Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Wrześniowy „Mój Ogródek” – od 19.08 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

2022-08-23 10:11

W wydaniu wrześniowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, wiele inspiracji, praktycznych porad. Aby nie przeoczyć ważnych zadań, warto nie tylko sięgnąć po wrześniowy „Mój Ogródek”, ale i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl.

Wakacje się kończą, ale sezon na działce nadal trwa. Prowadzimy jeszcze liczne prace pielęgnacyjne, ale warto przyjrzeć się także nowym trendom w ogrodnictwie. Trwa obecnie moda na dzikość w ogrodach. Dlatego temu zagadnieniu poświęcamy temat miesiąca. „Dzikość  w ogrodach” jest nie tylko trendy, ale też koniecznością naszych czasów. Oznacza ona jak najmniejszą ingerencję w przyrodę, wyciszenie, i kontakt z naturą. Warto stworzyć na swojej działce takie zakątki. 

 

W numerze czekają na Was ponadto:

  • Problemy z dyniami – Warzywa dyniowate to różnorodna grupa roślin. Należą do niej ogórki, cukinie, kabaczki, patisony, dynie, melony i arbuzy. Brak wystarczającej wiedzy o ich wymaganiach często skutkuje niepowodzeniem w uprawie. Zebraliśmy najważniejsze problemy i ich rozwiązania, aby pomóc Wam cieszyć się udanymi plonami.

 

  • Ranking ziół przyprawowych – Oprócz najczęściej stosowanych w naszej kuchni przypraw – czosnku, pietruszki i koperku na uwagę zasługują jeszcze inne, których cenne właściwości są marzeniem każdego smakosza. Zioła uprawiane bez użycia chemii, są naturalnymi lekami wspomagającymi procesy trawienne. Aby ułatwić Wam wybór te najbardziej wartościowe dla naszego zdrowia, które warto na co dzień wykorzystywać w kuchni, zebraliśmy w rankingu.

 

  • Hortensje w dekoracjach – Koniec lata to nadal czas spektakularnych hortensji, które warto zastosować zarówno do efektownych aranżacji tarasu, balkonu, ogrodu, jak i mieszkania. Przedstawiamy ciekawe przykłady wykorzystania ich oszałamiających kwiatów. Warto się nimi zainspirować i stworzyć własne dekoracje! 

 

  • Rośliny odporne na zanieczyszczenia Na działce mamy miejsca trudne do obsadzenia roślinami, na przykład z powodu większego zasolenia podłoża i zanieczyszczeń występujących w powietrzu oraz glebie. Na szczęście natura jest mądrzejsza od nas ludzi, którzy jesteśmy za te zanieczyszczenia odpowiedzialni i wiele roślin z powodzeniem towarzyszy nam w tych trudnych warunkach. Podpowiadamy co posadzić, by cieszyć się roślinami mimo trudnych warunków uprawy.

 

  • Pigwa w sadzie  – Coraz częściej uprawiamy pigwę, ponieważ jej owoce są doskonałym surowcem na przetwory. Wyjaśniamy zasady uprawy tego cennego gatunku, polecamy wartościowe odmiany najlepsze na działkę i do ogródka.

 

  • Wybieramy kompostownik – Prace pielęgnacyjne na działce skutkują powstaniem dużej ilości odpadów roślinnych. Należy je zutylizować we własnym zakresie w kompostowniku – za darmo uzyskamy wysokiej jakości naturalny nawóz. Potrzebny w tym celu będzie kompostownik. Wybór rozwiązań jest dosyć duży. Jaki wybrać, aby spełnił wszystkie nasze oczekiwania? 

 

  • Uwaga na kleszcze! – Kleszcze są obecne prawie wszędzie – w miastach i w lasach, w parkach, na łąkach a także na naszych działkach. Najczęściej atakują wiosną i latem. Zmieniające się warunki klimatyczne sprawiają, że znajdziemy je także późną jesienią, a nawet zimą. Jak się przed nimi bronić? Co robić, gdy ukąsi nas kleszcz?  
Facebook