Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Garstka niezadowolonych na spotkaniu w Zielonej Górze

2017-06-07 21:24

„Rozłam w Polskim Związku Działkowców” – informuje Radio Zielona Góra opisując szczegóły spotkania, jakie w miniony weekend zorganizowała tzw. grupa niezależnych działkowców w Zielonej Górze. Gospodarzem spotkania było miejscowe stowarzyszenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Na Wzgórzach Piastowskich”, jednak frekwencja tego spotkania mówi sama za siebie. Potrzeba lupy, by na wynajętej sali znaleźć uczestników. Choć to dopiero czwarte spotkanie, wszystko wskazuje na to, że przy kolejnym jedynymi uczestnikami zostaną już tylko sami organizatorzy.

Zdjęcie ze spotkania autorstwa dziennikarza Radia Zielona Góra Piotra Kuśnierza opublikowane za jego zgodą

O marginalnym znaczeniu tychże zebrań zwanych „ogólnopolskimi” i ich znikomej randze świadczy także fakt, iż w Zielonej Górze mimo rozesłanych do wszystkich parlamentarzystów i samorządowców z Zielonej- Góry zaproszeń – nikt z nich nie zdecydował się zaszczycić to spotkanie choćby kurtuazyjną obecnością. Przeciwnicy PZD w Zielonej Górze nie znaleźli także chętnych do występowania ze Związku. Powód? Altany ponadnormatywne nie są tu zjawiskiem tak nagminnym i problematycznym jak w Poznaniu, skąd zresztą pochodzi zdecydowana większość tych „niezależnych działkowców”. Stąd też i kwestia jego rozwiązania – a więc dążenie do legalizacji samowoli budowlanych w ROD poprzez zmianę ustawy o ROD – co jest głównym celem grupy „niezależnych działkowców” – nie jest żadnym atrakcyjnym postulatem dla lokalnych działkowców.

Patrząc na zdjęcia z tej imprezy oczywistym jest fakt, iż nieustająco pojawiają się na tych spotkaniach te same twarze kilku zagorzałych przeciwników PZD, którzy niesieni sporą dawką negatywnych emocji względem PZD próbują stworzyć swój własny ruch działkowcy będący w opozycji do Związku. Są to w większości działacze z już wyłączonych ogrodów działkowych, stąd też zaiste niezrozumiałe i dziwne jest pisanie o nich w kategorii „rozłamu w PZD”. To osoby, które w większości nie pełniły żadnych funkcji w strukturach PZD, a ich obecna nienawiść jest niczym nie uzasadniona. Przypuszczalnie osoby te stosują metodę „obrona przez atak”, tymczasem to nie PZD decyduje o rozbiórce ich ponadnormatywnych altan czy o fakcie złamania prawa. Od tego są przecież sądy i Związek nie ma takich uprawnień, by karać za samowole budowlane czy zamieszkiwanie w ogrodzie.

Wypowiadająca się w Radiu Zielona Góra prezes stowarzyszenia „Wzgórza Piastowskie” pani Ewelina Drywa twierdzi, że „nie wyznajemy żadnej polityki”. Tymczasem działkowcy z ROD „Falubaz” w Zielonej Górze skierowali w kwietniu br. list do Pani Eweliny, a z informacji przez nich uzyskanych wynika, że pani prezes stowarzyszenia ogrodowego jest przy okazji pracownikiem w departamencie Urzędu Miasta w Zielonej Górze zajmując się m.in. ogrodami działkowymi. Zapewne przez zupełny przypadek i przy całkowitym braku zaangażowania w tę sprawę pani Eweliny działkowcy z ROD „Falubaz” w Zielonej Górze otrzymali odmowę potwierdzenia prawa do gruntu z mocy ustawy o ROD art. 75. Decyzje takie w okolicznych miejscowościach wydawane są niemalże od ręki i nie rodzą żadnych problemów. Tymczasem w Zielonej Górze mimo pełnego poparcia dla ROD i ustawy o ROD prezydenta tego miasta Janusza Kubickiego sprawa napotyka niezrozumiałe problemy. Czy właśnie tak wygląda brak politycznego zainteresowania?

AH

Zdjęcie Piotr Kuśnierz 
Dziękujemy za udostępnienie zdjęcia.

Materiał źródłowy: Radio Zielona Góra 

 

 

 

 

 

Facebook