy 91 działek) o średniej wielkości 400 m 2. Pierwszymi Prezesami byli P. Kipkowski, P.Jablonski, P.Nowakowska , P.Gawin . Obecnie funkcję pełni P.Myslek. 
Ogród zmienił się przez ten czas, nie wszyscy założyciele i członkowie zarządów są jeszcze działkowcami, niektórzy spoglądają zza chmur, podziwiając ogród, który współtworzyli. Wszystko zaczęło się w 2019 od wyboru nowego zarządu i pomysłu do potrzeby posiadania biura zarządu i miejsca do integracyjnych spotkań działkowych
Walne Zebranie w 2019 roku podjęło decyzję o budowie biura wraz zapleczem socjalnym. Działkowcy z entuzjazmem i niedowierzaniem przyjęli pomysły nowego zarządu, wszak pieniądze na Funduszu Rozwoju były gromadzone, to mimo chęci nie realizowano marzeń o własnej siedzibie. Zarząd przystąpił do działania,  wystąpił z wnioskiem o dotację do Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego, a także do Jednostki Krajowej o dotację z Funduszu Budowy Siedzib.  Inwestycja mogła dojść do skutku dzięki pomocy ze strony Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, który przyznał dotację w wysokości 10 tysięcy złotych oraz dotacji z Okręgowego Zarządu Toruńsko - Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców. 
Zarząd i wykonawca pracowali ze zdwojona energią, aby do jak najszybciej na terenie ogrodu pojawiło się biuro. Dziś inwestycja jest zakończona, a jej efekty działkowcy mogli zobaczyć na tegorocznych jubileuszowych dożynkach. Jednak zarząd nie spoczął na laurach i poszedł krok dalej, wystąpił z wnioskiem o grant w ramach konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w ramach V etapu konkursu. Nasz wniosek otrzymał pozytywną ocenę formalna i merytoryczną, czekamy na Ranking i na podpisanie umowy o powierzenie grantu. Projekt nasz zakłada, montaż stołu do piłkarzów,  stołu do tenisa, hoteli dla owadów  oraz zakup sprzętów niezbędnych do utrzymania zieleni na terenach  wspólnych. Warto być w silnej i prężnie działającej organizacji, bo razem jesteśmy silniejsi, razem możemy więcej. 
 
Tekst: Przewodnicząca Kolegium Prezesów Grudziądz Małgorzata Jasińska
Zdjęcia: Prezes ROD „Tramwajarz” Mirela Mysłek
 
 
 
 
 
Facebook