Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Wielkie świętowanie Krajowych Dni Działkowca w Okręgu Toruńsko – Włocławskim PZD

2021-10-05 14:58

W dniu 30 września 2021 roku w trybie zdalnym odbyły się Krajowe Dni Działkowca. Przedsięwzięcie zostało świetnie przygotowane zarówno pod względem merytorycznym, jak i logistycznym. Równo o godzinie 11:00 wszystkie 26 Okręgów w całej Polsce, a także Jednostka Krajowa PZD połączyły się ze sobą za pomocą aplikacji Microsoft Teams, aby wspólnie świętować tak wyjątkową uroczystość, jaką są Krajowe Dni Działkowca. W tym roku ten jakże ważny dla wszystkich działkowców dzień miał wyjątkowy charakter, gdyż połączony został z obchodami Jubileuszu 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców.

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim PZD na sali konferencyjnej spotkało się 13 osób, w tym 11 osób, którym Prezes PZD – mgr. inż. Eugeniusz Kondracki nadał medal z okazji 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców „Bene Meritus”, a także dwie osoby odznaczone złotą odznaką „Zasłużonego Działkowca” przyznawaną przez Krajową Radę PZD.

Uroczystość otworzył Prezes Polskiego Związku Działkowców wzywając wszystkich uczestników do hymnów: narodowego pn. „Mazurek Dąbrowskiego”, a także związkowego pn. „Zielona Rzeczpospolita”. Po odśpiewaniu hymnów Prezes PZD wygłosił przemówienie z okazji Krajowych Dni Działkowca, a także Jubileuszu 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców.

Święto wszystkich działkowców kojarzone jest z dzieleniem się chlebem dożynkowym, więc i tej jakże wyjątkowej chwili nie mogło zabraknąć podczas uroczystości.

W trakcie Krajowych Dni Działkowca połączonych z Jubileuszem 40-lecia PZD za zgodą Prezesa Polskiego Związku Działkowców – mgr. inż. Eugeniusza Kondrackiego Prezesi Okręgów wręczyli aktywnym działaczom medale z okazji 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców „Bene Meritus”. W Okręgu Toruńsko – Włocławskim PZD medale wręczał Prezes Okręgu – Piotr Gadzikowski. Po wręczeniu medali okolicznościowych nadeszła chwila na odznaczenie wyjątkowych członków Polskiego Związku Działkowców złotą odznaką „Zasłużonego Działkowca”.

Następnie nadeszła chwila na wystąpienia uczestników uroczystości, którzy chętnie opowiadali o znaczeniu Polskiego Związku Działkowców i Rodzinnych Ogrodów Działkowych zarówno na terenie swoich Okręgów, jak i całej Polski.

Na zakończenie Prezes Polskiego Związku Działkowców poprosił zebranych po drugiej stronie monitora o podzielenie się tortami z okazji Jubileuszu 40 – lecia PZD, więc już po chwili wszyscy uczestnicy zajadali się rozmaitymi wypiekami.

Prezes PZD kończąc uroczystość podziękował wszystkim aktywnym działaczom Polskiego Związku Działkowców za zaangażowanie w rozwój ogrodnictwa działkowego w Polsce życząc przede wszystkim zdrowia wszystkim zebranym i zachęcając do dalszej pracy na rzecz Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

 

Oliwia Ciechomska - insp. ds. administracyjnych OZ PZD

 

 

Facebook