Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Z cyklu "poznajmy się ..." z wizytą w ROD "Mikołaja z Ryńska" w Grudziądzu.

2021-07-13 21:51
Z cyklu "poznajmy się ..." z wizytą w ROD "Mikołaja z Ryńska" w Grudziądzu. - Galeria 3

  

Z cyklu poznajmy się :
 
Historia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Mikołaja z Ryńska ” w Grudziądzu sięga 1960 roku, kiedy to w 600 setną rocznicę urodzin Mikołaja z Ryńska, utworzono ogród. Pierwotny plan zagospodarowania ogrodu to 56 działek na powierzchni 2,7528 hektarów. W początkowym okresie dla tych, którzy zaczęli uprawiać działki to ciężka, mozolna praca. Początkowo teren ogrodu to jeden wielki obszar zaoranej ziemi, bez ogrodzenia, z wyznaczonymi palikami ograniczającymi teren działek indywidualnych. Ziemia była zachwaszczona, z licznymi kamieniami i perzem. Teren nie był użytkowany, ziemia ta rodziła same chwasty. Działkowcy przystąpili do tworzenia swoich działek i przygotowywania terenu do uprawy. Motykami, szpadlami i łopatami wybierali kamienie, chwasty i inne zbędne rzeczy. Później każdy sam tworzył ogrodzenie działki, zasiewał teren, sadził drzewka i krzewy owocowe. Ogród bez wody, bez prądu, trudny do uprawy. To dzięki działkowcom dzisiejszy teren wygląda tak, jak wygląda. Każdy czuł się odpowiedzialny za działkę, za ogród, bo wiedział, że to co wypracował czynił to dla przyszłych pokoleń. Pierwsze uprawy to ziemniaki i cebula. Dziś ogród jest po wielu inwestycjach, zmodernizowano sieć energetyczną, wymieniono bramy i furtki wejściowe. Uporządkowano dokumentację źródłową ogrodu i samych działkowców, skomputeryzowano biuro ogrodu, zainstalowano monitoring ogrodowy.
 
 
 
Opracowanie:
Małgorzata Jasińska
 
Video:
Sebastian Wiączek
 
 
 
Facebook