Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Lutowy „Mój Ogródek” – od dziś w sprzedaży!

2022-01-19 10:17

Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

W lutowym wydaniu „Mojego Ogródka” czeka na Was dużo materiałów związanych z bieżącymi pracami na działce, a takie planowaniem nadchodzącego sezonu. Warto przeczytać artykuł – Najwcześniejsze cięcie – ozdobnych drzew i krzewów, a także artykuł Ogrodowe prace w lutym.

Aby szybciej rozpocząć „sezon” z warzywami warto również zajrzeć do artykułu – Hydroponika w domu. Tę metodą można uprawiać warzywa i zioła w warunkach domowych bez dodatku ziemi, w wodzie wzbogaconej o składniki pokarmowe. Warto spróbować!

Koniecznie zajrzyjcie ma nasz portal www.mojogrodek.pl do zakładki rozkład jazdy, w którym znajdziecie bieżące informacje o naszych wydarzeniach – spotkaniach na żywo z ekspertami, czyli live (w każdy czwartek) i webinarach. Zadawajcie pytania – nasi eksperci na nie odpowiedzą! 

W bieżącym numerze polecamy:

• Roże pnące – Tylko u nas znajdziecie pełen przegląd róż pnących idealnych na każdą działkę. Poznajcie ich sztukę cięcia i efektowne zastosowania. Dopasujcie odmiany róż na bramkę wejściową, ścianę altany i do miejsca wypoczynkowego na stabilną pergolę.

• Jaka łąka kwietna? – Trawnikowi mówimy kategoryczne NIE! Zamień z nami swój działkowy trawnik na kwitnącą, kolorową pełną życia łąkę kwitną. Ciesz się bioróżnorodnością i pożytkiem z posiadania takiej eko-oazy.

• Polski warzywnik – To kolejny artykuł z cyklu Pyszny warzywnik. W tej części poznacie rodzime warzywa, które warto uprawiać w swoim ogródku. Taki warzywnik stworzyć można – łatwo, szybko i wygodnie, dzięki gotowemu projektowi nasadzeń i przedstawionemu harmonogramowi uprawy.

• Krzewy pienne – Krzewy owocowe na pniu zmieszczą się na każdej, nawet najmniejszej działce. To idealna, sadownicza propozycja dla każdego działkowca, do tego bardzo efektywna. W artykule znajdziecie etapy formowania koronki krzewu – od posadzenia do uzyskania młodego „drzewka”. Z naszymi radami jest to proste!

• Drewno do ogrodu – Nie ma takiego drugiego materiału jak drewno. Pasuje na każdą działkę, bez względu na jej styl. Poznaj wybór i cenę drewna dostępnego w sprzedaży. Dopasuj je do planowanego zastosowania we własnym ogródku!

• Strategie ochrony roślin – Którą metodę ochrony wybrać – konwencjonalną, integrowaną, a może ekologiczną? Działkowcy nie powinni mieć problemów z decyzją. Na pewno produkcja własnej, zdrowej żywności, wolnej od chemicznych środków ochrony roślin powinna priorytetem!

Facebook