Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Wspólna praca działkowców na rzecz modernizacji infrastruktury ogrodu.

2019-07-09 09:35

Popołudniem, w dniu 06 lipca 2019 roku grupa działkowców przy wsparciu ze strony zarządu ogrodu przystąpiła do odnowienie głównej bramy wjazdowej na Rodzinny Ogród Działkowy „Budowlaniec” w Grudziądzu. Modernizacja bramy jak również szyldu ogrodu oraz tablicy ogłoszeń była zaplanowana w harmonogramie prac na rok bieżący. Działkowcy ogrodu bezinteresownie uczestniczą w tego rodzaju pracach na rzecz ogrodu. Wszystkim przyświeca jeden cel, jakim jest upiększenie i unowocześnianie ich ogrodu.

Na okres nowej kadencji zaplanowana jest całkowita wymiana głównej bramy wjazdowej na teren ogrodu. Jednakże zarząd ogrodu jak i sami działkowcy liczymy się z tym, że wymiana nie nastąpi jeszcze w tym roku, dlatego wspólnie z działkowcami zarząd ROD podjął wspólne działania by póki nie powstanie nowa brama wjazdowa odnowić i poprawić wizerunek naszego ogrodu.

W sobotnie popołudnie zebraliśmy się w kilku działkowców i oczyściliśmy oraz przygotowaliśmy bramę do niedzielnego malowania. W niedzielne przedpołudnie zebrana kilkuosobowa grupka przystąpiła do odmalowania bramy. Do pracy przystąpili i mali i duzi. Każde ręce były mile widziane by upiększyć nasz ogród. Odnowiliśmy bramę wjazdową, naszą gablotę na ogłoszenia ogrodowe oraz wejście do biura zarządu. Stary szyld ogrodu nad bramą zastąpiono nowym. Praca szła sprawnie z możliwością wymiany doświadczenia, porad, a także odrobiną humoru i żartu .

Wiem że na pewno nie była to ostatnie tego typu akcja, bo już dzisiaj planujemy także odnowić drugą bramę wjazdową na nasz działkowy parking.

Pozdrawiam wszystkich działkowców


Sebastian Wiączek

Wiceprezes zarządu ROD Budowlaniec w Grudziądzu

Facebook