Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Wspólna wakacyjna niedziela w ROD „Niezapominajka” w Grudziądzu.

2020-07-15 09:02

„Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat.”

(Janusz Korczak)

 

Bieżący rok jest dla wszystkich inny, dlatego  w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i obostrzeniami nałożonymi przez Radę Ministrów RP, nie mógł odbyć się tradycyjnie w pierwszą sobotę czerwca nasz niezapominajkowy dzień dziecka. Jednak Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego  „Niezapominajka” w Grudziądzu podjął decyzję aby tegoroczny dzień dziecka odbył się w późniejszym terminie. Przecież nie chodzi o to by dzieci otrzymały kolejną zabawkę, którą kupić możemy zawsze,  poza tym nie oszukujmy się, nasze dzieci mają ich już tyle, że kolejny samochód, piłka czy pluszowa maskotka, nie zrobią już na nich większego wrażenia. Dlatego też postanowiliśmy  zorganizować święto naszych milusiński, połączone z rozpoczęciem wakacji.

VII Wakacyjny Niezapominajkowy Dzień Dziecka odbył się w piękne niedzielne popołudnie. Przed Domem Działkowca, przygotowano, wiele atrakcji dla dzieci, zabawa na świeżym powietrzu jest doskonałym rozwiązaniem w okresie pandemii, paleta pomysłów na spędzenie czasu jest nieograniczona. Wystarczą odpowiednie akcesoria, aby wszyscy uczestnicy byli w pełni zadowoleni.

Przygotowano liczne konkursy sportowe, loterię fantową oraz wesoły kącik zabaw dla najmłodszych. Powyższe pomysły na spędzenie wakacyjnej niedzieli były strzałem w dziesiątkę. Wystarczyło spojrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci oraz opiekunów, którzy chętnie dopingowali swoje pociechy.  

Uczestnicy otrzymali paczuszki ze słodyczami, pyszne soki owocowe oraz jak przystało na wakacje - lody. Wszyscy dobrze się bawili, chociaż bańki mydlane, tunele czy konkurencje sportowe, nie były tak atrakcyjne jak bitwa na balony wodne. To chyba najpopularniejsza zabawa z balonami wodnymi wśród dzieci. Wyznaczyliśmy dwie drużyny, które wzajemnie atakowały się balonami. Oczywiście wszyscy byli wygranymi, bo nawet opiekunów trafiły wodne balony.

 

Tekst:  Małgorzata Jasińska Prezes ROD

Foto: Weronika Jassińska

 

 

 

 

Facebook