Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Spotkanie wigilijne chełmińskich działkowców.

2018-12-19 12:23

Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a uśmiech i wsparcie są rozwiązaniem wszystkich problemów. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań w rodzinnej atmosferze, także wśród naszej działkowej rodziny. Tak właśnie określa się wyjątkowy czas - czas świąt Bożego Narodzenia.

We wtorek 19 grudnia 2018 roku odbyła się wigilijna narada dla Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Chełmna. Głównym organizatorem narady było Chełmińskie Kolegium Prezesów, na którego czele stoi przewodniczący- Robert Maciejewski. Najserdeczniejsze życzenia w stronę działkowej rodziny złożyli m. in. Prezes Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD- Piotr Gadzikowski, Burmistrz Miasta Chełmna- Artur Mikiewicz, a także Starosta Powiatu Chełmińskiego- Zdzisław Gamański.

Całe spotkanie przebiegło w rodzinnej, przyjemnej atmosferze. Była to również doskonała okazja do rozmów z samorządowcami o przyszłości ogrodów, a także planach współpracy na najbliższe miesiące. Prezes Okręgu Piotr Gadzikowski z przyjemnością udzielał prezesom porad, a także omawiał poruszane przez przedstawicieli zarządów problemy. W trakcie spotkania Prezesowi towarzyszyła również Maria Dąbrowska- Główna Księgowa, która z zapałem objaśniała zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych,  a także insp. ds. administracyjnych Oliwia Ciechomska omawiająca wspólnie z prezesami ich obecne etapy nauki obsługi programu DGCS PZD System, problemy dotyczące RODO, a także inne drobne problemy z którymi Zarządy spotykają się na co dzień. Nie zabrakło również śmiechu, wspomnień, a także wymiany doświadczeń pomiędzy Prezesami ROD.

To właśnie takie wigilijne spotkania uświetniają ten czas i nadają mu uroczystego znaczenia. Dodają świętom wyjątkowego uroku, dlatego nie pozwólmy, by w szale przygotowań zapomnieć o innych, bądź odstawić na bok ze względu na wcześniejsze urazy. Starajmy się nieustannie je pielęgnować, tak, aby więzy naszej działkowej rodziny bezustannie się umacniały.

 

Oliwia Ciechomska – Inspektor ds. administracyjnych

 

 

 

Facebook