Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Zaproszenie do ROD "Lisek" we Włocławku.

2018-12-14 19:54

Okręg Toruńsko – Włocławski Polskiego Związku Działkowców wychodzi naprzeciw potrzebom Zarządów ROD. Pracownicy Okręgu w dniu 12 grudnia 2018 roku otrzymali specjalne zaproszenie na zebranie Zarządu ROD „Lisek” we Włocławku ze względu na potrzebę uzyskania pomocy w zakresie obsługi programu DGCS PZD SYSTEM. Z uwagi na popołudniową godzinę spotkania było dużo czasu na omówienie poszczególnych problemów, a także przypomnienie i dokładne zaprezentowanie przez Okręgowy zespół szkolący wspomnianego na poprzednich szkoleniach wachlarza możliwości, jakie daje program. W małej grupie wiedzę przyswaja się zdecydowanie łatwiej. Członkowie Zarządu ROD „Lisek” z entuzjazmem, a przede wszystkim podziwem przyglądali się kolejnym udogodnieniom, jakie zapewnili im twórcy programu.

 Spotkanie było doskonałą okazją dla Zarządu do zadawania nurtujących pytań wybiegających poza tematykę programu DGCS. Nie zabrakło pytań dotyczących Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, tzw. RODO, a także spraw finansowo - księgowych, na które wyczerpujących odpowiedzi udzielała Zarządowi Główna Księgowa Okręgu – Maria Dąbrowska.

Jako Okręg, pragniemy pokazać Zarządom ROD, że mogą liczyć na naszą pomoc w każdej sytuacji, bez względu na godzinę, czy miejsce. Oczywistym jest, że większość członków Zarządów pracując w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym społecznie posiada również etatową pracę zawodową, w związku z czym zawsze staramy się dostosować najlepszy czas spotkania, w taki sposób, aby nie kolidowało ono z pracą. W ten sposób chcemy dotrzeć do każdego ogrodu, który odczuwa potrzebę uzyskania pomocy.

Jako pracownicy Okręgu zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

Oliwia Ciechomska – Inspektor ds. administracyjnych

 

 

 

 

 

Facebook