Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Świąteczne spotkanie grudziądzkich zarządów ROD.

2019-12-09 14:00

 

 

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, składania sobie życzeń. Jak co roku, grudziądzcy prezesi wraz z członkami zarządu uczestniczyli w świątecznym spotkaniu. 06 grudnia punktualnie o godzinie 17:00, w Zajeździe „Pod Kasztanem” w Grudziądzu, przy wspólnych, suto zastawionych stołach podsumowaliśmy kończący się 2019 rok.

Na zaproszenie Przewodniczących Kolegium Prezesów Grudziądz Północ-Południe, przybył Prezes Okręgu Piotr Gadzikowski oraz przedstawiciel Prezydenta Miasta Grudziądza Macieja Glamowskiego - Michał Czepek Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wiceprzewodniczący Komisji Współpracy Międzynarodowej i Promocji Województwa.

Po uroczystym powitaniu uczestników, minutą ciszy uczciliśmy zmarłego tragicznie Janusza Dzięcioła - Radnego Rady Miejskiej Grudziądza w latach 2002-2006, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Grudziądza w latach 2006-2007, Posła na Sejm VI i VII Kadencji, ale przede wszystkim przyjaciela działkowców, człowieka, który wielokrotnie pomagał nam w rozwiązywaniu napotkanych problemów.

Zaproszony na spotkanie Poseł na Sejm RP pan Tomasz Szymański ze względu na wcześniejsze zaplanowane obowiązki poselskie, nie mógł uczestniczyć w naszym spotkaniu.

Przesłał na ręce Przewodniczących Kolegium, najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne.  Życząc wszystkim działkowcom, współpracownikom i przyjaciołom oraz sympatykom ogrodów działkowych ich rodzinom i bliskim wszelkiej pomyślności, spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych z bliskimi w ciepłej rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym 2020 Roku.

Następnie w kilku słowach Przewodnicząca Kolegium Prezesów Grudziądz Północ Małgorzata Jasińska, podsumowała bardzo trudny i pracowity rok.

„Cieszę się, że możemy dziś spotkać się z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z nas przeżywa święta w sposób indywidualny i nadaje im wiele różnych znaczeń. Towarzyszą nam głęboko wpisane w serce wspomnienia radosne, ale często również wspomnienia bolesne. Na Święta Bożego Narodzenia zazwyczaj czekamy z utęsknieniem, ale dla wielu stanowią one okres, gdy w sposób szczególny przeżywają oni swoją samotność. Jest paradoksem, że Ten, który jest postacią centralną tych Świąt rodzi się w ubóstwie, w stajence, na całkowitym marginesie ówczesnego życia. Ten sam Chrystus staje się następnie centralną postacią w historii zbawienia, ale też postacią początkującą szczególny okres w historii świata i Europy. Pamiętajmy historia wbrew oczekiwaniom się nie kończy, historia uparcie trwa, a my każdego dnia ją tworzymy. Dziś spotykamy się, aby podsumować bardzo trudny i pracowity rok. Kampania sprawozdawczo-wyborcza na wszystkich szczeblach naszej organizacji, upalne wręcz afrykańskie lato, nie dawało wytchnienia działkowcom, roślinom. Ale my zjednoczeni, w silnej organizacji, ciągle idziemy do przodu, mimo niedogodności. Koleżanki i Koledzy-Drodzy działkowcy. Czego życzyć nam na te święta i nadchodzący nowy rok- Życzę Wam, by te święta były nie tylko czasem pokoju, dostrzeżenia obecności drugiego człowieka. Życzę Wam, by to, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, dodało Wam odwagi, byście stali się odważnymi ludźmi. Na przekór wszystkiemu. Na przekór wszechogarniającej beznadziei. Byście nie ulegali apatii i zniechęceniu, tak powszechnym dziś uczuciom. Historia bowiem uczy, że garstka osób jest w stanie przebić się przez żelazną kurtynę bierności i bylejakości. Musi tylko wykazać odpowiednią determinację. Dziękujemy Wam za Waszą aktywność, zwłaszcza tą, która mobilizuje nas, do działań dla dobra ogrodów. Pamiętajcie proszę, że Stowarzyszenie Ogrodowe pod egidą Polskiego Związku Działkowców to szczególnego rodzaju WSPÓLNOTA. Oparty na solidnych wartościach Związek, krzewiący ideę działkową już ponad 120 lat, to gwarancja naszego istnienia…”

 

Podtrzymując piękną polską tradycję, głos zabrali goście, którzy uraczyli obecnych miłymi świątecznymi życzeniami.

Nową inicjatywą przewodniczących kolegium, jest nagrodzenie ogrodów, które obchodziły swoje jubileusze. Pięć ogrodów obchodziło w tym roku swoje jubileusze, i tak 120 lecie ROD ”Agromet Unia”, 40 lecie ROD „Budowlaniec”, „Sarniak”, „Elektrochem” oraz 30 lecie ROD „Olszynka”.

Podczas całego spotkania towarzyszyła miła rodzinna atmosfera, nie zabrakło Mikołaja, który uczestnikom spotkania wręczył słodycze pozyskane od sponsorów oraz kalendarze na 2020 rok podarowane przez Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski PZD.

 

 

Mgr Małgorzata Jasińska

Przewodnicząca Kolegium „Grudziądz Północ”

 

 

 

 

 

Facebook