Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Uroczysty koncert poświęcony weteranom Chełmińskiego Ruchu Działkowego w 100-lecie odzyskania niepodległości.

2018-10-10 09:17

W piątkowe popołudnie 5 października 2018 roku opustoszały chełmińskie ogrody działkowe.

             Ponad stu działkowych Seniorów w towarzystwie najbliższych do pachnącej jeszcze farbami sali kino-teatru. Czekała na nich Chełmińska Rada działkowców PZD, czekał Burmistrz Miasta pan Mariusz Kędzierski, Starosta Chełmiński pan Zdzisław Gamański, przedstawiciele jednostek kulturalno – oświatowych miasta, służb mundurowych na czele z komendantami Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej.

            Wśród gości nie mogło zabraknąć pana Piotra Gadzikowskiego Prezesa Okręgowego Zarządu PZD.

            Oczekiwało wielu obecnych jak i przyszłych samorządowców. Wszyscy przybyli na galowy koncert melodii patriotycznych w wykonaniu Chełmińskiej Orkiestry Dętej.

            Poprzedzając ponad dwugodzinny koncert pomysłodawca, inspirator i  organizator spotkania pan Czesław Kozikowski dokonał okolicznościowego wprowadzenia przedstawiając w kilkuminutowym wystąpieniu:

- rys 87 lat ogrodów działkowych w Chełmnie na tle ogólnopolskiego ruchu działkowego

-  losy i dzieje chełminian w okresie 100-lecia niepodległości

- wiek seniorski i zaspokojenie jego potrzeb poprzez działki

W krótkotrwałych antraktach muzycznych stu działkowców z nieprzerwanym stażem od 30 do 62 lat uprawiania działki  odebrało nadane uchwałami zarządów ROD tytuły honorowe „Seniora Ogrodu Działkowego”.

Nie zapomniano też o tych, co na co dzień dbają i wspierają ogrody, przyznając im tytuł „Przyjaciela Chełmińskich Działkowców”.

W treści wręczanych certyfikatów czytamy „bez Waszego wsparcia, bez Waszego zaangażowania, entuzjazmu i oddanego serca nie byłoby dzisiejszej pięknej historii chełmińskich ogrodów działkowych”.

Wśród uhonorowanych tytułem „Przyjaciela Chełmińskich Ogrodów Działkowych” takich osób jak Burmistrz i Starosta, Prezes PZN, dyrektorzy Biblioteki Miejskiej i Muzeum oraz wielu innych (łącznie 18 osób), nie zapomniano o wkładzie w polskie ogrodnictwo, w tym chełmińskie pana mgr inż. Eugeniusza Kondrackiego.

Dokument złożono na ręce pana Piotra Gadzikowskiego, członka Krajowego Zarządu PZD z prośbą o jego przekazanie adresatowi.

Wręczając wszystkim wyróżnionym róże pan Burmistrz Mariusz Kędzierski powiedział: „Dziękuję, za zielone płuca miasta. Wasz dorobek w zaspakajaniu potrzeb seniorów jest bezcenny. Obiecuję, że uczynię wszystko, by w nowej kadencji zrobić dla Was, dla ogrodów znacznie więcej. Na to zasługujecie”.

Starosta Chełmiński po wręczeniu wszystkim seniorom okolicznościowych kubków, a Prezesom Zarządów tak Krajowego jak i Okręgowego oraz wszystkim Prezesom Ogrodów Chełmińskich albumów „Powiat Chełmiński” powiedział: „Nie ma w życiu większej wartości niż dobry uczynek dla drugiego człowieka. Wy to robicie. Wasza droga jest pełna dobrych uczynków dla miasta, dla powiatu, dla ludzi. Serdecznie Wam za to dziękuje”.

Przy dźwiękach marsza wyprowadzono sztandar chełmińskich działkowców kończąc tym samym spotkanie.

Impreza udana, sprawna, potrzebna.

 

Opracowała; Aleksandra Woźniak

Zdjęcia: Zdzisław Sieracki

 

 

 

 

 

Facebook