Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Ogród z duszą, kolorowy i pozytywny

2021-05-17 08:44
W dobie pandemii, świat znacznie zwolnił, skłaniając nas do wsłuchania się w rytm natury, dotknąć, powąchać, posmakować. Zabiegani, pełni obaw o zdrowie swoje i bliskich, zapomnieliśmy, że przyroda od wieków daje nam wskazówki, jak należy ją traktować, by odwdzięczyła się tym co ma najpiękniejsze. Nasze działki przeżywają teraz swoje kwitnące „pięć minut”, już pachnie bzem, a na twarzach działkowców pojawia się coraz szerszy uśmiech, bo wszystko dookoła się zieleni. Taki azyl to radość i spokoju , zapominamy o wszystkich złych sprawach, przenosimy się do innego zmysłowego świata. 
Nie tylko rośliny budzą się do życia i zachwycają swoim pięknem. Im większa różnorodność, tym lepiej! Swobodna mieszanina roślin jest atrakcyjna dla wielu owadów, niż jednolita rabata, czy wypielęgnowany klomb. Stwórzmy ogród przyjazny owadom, rabata z gatunków, które będą dla nich „działkową stołówką”. Nie truj wszystkiego, co się rusza. Większość owadów to „dobra dusza”! Zapraszanie do ogrodu pożytecznych owadów, ptaków i innych drobnych zwierząt, nie tylko przez specjalne rabaty, ale ustawianie poidełek w czasie upału i dokarmianie zimą. Coraz popularniejsze hotele dla owadów, zapewniają im schronienie przed niepogodą, są miejscem do założenia gniazda. Biedronki, chrząszcze zadomawiają się w glinianej doniczce, a cegły, czy pędy trzciny lub bambusa przypadną do gustu pszczołom samotnicom. Powszechnie uznawane za szkodniki ślimaki, tak naprawdę pełnią ważną rolę w ogrodowym ekosystemie. Zjadają one gnijące i martwe resztki roślin oraz nasiona chwastów. Aby pozbyć się tych mięczaków stosujmy ekologiczne opryski, sadźmy odstraszające rośliny, zbierajmy ślimaki z rabat i grządek. „Na ślimaczą nogę-popiół na drogę!”
Nasze działania dla tych najmniejszych, zostaną docenione, bo nasi sprzymierzeńcy pomogą nam w zmaganiach ze szkodnikami. 
 
 
Dominika i Sebastian Wiączek
 
 
 
Facebook