Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Spotkanie z Posłem na Sejm RP - Tomaszem Szymańskim

2022-02-23 14:05

W dniu 21 lutego 2022 roku odbyło się pełne pozytywnej energii spotkanie Prezesa Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD p. Piotra Gadzikowskiego z Posłem na Sejm RP p. Tomaszem Szymańskim.

Głównym tematem rozmów była niezwykle ważna rola, jaką pełnią rodzinne ogrody działkowe, którą, jak sam przyznał p. poseł rzeczywiście dostrzega i wyraźnie docenia. Prezes Okręgu przedstawił także problemy z jakimi borykają się działkowcy, gdyż Rodzinny Ogród Działkowy to nie tylko sielanka na świeżym powietrzu, ale i ogrom pracy wkładany każdego dnia przez działkowców.  Szczegółowo omówiono działania podejmowane przez Polski Związek Działkowców w celu rozwiązywania problemów działkowców oraz programy PZD – kluczowe dla dalszego rozkwitu ROD, takie jak „Program Budowy Siedzib dla zarządów ROD”, „Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”, „Program klimatyczny PZD” – niezwykle istotny, przygotowany z uwagi na działalność ekologiczną Związku, czy „Otwarty program społecznego rozwoju ROD” – łączący rodzinę działkową ze społecznością lokalną.

Prezes Okręgu przedstawił Posłowi koncepcję na dalszy rozwój Rodzinnych Ogrodów Działkowych, który jest niezwykle ważny dla pozytywnego wizerunku zarówno ogrodów działkowych, jak i miasta Grudziądza, gdyż nie od dziś wiadomo, że ROD stanowią malowniczy krajobraz każdego miasta. Szczegółowo omówiono etapy powstawania nowego ROD w Grudziądzu, a także przybliżoną ilość rodzin, jakich potrzeby zostaną zaspokojone, dzięki tej inwestycji.

Bardzo ważnym jest owocna współpraca z Posłami, czy Samorządowcami, gdyż przynosi obopólną korzyść. Dla działkowców – wsparcie pod względem reprezentacji w sejmie, czy też samorządzie, a dla posłów i samorządowców – liczna grupa wyborców.

 

Oliwia Ciechomska - insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Facebook