Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Szlifowanie diamentów, czyli pogłębianie wiedzy o DGCS PZD System.

2018-07-18 12:41

Niczym szlifowanie diamentu by uzyskać brylant o wysokiej wartości można nazwać szkolenia z obsługi programu DGCS PZD System, programu do szerokorozumianego zarządzania rodzinnymi ogrodami działkowymi w Polskim Związku Działkowców. Należy podkreślić, że jest to system komputerowy dedykowany wyłącznie dla ogrodów należących do PZD, a więc program unikatowy, jedyny w swoim znaczeniu.

Władze Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD dostrzegając konieczność dokształcania użytkowników programu, a warto wspomnieć, że na 206 ROD w Okręgu aż 101 na chwilę obecną korzysta z programu DGCS PZD System, prowadzone są dalsze szkolenia w zakresie poznawania jak i utrwalania wiedzy z możliwości, które drzemią w tym wyjątkowym oprogramowaniu.

Dnia 10 lipca 2018r. odbyło się drugie szkolenie podczas którego przedstawiciele kilku toruńskich ogrodów przy pomocy okręgu dokonali najnowszej aktualizacji programu DGCS PZD System polegającej na dostosowaniu programu do RODO- rozporządzenia UE w sprawie ochrony danych osobowych. Rozplanowanie szkoleń tak, aby odbywały się one w jak najmniejszych grupach jest świetnym rozwiązaniem, dającym zarządom ROD możliwość zadawania dowolnej ilości pytań, co sprawia, że łatwiej jest przyswoić nabywaną wiedzę, a szkolący są w stanie podejść do każdego uczestnika szkolenia indywidualnie, co natomiast pozwala na dokładniejsze i bardziej przejrzyste omówienie każdego z pojawiających się problemów.

Pozytywnie zaskakujący jest fakt, że z programu korzystają zarówno starsi przedstawiciele zarządów, jak i młodsi. Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, kiedy to właśnie Ci starsi, bardziej doświadczeni pomagają i udzielają wskazówek dotyczących programu tym młodszym.

Z każdym kolejnym etapem poznawania programu DGCS PZD System przedstawiciele zarządów ROD czują się pewniejsi w sprawach komputerowych. Na chwilę obecną wszyscy, którzy odbyli kolejne etapy szkoleń zgodnie stwierdzają, że program jest ciekawy, przejrzysty i przede wszystkim jest ogromnym ułatwieniem dla członków zarządów ROD.

Zaproszeni goście bardzo chętnie przybywają na szkolenia z programu ponieważ są chętni przyswajania kolejnych informacji, a dodatkowo cieszą się, że po szkoleniu jest możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy ogrodami, udzielania rad i podpowiedzi, a przede wszystkim omówienia nowości i spraw dotyczących Polskiego Związku Działkowców.

 

Opracowanie:

Oliwia Ciechomska

Maria Dąbrowska

 

 

 

Facebook