Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

ROD "Wiosenka" i "Rybnica" do likwidacji w związku z budową CPK? Działkowcy protestują

2022-11-07 10:49

Centralny Port Komunikacyjny ma stanowić ogromny węzeł przesiadkowy na obszarze około 3000 hektarów. Przynajmniej taki wizje rozsnuwa przed nami partia PiS.

W skład projektu ma wejść Port Lotniczy oraz węzeł kolejowy. CPK ma powstać między Warszawą a Łodzią.

Budowa CPK budzi kontrowersje. W lipcu tego roku mieszkańcy gmin, na terenie których ma powstać inwestycja podkreślali, że nie chcą być wywłaszczeni ze swoich domów. Jednak budowa CPK budzi nie tylko sprzeciw mieszkańców Mazowsza.

Zaniepokojenie wyraził także Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców. Chodzi o upublicznione Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla projektu pn. "Budowa linii kolejowych nr 5 i 50 na odc. Węzeł CPK – Płock – Włocławek". Dokładnie chodzi o warianty nr 1 i 8, które przecinają Rodzinne Ogrody Działkowe "Wiosenka" i "Rybnica" we Włocławku.

"Zarząd oczywiście negatywnie wyraża się o tej koncepcji. Będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby nie doszło likwidacji ogrodów działkowych. (...) Nie przyjmujemy w ogóle do wiadomości, aby w jakikolwiek sposób ogrody miały zostać naruszone, bez względu, czy miałoby dojść do całkowitej, czy częściowej likwidacji. Dołożymy wszelkich możliwych starań, by jedyną koncepcją było ominięcie ogrodów działkowych." - powiedział Piotr Gadzikowski, prezes Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców

Działkowcy wiedzą już o planach dotyczących ich ogródków. Łatwo się domyślić, nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy.

"Żaden działkowiec nie odda swojej działki. Ostatnie lata pandemii spowodowały, że działki stały się można powiedzieć, złotem, wyjątkowym dobrem, właśnie na czas takich nieszczęść jak pandemia. Możliwość wypoczynku na działce, w ogrodzie, wśród zieleni ma aspekty prozdrowotne, prośrodowiskowe. Ogrody działkowe są zielonymi oazami w miastach, generują tlen, oczyszczają powietrze, zieleń wpływa pozytywnie na obniżenie temperatury." - dodaje Piotr Gadzikowski

Rodzinne Ogrody Działkowe "Wiosenka" i "Rybnica" we Włocławku zrzeszają około 600 rodzin.

źródło:portalwloclawek.pl

 

 

 

 

Facebook