Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

strona 3


 
 
 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
Biuletyn Informacyjny Nr 2/2014
 
Do Okręgowych Zarządów oraz rodzinnych ogrodów działkowych został już wysłany "Biuletyn Informacyjny (2/2014)", w którym publikujemy nowy Regulamin ROD, Przewodnik po ustawie o ROD a także uchwały i wytyczne do przeprowadzania zebrań wszystkich działkowców 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
W związku z zamieszczeniem na naszej stronie ( zakładka Pliki do pobrania) wzoru umowy przeniesienia praw do działki, informujemy, że w pierwotnym tekście dokumentu znajdował się błąd polegający na przestawieniu słów „nabywca” - „zbywca” w § 4 ust. 3. Prosimy pobrać poprawioną wersję treści umowy.
 
 
 

 

  

 


 
 

 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  
 
 

 
 
 
  
 
 

 
 
 
 
 
 

 

 

 


 
 
 
 

 

 

 
 

 

 
 

 
 
 
 
 

 
 

 

 
 

 
 
 

  


 
 
Najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego"
Do Okręgowych Zarządów oraz rodzinnych ogrodów działkowych został już wysłany "Biuletyn Informacyjny (1/2014)", w którym opublikowana została nowa ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych, zweryfikowany Statut PZD, dokumenty wdrożeniowe, a także wytyczne do przeprowadzenia walnych zebrań sprawozdawczych w ROD (pobierz wersję elektoniczną Biuletynu). Do BI została także dołączona wkładka z wzorami dokumentów i druków na walne zebrania w ROD (dokumenty do pobrania).
 
 
 

 
 

 
 
 Dnia 14 stycznia 2014 w Biurze Poselskim Wicemarszałka Sejmu RP – p. Jerzego Wenderlicha odbyło się spotkanie delegacji działkowców Okręgu Toruńsko- Włocławskiego PZD z Panem Marszałkiem. Reprezentantami ze strony Polskiego Związku Działkowców byli Prezes OZ PZD – p. Piotr Gadzikowski, Sekretarz OZ – p. Leszek Konefał oraz Członek Prezydium OZ – p. Mirosław Piechocki. 
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 

 
 

 
 
Koniec roku sprzyja różnego rodzaju podsumowaniom. Jeżeli chodzi o działkowców, to ostatnie miesiące nie były z pewnością czasem łatwym, gdyż upłynęły pod znakiem walki o nową ustawę działkową. Trzeba przyznać, że była ona wyjątkowo trudna i gdybyśmy chcieli przedstawić ją obrazowo, to najłatwiej można byłoby to zrobić za pomocą sinusoidy. Gdy już się wydawało, że sprawa działkowców nabiera pozytywnego biegu, pojawiały się nowe, niejednokrotnie zaskakujące trudności. Najważniejsze jednak, że nawet gdy działkowcy znajdowali się w tzw. przysłowiowym dołku, potrafili się zmobilizować, by skutecznie walczyć o przysługujące im prawa. Gdyby nie ich konsekwencja i determinacja, z pewnością nie kończyliby 2013 roku z tak dużym sukcesem, jak się to stało. 
 

 
 
 
 
 


 
 

 

 

Komentarze

Komentarz
Facebook