Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Uroczyste podpisanie pierwszych umów o powierzenie grantu w ramach konkursu „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” w Okręgu Toruńsko – Włocławskim PZD

2022-10-20 16:08

W dniu 20.10.2022 roku odbyło się uroczyste podpisanie umów o powierzenie grantu w ramach konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych”.

W dniu dzisiejszym umowy podpisało 8 Rodzinnych Ogrodów Działkowych:

1. ROD „Prząśniczka” w Toruniu na kwotę 100.000 zł

2. ROD „Agromet – Unia” w Grudziądzu na kwotę 99.989 zł

3. ROD „im. Adama Mickiewicza” w Toruniu na kwotę 99.054 zł

4. ROD „Zielone Wzgórze” w Toruniu na kwotę 99.375 zł

5. ROD „UMK” w Toruniu na kwotę 83.920 zł

6. ROD „Wrzos” w Wistce Królewskiej na kwotę 98.620 zł

7. ROD „Zalesie” w Golubiu – Dobrzyniu na kwotę 99.180 zł

8. ROD „Jutrzenka” w Toruniu na kwotę 99.575,42 zł

Uroczyste podpisanie umów zostało zaplanowane na dwie tury, po cztery Rodzinne Ogrody Działkowe dla zapewnienia całkowitego komfortu, a także zabezpieczenia odpowiedniej ilości czasu, który został spożytkowany na zadawanie pytań, omawianie szczegółów dalszej pracy, a także podejmowanie ważnych tematów dotyczących przyszłości i obecnego funkcjonowania Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Spotkania przebiegły w niezwykle przyjemnej atmosferze bogate w liczne uśmiechy, rozmowy, a także wymianę doświadczeń pomiędzy pełnomocnikami Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Z ramienia Agencji w spotkaniu, podczas którego podpisano umowy, uczestniczył Pan Karol Będkowski Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR w Toruniu, Kierownictwo Biura Wsparcia Inwestycyjnego oraz pracownicy OR ARiMR.

Rodzinne Ogrody Działkowe mogą liczyć na wsparcie pracowników merytorycznych biura na każdym etapie realizacji projektu – począwszy od sporządzenia wniosku, uzupełniania poprawek na etapie oceny formalnej i merytorycznej, po podpisanie umowy, w związku z czym w spotkaniu udział wzięli również Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD, a także Jakub Studziński – insp. ds. inwestycji OZ PZD. Dalsze wsparcie będzie dotyczyło już stricte realizacji projektów.

W dniu 18.10.2022r. umowę podpisali pełnomocnicy substytucyjni Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Relaks” w Grudziądzu na kwotę 54.025,71 zł.

W ramach II etapu konkursu zostanie podpisana jeszcze jedna umowa – Rodzinnego Ogrodu Działkowego „im. 1 Maja” w Chełmnie na kwotę 88.708 zł. Podpisanie umowy zaplanowane jest na dzień 26.10.2022r.

Tekst: Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Zdjęcia: Oddział Regionalny ARiMR w Toruniu, a także Oliwia Ciechomska

 

   

   

 

 

 

 

Facebook