Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Rodzinny Ogród Działkowy "Miś" w Rumiankowie.

Rodzinny Ogród Działkowy "Miś" w Rumiankowie. - Galeria 3

 

 

Wczoraj i dziś Rodzinnego Ogrodu Działkowego
 „Miś”
 w Rumiankowie gmina Lipno.

 

Decyzją Urzędu miasta Lipna z dnia 05-12-1979 roku został przekazany zakładowi PBROL teren w miejscowości Rumiankowo gm. Lipno z przeznaczeniem na Pracowniczy Ogród Działkowy. Przedsiębiorstwo to było głównym wykonawcą projektu zagospodarowania terenu, gdzie w latach 1980 – 1982 wykonano ogrodzenie ogrodu i dokonano podziału działek a następnie przydzielono je swoim pracownikom. Następnie wykopano studnię głębinową, zbudowano i wyposażono w odpowiedni sprzęt hydrofornię. Doprowadzono także do ogrodu linię energetyczną a następnie rozprowadzono jej instalację do poszczególnych działek zaopatrując je takze w wodę. W 1982 roku wykopano staw ogrodowy oraz zbudowano parking na pojazdy. Zgodnie z projektem ogrodu, dla pracowników PBROL i ich rodzin, w latach 1983 – 1984 wybudowano świetlicę ogrodową. Prace wykończeniowe budynku świetlicy trwały do 1987 roku.

                Pierwszym Prezesem Zarządu POD „Miś” w latach 1981 – 1985 był Pan Bogdan Szczepański. W latach 1985 – 1995 Prezesem był Pan Stanisław Siemiątkowski a w latach 1995 – 2010 Prezesem Zarządu Ogrodu była Pani Maria Felt. Od dnia 25-04-2010 roku do chwili obecnej Prezesem Zarządu ROD „Miś” jest Pan Krzysztof Andryszczyk. Funkcję Wiceprezesa pełni Pan Jan Jagliński, sekretarzem jest Pani Maria Jabłońska, skarbnikiem Pani Grażyna Zakrzewska a członkami zarządu są: Pani Ewa Żuchowska i Pan Tadeusz Kietliński. Gospodarzem ogrodu jest Pan Waldemar Lewandowski a elektrykiem ogrodowym - Pan Zbigniew Korytowski. Osobami odpowiedzialnymi za oczyszczanie i zarybianie stawu ogrodowego są Panowie Zbigniew Korytowski i  Wojciech Rybacki. Komisją Rewizyjną kieruje Pani Maria Felt, w skład której wchodzą pp. Hanna Białkowska i Daniela Koszczka. Przewodniczącą Komisji Rozjemczej jest p. Bożena Wiśniewska a członkami pp. Elżbieta Narożna i Danuta Krzemińska.

                Od 2010 roku do chwili obecnej wykonano na ogrodzie szereg zadań m.in., zniwelowano teren przy stawie ogrodowym, obudowano kamieniem teren ogniska, wyremontowano wnętrze budynku świetlicy wraz z wymianą okien oraz drzwi i dokonano wymiany instalacji elektrycznej. Zmodernizowano główne zasilanie ogrodu wraz z rozdzielnią oraz wymieniono wszystkie liczniki na działkach. Wykonanie wyżej wymienionych prac było możliwe dzięki zaangażowaniu wszystkich działkowców, którzy nie szczedzą sił i pracy na rzecz ogrodu oraz niezbędnych środków finansowych. Finalnym efektem zaangażowania działkowców jest nasz wspólny dom - świetlica ROD "Miś", w której poza zebraniami zarządu , odbywają się rózne spotkania towarzyskie działkowców wraz z rodzinami a także spotkania oficjalne z władzami samorządowymi, przedstawicielami okręgu toruńsko-włocławskiego oraz instytucji współpracujących z działkowcami naszego ogrodu.

 

                Ponadto tradycyjnie w czerwcu na terenie ogrodu organizowane są pikniki z okazji "Dnia Dziecka" a we wrześniu - pikniki "Pieczonego Ziemniaka", na których przeprowadzane są konkursy na najdorodniejsze warzywa, najładniejsze kwiaty i smaczne owoce  pochodzące z działek, sprawności fizycznej młodzieży, rysunkowe, wedkarskie itp., w obecności zaproszonych gości mi.in., przedstawicieli Policji i Państwowej Strazy Pozarnej, zawodników lipnowskiego klubu karate, przedstawicieli okręgu PZD i samorządowców. Zarówno przebieg konkursów i róznorodnych zabaw wraz z zaproszonymi gośćmi, tworzą zawsze wspaniałą atmosferę, którą później wspominają działkowcy.

                Działkowcy ROD „Miś” kochają swoje działki, pracują na nich aby każda z nich a tym samym cały ogród był coraz ładniejszy. Dlatego też w swoisty sposób kochając "swoją małą ojczyznę" nie mogą zrozumieć dlaczego, obecnie rządzący pragną im odebrać dorobek ich całego życia? Wszyscy jednym głosem mówią: „to nasi dziadkowie, ojcowie, my i nasze rodziny w pocie czoła wspólnie budowaliśmy i utrzymujemy swoje małe poletka, dające nam tyle radości i satysfakcji a jednocześnie pozwalają nam aktywnie, na świeżym powietrzu wypoczywać wraz z rodzinami.

 

 

 

opracowanie:

Krzysztof Andryszczyk

 

 

 

 

 

Komentarze

 • KATARZYNA B2012-11-30 00:35

  PIĘKNY OGRÓD GRATULACJE

 • Bartek W.2012-11-30 18:59

  bardzo przyjemny wirtualny spacer po ogrodzie, "na żywo" na pewno wygląda jeszcze piękniej niż na zdjęciach, gratulacje dla Zarządu ROD - szczególnie dla Prezesa - za utrzymanie ogrodu na tak wysokim poziomie!! oby tak dalej!!

 • rzecznik prasowy2012-11-30 22:17

  Moje najszczersze wyrazy uznania dla działkowców ROD "Miś". Na podstawie fotografii śmiało można się zakochać w tak pięknym miejscu, naturalnie zdaję sobie sprawę z faktu, iż jest tak pięknie dzięki wielkiemu nakładowi pracy samych działkowców uprawiających swoje małe ale jakże malownicze poletka. Zarządowi należą się gratulacje za wzorową pracę, świadectwem czego są wyremontowane i ze smakiem urządzone toalety, pomieszczenia kuchenne, biurowe oraz sala konferencyjna. Żywię nadzieję, że może będę miał przyjemność i zaszczyt osobiście móc się spotkać z działkowcami tego ogrodu, a przy kawie i może "naparstku" wiśniówki czy dzięgielówki porozmawiać o sprawach codziennych. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.

 • Anna2012-12-01 13:47

  Ogrody działkowe są naprawdę przepiękne, chociaż zdjęcia nie oddają w pełni uroku wszystkich działeczek z niekiedy przepięknymi rabatkami, klombami czy nawet urokliwymi oczkami wodnymi. Miałam przyjemność widzieć te ogrody na własne oczy i naprawdę należy pogratulować wszystkim działkowcom za duży wkład, wysiłek i zaangażowanie w pracę nad ogrodami.

 • działkowiec2012-12-01 16:00

  w 100% zgadzam się z poprzednikami - ogród rewelacja!! najbardziej kusi ten zarybiony staw :)

 • cyberdziałkowiec2012-12-01 21:01

  eeeeeeeeeeee, no szacun WIELKI!!! klękajcie narody! ogród jak wyrwany z bajki, no niech który z POpaprańców powie znowu, że działki to syf, kiła mogiła i malaria z budkami, szałasami itp. Miejsce na ognisko, zarybiony staw (chociaż w sumie z ryb to rypanie i walenie lubię najbardziej), gustownie zaaranżowana łazienka, kuchnia robi osobne wrażenie! Suma sumarum jeśli mogę to podpisuję się obiema łapami by tego prezesa i jego ogród wyróżnić w specjalny sposób.

 • Bożena - działkowiczka z Torunia2012-12-05 07:20

  ROD "Miś" i jego Zarząd może być przykładem do naśladowania dla innych ogrodów - pod każdym względem, po zdjęciach widać, że praca Zarządu w tym ogrodzie jest ogromna, pozytywna i powinna być wzorem dla reszty Zarządów!! ogromne gratulacje za stworzenie tak pięknego ogrodu!!!

 • Joanna 2012-12-05 15:10

  ROD "Miś"- przepiękne!!!
  Miałam zaszczyt widzieć te ogrody na własne oczy. Jestem pełna podziwu utrzymania w taki sposób ogrodów, przez działkowiczów jak i również Zarządu. Goszcząc osobiście w ROD "Miś" czułam się jak "Alicja w krainie czarów " :) . Wielkie brawa dla Pana Prezesa Krzysztofa Andryszczyka oraz pozostałych członków Zarządu ROD"Miś", za trud i pracę włożoną w te ogrody jak i również w organizowaniu imprez - pikników.

 • Marian F2012-12-05 20:15

  dołączę do grona fanów ogrodu MIŚ, wspaniale zagospodarowane działki, świetnie utrzymane trawniki, a najbardziej podoba mi się ta kaskada - też chcę taką!!! Panie Krzysztofie - Prezesie, jakby kroiła się jakaś impreza na ogrodzie, grilll...albo coś innego to daj znać przyjadę chętnie. pozdrawiam i gratuluje, widać kawał dobrej roboty!!!

 • szczypiorek2012-12-07 19:57

  wszystko co tu piszecie to najszczersza prawda! Byłem gościem na jednej z imprez w tym ogrodzie, to było coś niesamowitego..ludzie mili, uśmiechnięci...normalnie jakby nie byli typowymi polakami-wiecznie narzekającymi i zawistnymi. Impreza była po 1000-kroć lepsza niż góralskie wesele. Brawa do zarządu za tak wspaniałą organizację. Panie rzeczniku...zapomnij pan o naparstku :) ognicho, kiełbacha, wino, kobiety i śpiew.

 • Joanna2012-12-09 19:49

  to może i ja "się wproszę" na kolejną imprezę którą zorganizuje Zarząd ROD "Miś"?? wszyscy tak zachwalają, podziwiają ... warto by było zobaczyć tak fantastyczny ogród na własne oczy:) szczere gratulacje dla Zarządu i wszystkich działkowców za utrzymanie ogrodu na naprawdę wysokim poziomie organizacji!!! BRAWO!!!

 • Radek2012-12-09 20:07

  ten ogród wywarł na mnie niesamowite wrażenie - oczywiście w 100% pozytywne, mój ogród nie wygląda tak pięknie - ROD "Miś" powinien być wzorem do naśladowania!

 • kujawiak2012-12-12 06:59

  wszystko co chciałbym napisać o ogrodzie "Miś" zostało już napisane przez poprzedników:) powtarzać się nie będę a zgadzam się ze wszystkimi, więc napiszę że chylę czoła przed działkowcami tego ogrodu i Zarządem ROD - oby tak dalej!!!

 • Działkowiczka ROD "Miś"2012-12-12 20:06

  Bardzo ładne komentarze! Fajni ludzie, miła atmosfera? To niezupełnie jest prawdą! Kilka razy będąc na działce słyszałam bardzo burzliwą rozmowę Prezesa Krzysztofa z poprzednią Prezes Marią. Słyszałam też rozmowy Pana Krzysztofa z Panem Andrzejem. Szlag mnie trafia, że zacofani ludzie podstawiają nogi obecnemu Zarządowi. Kolega Andrzej mówi "A na ch** nam ta świetlica? Po co są wydawane takie pieniądze?" Pada odpowiedź: "Ten budynek musi na siebie zarabiać, a nie popadać w dalszą ruinę." Andrzej: "Tak (k***a), będzieta robić wesela, ja kupiłem działkę, aby na niej wypoczywać, a nie słuchać hałasu muzyki." Na zdjęciach nie widać obecnego stanu budynku świetlicy. Jest on ocieplony, nowa papai blachówka na dachu, ładne rynny, odprowadzenie wody do stawu, z drugiej strony pojemnik na wodę deszczową do podlewania. Obecny Zarząd ma olej w głowie i myśli pozytywnie, czego nie można powiedzieć o poprzednim Prezesie, Pani Marii. Była przez prawie 15 lat Prezesem - co zrobiła? Doprowadziła do ruiny świetlicę. Szlag mnie trafia, że na większości ogrodów działkowych poprzedni Zarząd zostaje wybrany do Komisji Rewizyjnej. To właśnie ci ludzie podstawiają nogi tym, co robią coś pozytywnego. Byli władcy 15-letni "Misia" nie mogą pogodzić się ze stratą władzy.
  Działkowcy "Misia", pomóżcie Zarządowi - bezinteresownie! Sami często widzieliście członków Zarządu pracujących, nawet w niedzielę, przy koszeniu trawy wokół stawu, remoncie wewnątrz świetlicy, paleniu gałęzi złożonych przez Was na ognisku, jak również podlewaniu tych krzewów wsadzonych przed stawem oraz sprzątaniu i wycinaniu chwastów nad stawem od strony I-wszej bramy.
  Jako kobieta nie jestem w stanie tak ciężko pracować - nie pozwala mi na to zdrowie. Cieszę się, że ci pracujący koledzy wypiją kawę, którą ich poczęstuję.
  Niskie ukłony Zarządowi ROD "Miś", naprawdę. Kochani, wszyscy ci, którzy pisaliście te komentarze - życzę Wam takiego Zarządu jaki my mamy obecnie na "Misiu".

 • też działkowiec :)2012-12-17 20:00

  szczera wypowiedź poprzedniczki - gratuluję odwagi!! niewielu ją ma żeby na takim forum pisać tak szczerze, podziwiam Panią za taką właśnie odwagę!! i dołączam się do tych co gratulują Zarządowi ROD "Miś" - szczególnie Prezesowi Krzysztofowi!! - utrzymania ogrodu na wysokim poziomie - na mnie też robi ogromnie pozytywne wrażenia!!!

 • Święty Mikołaj2012-12-20 23:22

  Pytałem się wielu ludzi w Lipnie jak trafić na ROD „Miś” i nie potrafili mi wskazać dobrej drogi na ogród. Ale zaparłem się i postanowiłem użyć koniec języka za przewodnika. Oczywiście dotarłem na ogród, na którym żywej duszy nie uwidzisz - ale duch Prezesa czuć na każdym kroku. Więc jak to przed Świętami Bożonarodzeniowymi każdy oczekuje na paczki. Ale jak tu przygotowywać i wręczać paczki jak jutro ma być koniec świata? Wobec tego postanowiłem zaciągnąć informacji u tych na górze bo mam takie możliwości, chcę Państwu powiedzieć że tam też panuje demokracja a w związku z tym każdy co chce to mówi i nie ma wyraźnego decydenta aby panował nad porządkiem na całym świecie. Odniosłem wrażenie, że też jest bajzel. Wobec powyższego wyciągnąłem wniosek, że 21 grudnia nie będzie KOŃCA ŚWIATA. A zatem Prezes, Zarząd, Komisje ogrodowe mogą się spodziewać paczek od Świętego Mikołaja. Inni działkowcy też – bo wszyscy dbali i utrzymywali ogród na wysokim poziomie - pod jednym warunkiem, że byliście grzeczni! Czytając te wszystkie wpisy internautów można dowiedzieć się, że nie zawsze tak było. Mam nadzieję, że na ogrodzie będzie nadal panowała wspaniała atmosfera, która będzie dopingowała jak do tej pory działkowców do organizowania różnych imprez wypoczynkowych dla dzieci i dorosłych. A teraz pójdę już pakować te wspomniane paczki, chociaż będą one różne ze względu na różne wasze charaktery i zasoby portfeli.
  Tak więc zawsze trzeba wierzyć w Świętego Mikołaja i tworzyć warunki dla niego aby przyszedł. Potwierdzam, że takie warunki na ogrodzie „Miś” stworzyliście.

 • cyberdziałkowiec2012-12-21 21:11

  wow ale POWER!!!!
  tyle wpisów to chyba żaden ogród jeszcze nie dostał!! gratulacje dla zarządu bo widać że świetnie sobie radzi. przy okazji....już wiadomo dzięki komu nie spełniła się przepowiednia majów o końcu świata :)
  a ja cholera kredyty wziąłem i wszystko przehulałem .... Święty Mikołaju, za co ja je teraz spłacę??? nie wybaczę Ci tego....

 • Święty Mikołaj2012-12-22 21:26

  Potwierdziły się moje przepowiednie,że nie będzie końca świata i nie było!!! A zatem jest już pewne,że prezenty będę mógł wręczać w wigilijny wieczór.Magia tego wieczoru i nocy Bożonarodzeniowej sprawia,że wszystkich ogarnia ciekawość czy aby o mnie Św.Mikołaj też będzie pamiętał ? Nadchodzą chwile refleksji-czy wszystko z mojej strony było w porządku? Na ROD"MIŚ" takich zmartwień nie mają, zapracowali na pochwałę przez cały rok i prezenty dostaną. Ciekawe czy Św. Mikołajowi się odwdzięczą?

 • Aleksander2012-12-27 22:17

  Prezesie Ogrodu, przyznaj się co Ci ten Święty Mikołaj przyniósł pod choinkę. Swoją drogą proponuję wprowadzić taką świecką tradycję kolędowania po ogrodach -ha, ha, ha!!! Jakby co to ja się zapisuję na takie kolędowanie. Najlepszego w Nowym Roku, życzę wszystkim kochającym swe działki.

 • Wanda2012-12-30 19:39

  patrząc na te piekne zdjęcia w środku zimy aż chciałoby się od razu ciepłego lata:) bardzo piekny ogród - pozostaje tylko gratulować Zarządowi ROD i działkowcom użytkującym w nim działki - GRATULUJĘ!!! i życzę Szczęśliwego Nowego 2013 Roku całemu Zarządowi ROD MIŚ wszystkim działkowcom z tego ogrodu i wogóle wszystkim z naszego Okręgu Toruńsko- Włocławskiego.

 • Krzysztof ROD "MIŚ"2012-12-31 11:48

  Kol.Aleksandrze.Mikołaj osobiście odwiedził Zarząd na terenie naszego Ogrodu.Część Zarządu dostała pochwały /bez prezentów/ natomiast ja i V-ce Prezes "opr".Oberwało mi się,że zbyt mało pracuję na rzecz Ogrodu.Nakazał mi abym od nowego roku wziął się za pracę to teren "MISA" będzie jeszcze ładniejszy.
  Korzystając z okazji składam wszystkim działkowcom naszego Okręgu,Zarządowi i pracownikom OZ Toruńsko-Włocławskiego najserdeczniejsze życzenia w Nowym Roku 2013,dużo zdrowia,spełnienia najskrytszych marzeń oraz miłego wypoczynku na swoich pięknych oazach w ROD.

 • Aleksander2013-01-01 12:02

  Prezesie, to ja bym takiego Mikołaja co tylko "OPR" przynosi to ja bym przegnał i jeszcze tą jego rózgą mu wlał!!! Kasę powinien dziad jeden przynieść byś mógł z zarządem jeszcze bardziej unowocześnić ogród na miarę XXI wieku.

 • MARYLKA BAKA2013-01-02 16:23

  Oj Panie Prezesie!! napewno prezenty były.Ale nie same przyjemności!Odwiedziłam ogród już w NOWYM 2o13 i zauważyłam ,że na ognisku została Panu sterta starych i mokrych gałęzi do spalenia i olbrzymia kupa popiołu do wywiezienia.Życzę Panu oraz całemu Zarządowi ogrodu MIŚ dużo zdrowia i wytrwałości w NOWYM ROKU 2013 - Przepiękny Ogród

 • Święty Mikołaj2013-01-03 19:41

  Nie narzekajcie na Św. Mikołajów,bo nie prawda,że są starzy a są także piękni, kiedy młode "laski" przebierają się za Mikołajów. Ja,który byłem na ogrodzie co prawda do najmłodszych nie należę, ale nie jedną Mikołajową jeszcze bym specjalnie potraktował-myślę,że za obopólną zgodą.A co do prezentów dla Prezesa i Wiceprezesa ROD "Miś"-to tak do końca prawdy nie powiedzieli.Zobaczymy-czy w 2013 roku na "Misiu"znów będzie sympatycznie i działkowcy a także ich rodziny i przyjezdni będą zadowoleni? A teraz pora obudzić się z "marzycielskich" snów bo skończyła się część rozrywkowa a zaczęła szara rzeczywistość. Do zobaczenia w grudniu,kiedy znów będzie wiadomo,że wszyscy oczekują na paczki a przez rok nie bardzo starali się aby na nie zasłużyć.Aby tak nie było, zapraszam wszystkich do rzetelnej pracy,razem w zgodzie zrobimy więcej. Św.Mikolaj.

 • cyberdziałkowiec2013-01-03 21:18

  zaprawdę powiadam Wam, Święty Mikołaj jak widać wcale taki święty nie jest skoro z niejedną Mikołajową by poszalał i pewnie swoją rózgą je posmyrał :P
  Mikołaju przecież dopiero co się zaczął czas szaleństw i zabawy wszak karnawał nastał! Trzeba się wyszaleć by po Wielkanocy ruszyć ze zdwojoną siłą na nasze małe ojczyzny (działki).

 • Wanda2013-01-04 15:15

  Droga Pani Marylko Baka - trzeba było spalić te pozostawione gałęzie w ognisku, byłoby bardzo ładne przywitanie Nowego Roku - zamiast fajerwerków - noworoczne ognisko na ogrodzie MIŚ :) a popiół mogłaby Pani zabrać i wysypać na kompostownik - ot taki dobry uczynek w nowym 2013 roku, bo chyba ma Pani na działce kompostownik?? Panie Prezesie - ogród rewelacja - nic dodać nic ująć!! tylko gratulować!!!

 • Karolina z Włocławka2013-01-11 21:41

  z ogromną ciekawością obejrzałam galerię zdjęć ogrodu, przeczytałam informacje na jego temat - i jestem pełna pozytywnych emocji, ogród zachęca by go odwiedzać a wspominiane w komentarzach organizowane imprezy sprawiają, że każdy chciałby w nich uczestniczyć! Widać ogromny wkład Zarządu ROD w to, że całość prezentuje się bardzo pięknie i nawet kilka (może rzekomych) gałęzi pozostawionych w miejscu na ognisko dodaje mu uroku :) może tak własnie miało być? Gratulacje dla Zarządu i działkowców z ROD "Miś"!!!

 • Kwiatosławek2013-02-22 20:47

  Oglądałem "Misia" w czasie ubiegłego lata a także obecnie gdy wszystko przykryte jest śniegową pierzyną i dochodzę do wniosku, że muszę podzielić pozytywne komentarze o tym miejscu,a sporo szczegółów które zaobserwowałem będę chciał zastosować przy urządzaniu swojej, nowo nabytej, działki. Gratulacje dla zarządu i Pana Prezesa.

 • ,,Kaneczka"2013-02-23 09:34

  Zawsze lubiłem to co żyło i miało swój pozytywny potencjał, a na pewno ,,Miś" go ma. Panie Prezesie, Zarządzie i wszyscy działkowcy idziecie w dobrym kierunku. Tak trzymać- będę Waszym sympatykiem, bo jak nie skoro tworzycie takie wspaniałe miejsca, miejsca dobrego wypoczynku w dobrym tonie. Jeszcze raz gratuluje.... .:)

 • MP ROD"Zalesie" Włocławek2013-03-04 19:42

  Panie Krzysztofie - szczere gratulacje na ręce Pana, członków Zarządu oraz wszystkich zainteresowanych nie tylko swoją działką. Ogród godny naśladowania!

 • działkowczyni z Torunia2013-03-24 18:37

  z wielką przyjemnością obejrzałam zdjęcia ogrodu "Miś" i przeczytałam te wszystkie komentarze, ich ilość mówi sama za siebe - ogród zachęca do jego obejrzenia, jest wspaniały!! mam nadzieję, że kiedyś będę mogła odwiedzić ogród i podziwiać go naprawdę - nie tylko za pomocą internetu. Z opisów poprzedników wygląda na to, że działkowcy i Zarząd ROD z chęcią przyjmują odwiedzających - warto się pofatygować i naśladować tak dobrze zagospodarowany i zarządzany ogród!!! moje gratulacje!!!

 • cyberdziałkowiec2013-03-28 18:49

  Pytanko mam do Zarządu Misia....kiedy jakaś impreza będzie? Wiosna wszak już jest, jakiś grill by się zdał, kiełbacha...jakiś płynny popychacz do kiełbasy, muzyka..... i zabawa na całego.

 • Karolina2013-04-01 20:48

  dołączam się do pytania cyberdziałkowca - kiedy jakaś impreza na ogrodzie "Miś"?? z niecierpliwością czekam na zaproszenie :)

 • Zarząd ROD "MIŚ"2013-04-03 16:05

  Droga Karolino i cyberdziałkowcu!
  Spotkamy się na pewno jak zginie biały puch, trawka zazieleni się i słoneczko zacznie przygrzewać. Usiądziemy przy ognisku, upieczemy kiełbaskę i ziemniaczki, a przy gitarze pośpiewamy, oglądając pływające po stawie kaczuszki. Pozdrawiamy czekając z niecierpliwością na prawdziwą wiosnę.

 • rzecznik prasowy2013-04-05 20:31

  Drogi zarządzie ogrodu, pragnę również uczestniczyć w tym pieczeniu kiełbasek oraz wspólnym biesiadowaniu. Mam nadzieję, że poniższe zaproszenie nie jest skierowane jedynie do Karoliny i cyberdziałkowca a ma raczej charakter otwartego zaproszenia :)
  Zresztą....jak wywęszę zapach pieczonych kiełbasek i aromat nalewek to sam się wproszę :D

 • Zarząd ROD "MIŚ"2013-04-09 10:41

  Kol.rzeczniku!
  Ty nie potrzebujesz specjalnego zaproszenia, iż Twoja osoba jest zawsze mile widziana w naszym ogrodzie, zwłaszcza jeśli będziesz miał przy sobie aparat fotograficzny, który (jak widać poniżej) oddaje piękno naszych działek. Kiełbaski Tobie nie zbraknie, a nalewek tym bardziej. Do zobaczenia w ROD "MIŚ".

 • działkowiczka z "misia "2013-06-17 06:54

  P.Prezesie dlaczego nie ma zdjęć i wiadomości z 01.06.2013r. a podobno było miło i wesoło !

 • Prezes ROD "MIŚ"2013-06-21 13:18

  Koleżanko działkowiczko, na Pikniku w dniu 1 czerwca było naprawdę pogonie, miło i wesoło. Zdjęcia będą na pewno. To, że ich nie ma nie zależy tylko i wyłącznie ode mnie, a przede wszystkim od Rzecznika Prasowego OZ. Proszę uzbroić się w cierpliwość.
  Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie Naszym Ogrodem.

 • Mieszkaniec Lipna /nie działkowiec/2014-08-20 15:19

  Byłem na Pikniku z Okazji Dnia Dziecka.Wspaniała impreza.Mój wnuczek zajął pierwsze miejsce w konkursie za co otrzymał puchar i dyplom.Grochówka z wojskowego kotła była bardzo smaczna.Kto ją gotował?. Panie Prezesie jest Pan niezastąpiony.Ogród Wasz jest bardzo ładny,świetlica jest wizytówką ogrodu /pięć lat temu była to ruina/. Pozoracja wypadku drogowego z udziałem Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownika medycznego dużo nauczyła dzieci i dorosłych. Dziękuję bardzo Panu Prezesowi Misia i czekam na następną imprezę.

 • Prezes ROD "MIŚ"2014-08-23 12:35

  Dziękuję bardzo za słowa uznania. Wygląd ogrodu oraz świetlicy jest zasługą wszystkich działkowców. Grochówkę gotował kolega Jan Tuchewicz zamieszkały Lipno ul. Wspólna 2. Następna impreza na ogrodzie odbędzie się też z grochówką i żurkiem kaszubskim na początku października b.r. Z okazji 35-lecia ogrodu. Zapraszam w imieniu zarządu. (grochówka i żurek kolegi Jana)

 • Mirosław Piechocki2014-09-29 19:55

  Szanowni działkowcy ROD Miś
  Korzystając z zaproszenia na uroczystość 35 lecia Waszego ogrodu postanowiłem osobiście przyjrzeć się zagospodarowaniu ogrodu i poszczególnych działek.To co zobaczyłem potwierdziło ogólną opinię w okręgu o szczególnej dbałości działkowców o swoje działki jak i o cały ogród. U Was widać zaangażowanie zarządu jak i wielu działkowych społeczników. Cały ogród jest śliczny i w pełni zasługuje na ostatnie wyróżnienia zarówno na szczeblu okręgu jak i wyróżnienia krajowe.
  Pozwólcie zatem,że z okazji jubileuszu 35 lecia istnienia ogrodu przekażę Wam gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w propagowaniu idei wypoczynku na działkach.
  Serdecznie wszystkich pozdrawiam - MP

 • Prezes ROD "MIŚ"2014-11-04 08:30

  Kolego Mirosławie w imieniu Zarządu oraz działkowców serdecznie dziękuję za słowa uznania na temat naszego Ogrodu.Zapraszam latem na pieczenie kiełbasek oraz łowienie ryb.Ogród nasz jest latem jeszcze ładniejszy.Dziękuję i zapraszam.

Komentarz
Facebook