• Slider 15

Wymiana książek w ROD „Chemik” w Grudziądzu.

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym  „Chemik” w Grudziądzu utworzone zostało miejsce do wymiany książek tzw. bookcrossing (wymiana książek).

            Szafa z książkami stanęła na tarasie domu działkowca. Egzemplarze znajdujące się w szafie pochodzą z prywatnych zbiorów działkowców z tego ogrodu. Wśród miłośników ogrodnictwa działkowego jest wielu czytelników, którzy kupują książki. Po ich przeczytaniu odkładają je na półki w domach. Aby umożliwić dalszy obieg literatury utworzone zostało miejsce służące wymianie książek. Działkowcy przychodzą ze swoją książką, odkładają ją do szafy „bookcrossingowej” i wybierają sobie w zamian za to inne opracowanie. Wśród okazów literackich znaleźć można książki z dziedziny romansu, kryminału, książki obyczajowe czy poradniki.

            Przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Codziennie zauważyć można ruch w strefie bookcrossingu. Po książki przychodzą działkowcy w różnym wieku oraz członkowie ich rodzin.

            Ostatnio w strefie „wymiany książek” były Julia i Laura, które odwiedzały swoją babcię na działce nr 173 w ROD „Chemik” w Grudziądzu. Dziewczyny wybrały książki z dziedziny dokumentu i historii.

Przygotowała:

Blandyna Łubkowska

starszy instruktor ds. ogrodnictwa Okręgu PZD