Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Sierpniowy „Mój Ogródek” – od 20.07 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

2022-07-21 11:28

W sierpniowym wydaniu „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, a także cały pakiet inspiracji, praktycznych porad i przepisów na udany sezon na działce.

Koniecznie zajrzyjcie ma nasz portal www.mojogrodek.pl do zakładki rozkład jazdy (https://mojogrodek.pl/rozklad-jazdy/), w którym znajdziecie aktualne informacje o nadchodzących wydarzeniach – spotkaniach na żywo z ekspertami, czyli live (w wybrane czwartki). Jeśli macie problem, zadawajcie pytania – nasi eksperci na nie odpowiedzą!

Sierpień to pełnia lata. Na działkach i w ogrodach prowadzimy liczne prace pielęgnacyjne, dużo uwagi wymaga także trawnik. Wysokie koszty pielęgnacji i czas poświęcany w celu osiągnięcia pięknej murawy mogą zniechęcić do jej utrzymywania. Dlatego w najnowszym „Moim Ogródku” czeka na Was temat miesiąca „Alternatywy dla trawnika”, czyli praktyczne propozycje na zastąpienie murawy łatwiejszymi w utrzymaniu powierzchniami. Poza korzyściami ekonomicznymi, rezygnacja z trawnika wiąże się również z innymi profitami. 

Szczególnie polecamy artykuły:

  • Odmianowe ciekawostki na jesień – Chociaż nie mamy już szans na rozpoczęcie uprawy tak spektakularnych warzyw jak pomidory i papryka, to jeszcze możemy mieć oryginalne odmiany warzyw poplonowych. Tylko u nas, znajdziecie takie wyjątkowe propozycje do jesiennego ogrodu warzywnego. 
  • Angielski sznyt rabat – Rabaty w stylu angielskim od zawsze zachwycały. Ich dynamika wynikająca z wielkiej zmienności sezonowej, bogactwa kolorów i faktur sprawiają, że kompozycje w tym stylu są wizytówką działki. Podpowiadamy jak stworzyć taką rabatę i dobrać właściwe rośliny. 
  • Przewodnik sadzenia truskawek – Druga połowa lata to najlepszy czas na sadzenie truskawek. Stosunkowo łatwa uprawa sprawia, że zagon truskawek powinien znajdować się na każdej działce. Radzimy jak wykonać zabieg, by pozytywnie wpływał na kondycję, kwitnienie i owocowanie roślin. 
  • Paprykowe dramaty – Chociaż uprawa papryki nie należy do najłatwiejszych, coraz częściej gatunek ten gości w naszych warzywnikach. Nieznajomość wymagań tego warzywa i popełniane w związku z tym błędy agrotechniczne są najczęściej przyczyną niepowodzenia w uprawie. Zebraliśmy najważniejsze problemy i ich rozwiązania, aby móc cieszyć się udanymi plonami. 

  • Ochrona po gradobiciu – W ostatnich latach coraz częściej spotykamy się z gradobiciami, które w znacznym stopniu niszczą uprawy ogrodnicze. Te groźne opady atmosferyczne występują w okresie od maja do września. Następstwem ich są poważne uszkodzenia roślin, straty w plonie i groźne choroby. Jak skutecznie chronić uprawy przed gradem? Co robić, gdy gradobicie już wystąpi? 

  • Wspieraj bioróżnorodność – Różnorodność biologiczna jest podstawą przyrody. Im bardziej zróżnicowane środowisko przyrodnicze, tym stabilniejsze, lepiej funkcjonujące i bardziej odporne na zachodzące zmiany. Sprawdźcie w jaki sposób można na działce wspierać bioróżnorodność. Nie jest to trudne a przynosi wiele korzyści. 
  • Myjki ciśnieniowe praktycznie – Myjka ciśnieniowa przydaje się prawie na każdej działce. Nie tylko ułatwi porządki, ale pozwoli nam zaoszczędzić przy ich wykonywaniu wodę. Przed zakupem trzeba zdecydować do czego będzie nam przydatna no i najważniejsze – ile na nią chcemy wydać. Podpowiadamy jaką myjkę wybrać, aby spełniła wszystkie oczekiwania. 
Facebook