Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Szkolenie członków Komisji Rewizyjnych ROD z rejonu Włocławka.

2019-09-25 14:07

W dniu 24 września 2019r. odbyło się szkolenie dla członków Komisji Rewizyjnych ROD przeprowadzone przez Pana Janusza Pączkowskiego – przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej, przy współudziale Głównej księgowej OZ PZD.

Pan Janusz Pączkowski przywitał wszystkich gości, po czym zaznajomił nowych działaczy z podziałem struktur obowiązujących w Polskim Związku Działkowców, a także omówił korzyści, jakie niesie za sobą przynależność do Związku. Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej przybliżył wszystkim, a szczególnie nowo wybranym członkom pionu rewizyjnego w ROD osiągnięcia i zwycięstwa Jednostki Krajowej PZD dla obrony Toruńsko – Włocławskich działkowców stowarzyszonych w Polskim Związku Działkowców.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w swoim wystąieniu omówił najczęściej popełniane przez komisje rewizyjne błędy, które ujawniają się podczas przeprowadzanych kontroli w ROD przez Okręgową Komisję Rewizyjną, zarazem przestrzegł na przyszłość przed ich popełnianiem, a także wygłosił krótki, aczkolwiek bardzo ważny apel:

„Komisja Rewizyjna nie jest od rządzenia w ogrodzie […] Jesteście Państwo organem kontrolnym, macie sprawdzać słuszność decyzji podejmowanych przez Zarząd ROD, ale nie bądźmy też wobec nich złośliwi, złośliwości odłóżmy na bok […] Działajmy wspólnie na rzecz działkowców i całego Polskiego Związku Działkowców.”

Główna księgowa zabierając głos omówiła najważniejsze zagadnienia, na jakie Przewodniczący Komisji Rewizyjnych powinni zwrócić uwagę, w czasie uczestniczenia na posiedzeniu Zarządu ROD. Poruszony został również temat najczęściej popełnianych przez Zarządy ROD błędów, na które Komisja Rewizyjna ROD w trakcie trwania kontroli winna zwracać szczególną uwagę. Nie zabrakło rzeczowej dyskusji oraz szeregu pytań ze strony członków komisji rewizyjnych, na które to udzielano wyczerpujących odpowiedzi z cytowaniem przykładów.

Na zakończenie insp. ds. administracyjnych – Oliwia Ciechomska zaprezentowała członkom Komisji Rewizyjnych ROD program komputerowy dedykowany dla Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych DGCS PZD System, zachęcając przy tym przedstawicieli ogrodów, które jeszcze nie nabyły programu do przetestowania 30 dniowej wersji próbnej, omawiając zalety programu.

Opracowanie: Oliwia Ciechomska

 

 

 

 

 

 

Facebook