Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Szkoleń obsługi programu DGCS PZD System ciąg dalszy.

2018-12-06 10:31

W dniu 03 grudnia 2018 roku,  Okręg Toruńsko – Włocławski Polskiego Związku Działkowców na prośbę zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Rypina zorganizował spotkanie dokształcające z zakresu kompleksowej obsługi programu komputerowego DGCS PZD SYSTEM. Efektem spotkania jest stu procentowa gotowość rypińskich ogrodów do rozpoczęcia nowego roku już wyłącznie w programie.

„DGCS PZD SYSTEM jest tym, na co czekaliśmy od zawsze. Spokojnie można go nazwać „prawą ręką” Zarządu- pomoże w gromadzeniu i generowaniu całej dokumentacji. Do tej pory musieliśmy robić wszystko „na piechotę”- teraz zrobi to za nas program. Chcesz znaleźć numer telefonu jednego z działkowców? Teraz już nie musimy przeszukiwać kilku segregatorów w poszukiwaniu dokumentów danej działki- wpisujesz w miejscu „wyszukaj” nazwisko i oczom ukazują się wszelkie niezbędne informacje. Zaoszczędza to wiele czasu, który możemy spożytkować na realizacje pomysłów w ROD. Najbardziej zadowolona z programu jest skarbniczka naszego ogrodu, która dotychczas rzeczywiście pracy miała mnóstwo - teraz większość zrobi program. Wystarczy jedynie umiejętnie i sumiennie go prowadzić, a dzięki niemu praca całego Zarządu będzie łatwiejsza i przyjemniejsza” – wypowiada się w luźnej rozmowie podczas spotkania p. Mieczysława Barcikowska- Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pionier” w Rypinie.

Zarządy ROD są żądne wiedzy, nieustannie chcą rozwijać swoje umiejętności. Podobne prośby zdarzają się bardzo często, na które Okręg zawsze wychodzi naprzeciw ogrodom organizując spotkania w kilkuosobowych grupach. Bezustanne zapytania o program świadczą o ogromnym zainteresowaniu programem wśród ROD. Członkowie Zarządów są świadomi, że mogą zgłosić się do Biura Okręgu w każdej sprawie, nawet tej najdrobniejszej, a ZAWSZE uzyskają niezbędną pomoc.

Kilkukrotnie zdarzyło się, że z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu natury obsługi niektórych modułów programu zgłaszały się ogrody z innych Okręgów, w takich przypadkach również udzielamy pomocy w miarę możliwości technicznych.

 Szkolenia, spotkania, prezentacje,  konsultacje telefoniczne, zdalne rozwiązywanie problemów poprzez program TeamViewer, a nawet poprzez e-mail to wszystko jest wsparciem, jakie daje Okręg przy wdrażaniu programu. Działania te mają na celu wypromowanie programu, ze względu na możliwość ułatwienia pracy wszystkim Zarządom i przede wszystkim, aby pokazać, że  program DGCS PZD SYSTEM jest dla osób w każdym wieku, bez względu na to, czy młodszy, czy starszy. Dzięki współpracy z Okręgiem wszyscy są w stanie opanować umiejętność obsługi programu.

 

Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych

 

 

 

Facebook