Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Sportowy Dzień Dziecka w ROD „Niezapominajka” w Grudziądzu.

2019-06-10 10:02
Sportowy Dzień Dziecka w ROD „Niezapominajka” w Grudziądzu. - Galeria 3

Ogrody działkowe to nie tylko miejsce wypoczynku czy uprawy własnej marchewki i pietruszki. To także miejsca radosnych spotkań rodziny, przyjaciół, znajomych oraz całej społeczności działkowej. Rodzinne Ogrody Działkowe zawsze są gotowe służyć społeczności lokalnej w organizacji spotkań, okolicznościowych uroczystości, lekcji przyrody. Każdego roku w wielu rodzinnych ogrodach działkowych organizowane są festyny i imprezy otwarte, które przyciągają wielu zainteresowanych. Tradycje w organizowaniu poszczególnych uroczystości są różne dla poszczególnych ogrodów. Tradycją Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu są Niezapominajkowe Dni Dziecka. Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” już po raz VI zaprosił dzieci na Niezapominajkowy Sportowy Dzień Dziecka. Można powiedzieć, że tradycja i doświadczenie w organizowaniu tego rodzaju imprezy sprawia, że przyciągają one trzy, a czasem i cztery pokolenia działkowców. Dziadkowie, rodzice, dzieci, a czasem i prawnuki korzystając z dobrodziejstw zielonych ogrodów mile spędzają czas uczestnicząc w zorganizowanej zabawie. Tutaj bowiem ludzie znajdują to, czego brakuje wielu imprezom miejskim. Zielone miejsca, gdzie w upalne dni można znaleźć odrobię chłodu, zapach kwiatów, śpiew ptaków i przyjazne otoczenie.

Tak było w upalne sobotnie popołudnie 8 czerwca, punktualnie o 14:00, na teren przed świetlicą licznie przybyły dzieci z opiekunami. Przybyłych powitała Prezes Małgorzata Jasińska, złożyła dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta ,” ….. 1 czerwca, Dzień Dziecka - niezależnie od tego ile mam lat i odkąd pamiętam, zawsze lubiłam ten dzień i chyba nigdy to się nie zmieni. Ponoć każdy gdzieś tam w środku, w sobie ma dzieciaka, mam i ja i cieszę się, że tak jest ? a korzystając z okazji Wszystkim Dzieciom tym małym i dużym życzę wszystkiego najlepszego, samych pomyślności i spełnienia marzeń nawet tych rodem z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy....”, następnie przedstawiono krótki scenariusz działkowego festynu. Uroczyście wprowadzony został stojak na którym powiewały 4 flagi- Polski, Polskiego Związku Działkowców, Grudziądza oraz błękitna symbolizująca niezapominajkę. Nawiązano do pierwszych igrzysk olimpijskich oraz do historii ogrodnictwa działkowego. Pierwszą konkurencją naszej działkowej olimpiady sportowej były konkurencje sprawnościowe. Na początek dzieci rywalizowały w konkurencjach biegowych- biegu kelnera, w wesołym torze przeszkód oraz w rzutach do celu. Niestety naszą zabawę przerwała burza, dlatego musieliśmy przenieść się do świetlicy , w której czekały na dzieci kolejne atrakcje, kolorowa ramka na zdjęcia, koniki na biegunach, stół zastawiony smakołykami oraz pysznymi truskawkami, malowanie twarzy, wśród kolorowych baniek mydlanych.

Odbyły się kolejne konkurencje, łowienie ryb, strzelanie do celu. oraz wspólny taniec pingwina, kaczuszki. Gdy na niebie znowu ukazało się słonko, odbył się mini mecz piłki nożnej, a po nim bitwa na balony wodne. Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom , medal oraz upominki.

Festyn, który corocznie na początku czerwca odbywa się w naszym ogrodzie to okazja do integracji , to także szansa na umacnianie kontaktów między działkowcami, okazja do pokazania ogrodów, wymiany doświadczeń, poznania tradycji PZD. Cel festynu został osiągnięty, gdyż było widać zadowolenie malujące się na twarzach dzieci, a dorosłym przypomniała o tym, że sami kiedyś byli dziećmi, i że warto na co dzień o tym pamiętać.

 

 

Tekst: Małgorzata Jasińska

Foto: Maciej Brozdowski

 

 

 

 

 

Facebook