Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

ROD "Nad Strumykiem" w Toruniu jest już po walnym zebraniu działkowców.

2018-05-03 15:59
Walne Zebranie Sprawozdawcze w ROD "NAD STRUMYKIEM" 28.04.2018
W Zebraniu uczestniczyło 73 działkowców co stanowi 32% członków Ogrodu. Po przedstawieniu problemów nurtujących działkowców związanych z zanieczyszczeniem strumyka przez pobliski zakład mleczarski skąd pobieramy wodę do podlewania działek oraz przeraźliwego hałasu wydobywającego się z sąsiadującego z Ogrodem zakładu produkcyjnego zaproszeni na zebranie przedstawiciele Straży Miejskiej odnieśli się do tych problemów. Również dzielnicowy Policji poinstruował jakie czynności podjąć, aby w przyszłości nastąpiło zminimalizowanie hałasu. Przedstawiciele prawa odpowiadali na liczne pytania dotyczące bezpieczeństwa i ekologii.
Walne Zebranie przyjęło Sprawozdania Zarządu, Plan Pracy na 2018 rok oraz 12 Uchwał w tym m. innymi dotyczących opłat ogrodowych, rozwoju Ogrodu (zakup i montaż na placu zabaw trzech podwójnych zespołów siłowni napowietrznych), zmiany Planu Zagospodarowania Ogrodu oraz uchwalono zasady wjazdu na teren Ogrodu.
Wręczono również odznaczenia - brązową i srebrną odznakę Zasłużony Działkowiec dla wyróżniających się zaangażowaniem i pracą na rzecz Ogrodu i dyplom z okazji Jubileuszu 120 lat Ogrodów Działkowych w Polsce nadanym przez KR PZD, którym uhonorowano Zastępcę Prezesa.
Pomimo bardzo obszernego porządku obrad Zebranie przeprowadzono bardzo sprawnie i trwało prawie dwie godziny.
W imieniu Zarządu dziękuję działkowcom, którzy aktywnie uczestnicząc w Zebraniu przyczyniają się do rozwoju Ogrodu.
 
 
Opracował : Edward Lange - prezes zarzadu ROD "Nad Strumykiem"
 
 
 
 
 
 
 
 
Facebook