Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim PZD powstał nowy klub działkowców o smakowitej nazwie „Jagodzianki”

2020-03-05 12:11

Realizując założenia „Otwartego Programu Rozwoju Społecznego Rodzinnych Ogrodów Działkowych” w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Elana” w Toruniu został utworzony klub działkowca „Jagodzianki”.

            Pomysłodawczynią i założycielką Klubu jest jedna z działkowiczek z ROD „Elana” w Toruniu Pani Jagoda Piotrowska. Pani ta jest ogrodowym instruktorem Społecznej Służby Instruktorskiej. W roku 2019 postanowiła powołać do życia klub działkowca a w roku 2020 skutecznie wprowadziła swój plan w życie. Dzięki temu powstał Klub Działkowca „Jagodzianki”. Na obecną chwilę klub ten zrzesza 30 osób, są to panie użytkujące działki w ROD „Elana”. Spotkały się na spotkaniu organizacyjnym i przyjęły plan działania klubu, który przedstawia się następująco:

 1. Spotkanie organizacyjno – integracyjne.
 2. Dzień Kobiet.
 3. Pokaz ozdób wielkanocnych.
 4. Wykład dotyczący uprawy borówek.
 5. Zielona lekcja dla dzieci z przedszkola „Kangurek”.
 6. Rozgrywki piłkarskie pomiędzy sektorami 1-6 ROD „Elana”.
 7. Dożynki ogrodowe.
 8. Święto pieczonego ziemniaka – sektor nr 6.
 9. Wycieczka rowerowa na Barbarkę.
 10. Zabawa andrzejkowa.
 11. Podsumowanie rocznej działalności Klubu.

Działalność Klubu „Jagodzianki” wspiera Zarząd ROD „Elana” w Toruniu. Przewodnicząca Klubu Pani Piotrowska utrzymuje stały kontakt z Prezesem Zarządu ROD „Elana” Panem Szymonem Papke. Przedstawia ona plany działalności Klubu na spotkaniach Zarządu ROD w celu ich zaakceptowania i ujęcia w planach korzystania z pomieszczeń ogrodowych. Najbliższe zaplanowane spotkanie członkiń Klubu to obchody „Dnia Kobiet”. Na tą okazję klubowiczki przygotowały szereg atrakcji w celu przeprowadzenia integracji.

Działalność taka jest bardzo pozytywnie odbierana przez działkowców tego ogrodu jak również przez Zarząd ROD i władze Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD.

 

Autor:

Mgr Blandyna Łubkowska – st. Instruktor ogrodnictwa

 

 

 

Facebook