Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

strona 4

 

 Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych
 
 
 

  

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 
 
 
 

sejm
 

 
 
 

sejm
 

 

 

 

 
 

 
 

 Romuald Feczko z Wałbrzycha: „Wymienione wyżej podmioty i osoby fizyczne, jak wynika z treści przekazanych opinii i poprawek, nie reprezentują ogółu działkowców, ani tym bardziej ich oczekiwań, które wyrazili w obywatelskim projekcie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych” – CZYTAJ WIĘCEJ
 

 

OZ PZD w Olsztynie reaguje na pismo Stowarzyszenia Inicjatyw Demokratycznych w Ogrodach Działkowych
„Stwierdzenia zawarte w piśmie mijają się z prawdą, co świadczy o braku znajomości proponowanej ustawy i wyroku Trybunału Konstytucyjnego” – czytamy w liście OZ skierowanym do Marszałka Senatu.  
Załącznik plikowy do pobrania

 
Komisje senackie skierowały ustawę działkową pod obrady Senatu 
Zakończyło się wspólne posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, na którym rozpatrywany był obywatelski projekt ustawy o ROD i wnoszone do niego uwagi. Senatorowie biorąc pod uwagę czas, jaki pozostał do wejścia w życie ustawy zaakceptowali ją w całości i odrzucili proponowane zmiany. Ustawa trafi teraz pod obrady Senatu. Sprawozdawcą na posiedzeniue Senatu będzie senator Witold Józef Gintowt-Dziewałtowski (PO).   

 
Senat rozpocznie prace nad ustawą działkową
3 grudnia (wtorek) odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, na którym rozpatrzony zostanie obywatelski projekt ustawy o ROD. Posiedzenie zaplanowano na godzinę 15.00. Zachęcamy do śledzenia relacji za pośrednictwem strony internetowej Senatu. Wystarczy kliknąć tutaj. 
 

 

 
 

 
 

 

Mamy Ustawę o Rodzinnych Ogrodach Działkowych!!!  441 Posłów "Za"
 
 
 
 

 


 
Szanowni internauci, utworzyliśmy nową zakładkę pod banerem naszego okręgu. Zakładka zatytułowana jest "W obronie ustawy", na tej podstronie zamieszczane będą stanowiska podejmowane przez działkowców i organy statutowe naszego okręgu w sprawie walki o uchwalenie nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.
 
 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W piątek trzecie czytanie projektu obywatelskiego
 
W piątek (22.11.13) odbędzie się trzecie czytanie  obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Jak wynika z harmonogramu sejmowego odbędzie się ono pomiędzygodziną 9:00 a 11:30. Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo za pośrednictwem strony internetowej Sejmu (oglądaj relację)

 

 

 

prawo ocalmy
 

 

Dziś drugie czytanie ustawy działkowej w Sejmie - 20.11.2013 !!!
Już dziś o godz. 15:15 w Sejmie odbędzie się tzw. drugie czytanie projektu obywatelskiego ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. W harmonogramie sejmowym zaplanowano 2,5h podczas których przedstawione zostanie sprawozdanie Komisji Infrastruktury oraz Samorządu Regionalnego i Polityki Regionalnej z prac nad ustawą. Odbędzie się też debata. Głosowanie ws. ustawy o ogrodach działkowych zaplanowano na piątek. Relację z tego wydarzenia można oglądać za pośrednictwem iTV Sejm.
 

 
 

 

 
 

 Apel do działkowców.
W związku z zahamowaniem prac procesu legislacyjnego nad projektem nowej ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych istnieje realne ryzyko, ze politycy nie zdążą uchwalić nowej ustawy o ROD, przed 21 stycznia 2014 roku, tj. dniem wygaśnięcia obecnie obowiązującej ustawy z dnia 08 lipca 2005 roku. Zostało zaledwie 68 dni!Zarządzanie ogrodami w takim przypadku będzie niemożliwe, ponieważ wygasną prawa Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych do dysponowania majątkiem i infrastrukturą ogrodów. Zajdzie wówczas konieczność wypowiedzenia umów na dostawę prądu, wody czy wywóz śmieci. W najgorszej sytuacji znajda się osoby stale zamieszkujące na terenach ROD, które w środku zimy mogą zostać pozbawione podstawowych mediów niezbędnych do życia. Dlatego też, w ich interesie przede wszystkim jest zabieganie o przywrócenie i przyspieszenie prac nad nową ustawą poprzez pisanie stanowisk i branie udziału w organizowanych przez Polski Związek Działkowców manifestacjach.
 
Apelujemy do wszystkich działkowców o wywieranie stałych nacisków na polityków poprzez pisanie stanowisk i branie czynnego udziału w spotkaniach z politykami oraz manifestacjach, aby zmobilizować posłów do przyspieszenia prac nad nową ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych.
 
Prezes Okregowego Zarządu  
Toruńsko - Włocławskiego PZD
 
/-/ Piotr Gadzikowski       
Toruń, 13 listopada 2013 roku

 
 

 
"Co dalej z działkowcami?" - konferencje prasowe w Sejmie

Dziś, o godzinie 14.30 w Sejmie, odbędzie się seria konferencji prasowych partii opozycyjnych, które poświęcone będą aktualnej sytuacji działkowców. Powodem ich zwołania jest zahamowanie prac nad nową ustawą działkową, co skutkować może tym, że 21 stycznia 2014r. działkowcy pozbawieni zostaną jakiejkolwiek ochrony prawnej. Konferencję prasową można będzie śledzić "na żywo" za pośrednictwem strony internetowej Sejmu. Wystarczy o godzinie 14.30 kliknąć w link (tutaj). 
 

 

 

 
 
http://piotrzgorzelski.pl/images/stories/12n/1.jpg
 
 

"Nie poddajemy się i walczymy dalej"
 
 
 

 

 
 
Szanowni działkowcy!
Zapraszamy na spotkanie z Posłem na Sejm RP - p. Januszem Dzięciołem, które odbędzie się 14 listopada 2013 roku w świetlicy ROD "Kąpiele Słoneczne" w Grudziądzu. Tematem spotkania będzie tok procedowania ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych jak również skutki wynikające z zapisów art.30 dla całego projektu i przyszłości ogrodów działkowych. Gorąco zapraszamy!  
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 


 
 
 

 


 

 


 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarz
Facebook