Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Uroczysta narada Kolegiów Prezesów ROD miasta Grudziądza.

2021-10-21 12:08

W dniu 17.10.2021 roku zorganizowana została narada Kolegium Prezesów Grudziądz Północ-Południe, spotkanie miało uroczysty charakter, wszak rok szczególny dla naszej ogólnopolskiej organizacji. Przewodnicząca Kolegium Prezesów Grudziądz Północ Pani Małgorzata Jasińska, w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka”, przywitała zebranych, uroczyście, można rzec inaczej niż zwykle.

Wspomnienia są kartą historii i stanowią skarbnicę przeszłości głęboko zakorzenioną w sercach i pamięci ludzkiej” powiedział P. Bosman.

Tak można zacząć dzisiejsze spotkanie, witam serdecznie Skarbnika PZD-Prezesa Okręgu Pana Piotra Gadzikowskiego, członków Okręgowej Rady oraz członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej z wiceprzewodniczącym Andrzejem Kilińskim oraz koleżanki i kolegów po fachu, czyli prezesów lub wiceprezesów grudziądzkich Rodzinnych Ogrodów Działkowych, panie z Klubu Działkowego „Zielony Zakątek”, na których pomoc zawsze mogę liczyć. Spotykamy się u schyłku roku 2021 , w roku tak szczególnym dla działkowców. W dniu 6 maja uchwalona została ustawa o pracowniczych ogrodach działkowych, natomiast 27 i 28 czerwca odbył się I Krajowy Zjazd Delegatów podczas którego zostały wyłonione władze PZD i przyjęty Statut PZD. To wydarzenie wyjątkowe dla całego środowiska działkowców. Ruch ogrodnictwa działkowego uzyskał bowiem po raz pierwszy własną i niezależną organizację, której powierzono prowadzenie spraw działkowych i reprezentowanie interesów działkowców. Rocznica 40-lecia powstania PZD, to wspaniała lekcja historii dla młodego pokolenia społeczników, a dla osób od lat związanych z naszą organizacją to czas wspomnień, święto minionego trudnego czasu, ale także wspaniała okazja do snucia refleksji dotyczących losów osób związanych z naszą organizacją, przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli.

Ogrody działkowe przez lata przeszły swoistą metamorfozę, to miejsca wypoczynku, podreperowania domowego budżetu, dostępne dla wszystkich, dziś w dobie pandemii wyjątkowo cenne. Każdy z nas tworzy historię ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej działkowców, dokładamy swoją cegiełkę, aby nasze ogrody rozwijały się, aby były ostoją dla przyszłych pokoleń działkowców.

W tym miejscu należy podziękować przede wszystkim Dyrygentowi - „naszej orkiestry” jakim jest Polski Związek Działkowców, Prezesowi PZD Panu Eugeniuszowi Kondrackiemu, który stworzył i tworzy wspólnie z członkami struktur Krajowych nowe „utwory muzyczne”, które dają działkowcom poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Korzystając z okazji jako członek Okręgowej Rady dziękuję wszystkim za Waszą pracę, za zaangażowanie, za chęci, bo prowadzenie ogrodu, to nie jest bułka z masłem.

Podsumowując zacny Jubileusz, należy wspomnieć o wyróżnionych podczas Okręgowego Dnia Działkowca Toruń 2021 działkowców i ogrodów z naszego grudziądzkiego podwórka:

Najwyższym odznaczeniem Za zasługi dla PZD uhonorowane zostały : Pani Zyta Weiland Prezes ROD „Malwa” oraz Małgorzata Jasińska Prezes ROD „Niezapominajka”.

I miejsce i tytuł Rodzinnego Ogrodu Działkowego 2021 roku, uzyskał ROD „Chemik” w Grudziądzu,

I miejsce w konkursie wzorowa działka rekreacyjna zdobyli Państwo Kazimiera i Zbigniew Moczadło z ROD „Rolnik” w Grudziądzu

III miejsce w konkursie teoretycznym zdobył Pan Radosław Chmielewski z ROD „Pod Dębem” w Grudziądzu.

I miejsce w konkursie fotograficznym zdobył Pan Sebastian Wiączek z ROD „Budowlaniec” w Grudziądzu

II miejsce w konkursie fotograficznym zdobyła Pani Bożena Szyszkowska z ROD „Sielanka” w Grudziądzu

Następnie o zabranie głosu poproszony został Prezes Okręgu pan Piotr Gadzikowski, który podsumował zebrania sprawozdawcze w rodzinnych ogrodach działkowych. Podziękował za ogromny wkład pracy prezesom reprezentującym zarządy ROD, złożył życzenia i gratulacje nagrodzonym, następnie zaprosił na przygotowany poczęstunek.

W trakcie narady, każdy z obecnych otrzymał Zbiór Przepisów Związkowych oraz broszury wydawane przez Jednostkę Krajową PZD. Powitano również nowych prezesów ROD Relaks, Krokus, Sielanka, którzy po raz pierwszy brali udział w naradzie prezesów.


 

Tekst: Małgorzata Jasińska

 

 

 

Facebook