Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Dyrektor TVP 2 odmawia działkowcom prawa do obrony dobrego imienia PZD

2017-03-29 14:26

Liczne stanowiska, jakie w ciągu ostatnich tygodni docierają do TVP2 po emisji reportażu pt. „Działkowa wojna” wyemitowanego w Magazynie Ekspresu Reporterów spowodowały, iż do sprawy tej zdecydował się odnieść szef TVP2 Marcin Wolski. Niestety środowisko działkowe zostało pozbawione głosu niczym zwierzęta w szopce i to niekoniecznie noworocznej, z której znany jest redaktor Wolski. Jak bowiem pisze w swoim liście, dotychczasowa korespondencja odnosząca się do spornego w kwestii podawanych tam faktów reportażu przesyłana jest od „zarządów okręgowych działkowców, których przedmiotowa audycja nie dotyczy”. Skoro według Wolskiego sprawa jest lokalna, dlaczego została wyemitowana na antenie ogólnopolskiej TVP, zamiast regionalnej? Ponadto bardzo istotny jest tutaj także komentarz, jaki wygłosiła w tym programie senator Lidia Staroń. Z pojedynczej historii  - nazywanej obecnie przez TVP „lokalną”, wysnuła oskarżenia i zarzuty względem całego Związku, a nie wyłącznie prezentowanej sprawy. Czy zatem nie jest tak, że gdy jest to wygodne TVP2 to sprawa ma charakter lokalny, a gdy dochodzi do komentowania w programie sprawy to przybiera ona wówczas wymiar ponadregionalny? Jeśli senator Lidia Staroń miała prawo do bezpardonowej krytyki wszystkich społecznych działaczy na podstawie jednej sytuacji, to dlaczego teraz Dyrektor TVP odbiera prawo do obrony dobrego imienia PZD całej społeczności działkowej, strukturom Związku, komisjom rewizyjnym ROD, kolegiom prezesów i każdemu, kogo dotknął niesprawiedliwy i niezasłużony osąd pani senator? Czy tylko prezentowany w reportażu ROD ma prawo do obrony, podczas gdy de facto w programie zaatakowany został cały PZD? To redakcja tego programu ponosi całkowitą odpowiedzialność za dobór gościa, który wszak już wcześniej doskonale znany był z zajadłych ataków na PZD. Nie pozostawia więc złudzeń, jaki był cel zapraszania tego gościa do TVP 2. Ponadto nieprawdą jest, że TVP 2 nie otrzymała w tej sprawie prośby o sprostowanie. Można by przypuszczać, że ogłaszana szumnie dobra zmiana mediów narodowych nie dotarła jeszcze do sekretariatów tejże instytucji, bowiem to już kolejne sprostowanie, które rzekomo nie otrzymała w odniesieniu do emitowanych materiałów TVP (przyp. red. - Prezes TVP Jacek Kurski również twierdzi, że nie otrzymał prośby o sprostowanie w przypadku innego zmanipulowanego i kłamliwego reportażu w programie Magazyn Śledczy Anity Gargas, co jest nieprawdą, bowiem wpłynęło do niego pismo w tej sprawie od OZ Mazowieckiego PZD i to za potwierdzeniem odbioru).

List z prośbą o sprostowanie oraz stanowisko z wyjaśnieniem poruszanych na antenie spraw, włącznie z najdrobniejszymi szczegółami, przekazał drogą listowną najbardziej zainteresowany w sprawie podmiot, jakim jest Zarząd ROD im. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, który został oczerniony i pomówiony przez trzech skonfliktowanych z całym ogrodem i zarządem ROD działkowców. Przykre, że dyrektor Wolski nawet nie wie, iż taki list z prośbą o sprostowanie wpłynął do TVP2. Można jednak powątpiewać, czy uwzględnienie tego faktu w jakikolwiek sposób wpłynęłoby na dalsze losy tej sprawy. Wszak głos płynący ze strony działkowców już teraz w liście uznany został za „polemikę z faktami przedstawionymi w reportażu”. Bez wątpienia zauważalny jest całkowity brak jakiejkolwiek refleksji czy choćby dobrej woli sprawdzenia „telewizyjnych faktów”, które powinno mieć miejsce z zasady, gdy tak liczne są głosy środowiska działkowego wskazujące na brak obiektywizmu i uchybienia w dążeniu do poznania prawdy.

Dyrektor Wolski obejmując swoją posadę w TVP2 mówił publicznie, iż  "podstawową zasadą w każdej pracy jest maksyma znana z medycyny, czyli po pierwsze nie szkodzić”. Ta sprawa najlepiej pokazuje, ile te słowa dla niego znaczyły. Zapewniał też, że chce robić "program ambitny, artystyczny, z dużym uwzględnieniem rozrywki na wyższym poziomie niż komercja, wypełniający misję, odtwarzający gatunki, które są w kryzysie, chociażby kabaret aktorski". To, co zaprezentowali podlegli mu dziennikarze w programie Magazyn Ekspres Reporterów w dniu 14 lutego br. z pewnością zaliczyć możemy do kabaretu aktorskiego, a od programu ambitnego dzielą go morza i oceany.

Z oryginałem pisma, jakie przesłał Dyrektor TVP2 Marcin Wolski można zapoznać się w załączniku.

Załącznik plikowy do pobrania

pismo_od_tvp_2.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook