Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Walne Zebranie w ROD "Sami Swoi" w Jedwabnie połączone z uroczystymi obchodami Jubileuszu 40 - lecia PZD

2021-08-25 11:45

Dnia 21 sierpnia 2021 na terenie ,,Kapitanówki" odbyło się Walne Zebranie członków PZD w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Sami Swoi” w Jedwabnie połączone z uroczystością jubileuszu 40-lecia powstania ogrodu oraz 40 – lecia istnienia Polskiego Związku Działkowców. ROD ,,Sami Swoi" jest równolatkiem PZD.

 

   Walne Zebranie otworzyła prezes Marzena Weber przemówieniem o powołaniu w maju 1981 roku przez Sejm Polskiego Związku Działkowców opowiadając historię Stowarzyszenia. Następnie głos zabrała Maria Piątkowska, która użytkuje działkę od samego powstania ogrodu, czyli już 40 lat. Pani Maria przedstawiła historię powstania ogrodu. Przemawiał też pierwszy prezes ,, Sami Swoi" w Jedwabnie.

      Miłą chwilą było wręczenie przygotowanego przez Okręgowy Zarząd Toruńsko –  Włocławski PZD pucharu, a także dyplomu ze strony Jednostki Krajowej PZD dla ROD z okazji jubileuszu 40 – lecia powstania ROD na ręce pani prezes przez przedstawiciela OZ PZD – Panią Danutę Karczewską. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również działkowcy z 40-letnim ,,stażem " pracy na działce w ROD „Sami Swoi” w Jedwabnie ufundowane przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców.  

Pani Danuta Karczewska w imieniu Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD dokonała uroczystego odznaczenia działkowców srebrną odznaką „Zasłużony Działkowiec”.

      Brązowe odznaczenia „Zasłużony Działkowiec” oraz odznaki „Za zasługi dla ROD” przyznane przez Zarząd ROD wręczyła Pani Prezes ROD – Marzena Weber. W imieniu Zarządu ROD ,,Sami Swoi" Pani prezes przekazała na ręce Pani Danuty Karczewskiej pamiątkową tabliczkę z podziękowaniem za nieocenioną pomoc i wzorową współpracę.

      Przebieg Walnego Zebrania po wyborze przewodniczącego był sprawny i bez zakłóceń. Po zakończeniu działkowcy zostali zaproszeni na ognisko z pieczeniem kiełbasek. Poczęstunkowi towarzyszyła oprawa muzyczna zespołu szantowego ,,Tawerna". Muzyka szantowa zachęcała do tańca wszystkich uczestników uroczystości.

       W przygotowaniu dekoracji pomogło PZD Okręg Toruńsko-Włocławski. Ogród otrzymał flagi, długopisy, smycze do kluczy , czapki oraz cukierki z logo PZD. Zarząd ROD zamówił jubileuszowe długopisy z napisem ,,40- lat  Sami Swoi" oraz piękny baner..

     Frekwencja na Walnym Zebraniu wyniosła 57,1%, a na ognisku było 75% działkowców w ROD. Obchody 40-lecia ogrodu były pierwszą taką zorganizowaną uroczystością dla działkowców od kiedy powstał ogród.. Działkowcy serdecznie podziękowali organizatorom za trud włożony w przygotowanie Uroczystego Walnego Zebrania i Imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i foto: Marzena Weber - Prezes ROD "Sami Swoi" w Jedwabnie

Facebook