Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Z kamerą w Rodzinnych Ogrodach Działkowych – „Spotkania z ekologią” programu TVP 3 Bydgoszcz

2021-10-05 13:04

Dnia 4 października 2021 roku ukazał się odcinek programu „Spotkania z ekologią” programu TVP 3 Bydgoszcz, w dużej mierze poświęcony Rodzinnym Ogrodom Działkowym.

„Są oazą spokoju, miejscem relaksu i domem dla setek gatunków roślin i zwierząt. Mieszkańcom miast dają wytchnienie, a miastu bioróżnorodność. Ogródki działkowe to obecnie tereny na wagę złota. W dobie pandemii możliwość wyjścia i pielęgnowania kawałka zieleni stała się prawdziwym luksusem.” – usłyszeć można na wstępie reportażu.

O znaczeniu Rodzinnych Ogrodów Działkowych w mieście opowiedział Zastępca Prezydenta Miasta Torunia – Paweł Gulewski podkreślając istotną rolę ogrodów dla całego społeczeństwa.

Anna Bołądź, jako przedstawiciel biura Okręgu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców przedstawiła stan liczbowy ROD w Toruniu. Krótko opowiedziała również o olbrzymim popycie na działki w ROD wśród mieszkańców całego Okręgu.

Prof. Jarosław Buszko – Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu, a także dr Lucjan Rutkowski – Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu odwiedzili toruńskie Rodzinne Ogrody Działkowe doglądając pracę i uprawy działkowców.

W reportażu udział wzięli użytkownicy jednych z najpiękniejszych działek w Toruniu:

  1. Karolina Ciechomska z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Prząśniczka” w Toruniu
  2. Jan Burek z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Nad Strumykiem” w Toruniu
  3. Janina i Grzegorz Behrendt z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Koło Kani” w Toruniu
  4. Kazimierz Lutomirski z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Nad Strumykiem” w Toruniu
  5. Grażyna Derkowska z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Nad Strumykiem” w Toruniu

Działkowcy opowiedzieli o bioróżnorodności na działce, korzyściach płynących z posiadania ogródków warzywnych oraz drzew i krzewów owocowych, a także o aktywnym spędzaniu czasu na własnym kawałku zieleni.

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału <KLIK> od minuty 8:30, gdyż w tym miejscu zaczyna się reportaż o Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

 

Oliwia Ciechomska - insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Facebook