Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

XVI posiedzenie KR PZD

2017-10-14 07:59

W dniu 11 października 2017 r. w Warszawie odbyło się XVI posiedzenie Krajowej Rady PZD. Przyjęto m.in. uchwałę o zwołaniu Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD.

XVI Posiedzenie KR PZD odbyło się pod przewodnictwem Eugeniusza Kondrackiego, Prezesa PZD, a uczestniczyli w nim m.in. członkowie Krajowej Rady, Maria Fojt, przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej, pracownicy jednostki krajowej PZD oraz prawnicy z Biura Prawnego.

Otwierając posiedzenie Prezes PZD zaznaczył, że do końca roku Krajowa Rada ma bardzo napięty harmonogram prac i szereg trudnych zadań, w tym przede wszystkim zorganizowanie Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD planowanego na 9 grudnia 2017 r. Zrelacjonował również prace prezydium, które w ostatnim czasie skupione były na nowelizacji statutu PZD. Jak zaznaczył, zmiany są potrzebne, a nowe zapisy ułatwią oraz udoskonalą pracę Związku.

W swoim przemówieniu Prezes PZD dużo uwagi poświęcił rozwojowi ogrodów działkowych. Zadeklarował, że Związek zbada dokładnie zapotrzebowanie na działki w całej Polsce. Podkreślił, że w programie rozwoju ogrodów dużą rolę odegrają samorządy, które mogą wspierać istniejące ROD oraz pomóc w tworzeniu nowych ogrodów. Prezes PZD przedstawił również wyniki wstępnej analizy wykonanej przez Krajową Radę, która statystycznie przedstawia nasycenie ogrodami w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Wyniki analizy wyraźnie wskazują, że w szeregu miast zapotrzebowanie na nowe działki jest znaczne. Temat wywołał żywą dyskusję – poszczególni działacze przedstawili dotychczasowe działania związane z rozwojem ogrodów oraz ich efekty. Informowali również o zapotrzebowaniu na działki w swoich okręgach oraz przybliżyli rodzaje potrzeb lokalnych społeczności, proponując jednocześnie konkretne rozwiązania realizujące ideę rozwoju ROD. Skonkretyzowanie i wdrożenie programu rozwojowego ROD będzie jednym z najważniejszych tematów poruszanych w grudniu na Nadzwyczajnym Krajowym Zjeździe Delegatów.

 

Mecenas Tomasz Terlecki poinformował zebranych, że Prezydium KR PZD przyjęło projekt statutu, który następnie został przesłany do okręgów w celu dalszych konsultacji. Nowelizacja statutu wywołała żywą dyskusję wśród zebranych i była bardzo owocna. To dobry prognostyk, gdyż temat statutu jest obecnie poddawany szerokim konsultacjom i wszyscy uczestnicy posiedzenia byli zgodni, że znowelizowany dokument musi odpowiadać potrzebom zarówno działkowców, ogrodów jak i Związku. Przypomnijmy, że zmiany zostały wymuszone m.in. przez nowelizację ustawy prawo o stowarzyszeniach. Wprowadzenie ich w statucie Związku nie tylko dostosuje go do nowych regulacji, ale udoskonali też inne zapisy, usprawniające pracę PZD. Jeszcze w październiku w pięciu miastach odbędą się konferencje przedzjazdowe z delegatami, gdzie jednym z głównych tematów będzie statut PZD.

Podczas posiedzenia Marek Pytka, Kierownik Wydziału Prezydialnego KR PZD przedstawił zebrane uwagi oraz opinie okręgów na temat funkcjonowania Kolegiów Prezesów. Okręgi są zdania, że Kolegia mogą wspierać ich w pracy i są najlepszym partnerem we współpracy z samorządami. Zdania są podzielone w kwestii tworzenia Kolegiów Prezesów we wszystkich ośrodkach, natomiast wszystkie Okręgi wysoko oceniają ich dotychczasową działalność.

Krajowa Rady PZD przyjęła m.in. uchwałę w sprawie zwołania Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD, uchwałę w sprawie prac nad nowelizacją statutu, uchwałę o zarejestrowaniu zmian regulaminu pracy OZ PZD w Elblągu, uchwałę w sprawie nadania sztandaru ROD „Zacisze” w Zabrzu oraz „Przyjaźń” w Bytomiu, uchwałę w sprawie zmian w składach komisji problemowych.

Prezes poinformował KR o rezultatach  posiedzenia komisji ds. medialnych oraz promocji ogrodów i Związku. Głównym tematem spotkania była obecność Polskiego Związku Działkowców w mediach społecznościowych. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Paweł Gregorczyk

 
Facebook