Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

ROD "KŁOS" we Włocławku nawet pogoda sprzyja

2017-08-20 20:09
19 sierpnia 2017r - dzień jak co dzień - pogoda z rana niepewna, ale wiadomo, ROD "KŁOS" we Włocławku pogoda sprzyja. Po południu wymarzona pogoda do organizacji kolejnej imprezy integracyjnej.
      Dni Działkowca w tym ogrodzie upłynęły pod znakiem uczczenia jubileuszu 120 lecia powstania ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce. Dlatego też imprezę swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele miasta - prezydent Marek Wojtkowski wraz z v-ce prezydent Barbarą Moraczewską. zaprzyjaźniony z ogrodem były przewodniczący Rady Miasta , aktualny szef struktur PiS Jarosław Chmielewski oraz przedstawiciel Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD w Toruniu , członek prezydium Mirosław Piechocki.
       W swoich wystąpieniach zarówno prezes zarządu ogrodu - Marianna Pilich jak i przedstawiciel Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD - Mirosław Piechocki przedstawili licznie zgromadzonym krótki rys historyczny ogrodnictwa w Polsce, oraz  przebieg spotkania inaugurującego obchody jubileuszowe w Koźminie Wlkp. 
    Mirosław Piechocki w swym wystąpieniu nawiązał do 35 lecia PZD  oraz do  przeciwności jakie nasz  związek napotyka w walce o ochronę naszych ogrodów, a także do zbliżającego się kolejnego zjazdu delegatów związku dotyczącego konieczności wprowadzenia zmian do statutu PZD.. Mówca przekazał w imieniu prezesa Piotra Gadzikowskiego oraz wszystkich członków władz okręgowych związku życzenia dalszej dbałości  o estetykę i właściwe zagospodarowanie własnych  działek i ogrodu, dalszego zaangażowania w walce o rozwój naszej organizacji na każdym organizacyjnym szczeblu.
       Impreza zgromadziła liczną rzeszę działkowców, ich rodzin i znajomych. Postarano się o przygotowanie atrakcyjnego programu zarówno dla dorosłych jak i ich pociech. Były obficie zastawione stoły z tradycyjną grochówką i przysmakami z grilla, były słodkości było też tradycyjne piwo. Przygotowano liczne atrakcyjne konkursy  dla dzieci i  muzykę do tańca. Nie zapomniano o wyróżnieniu licznej grupy działkowców za estetykę i właściwą dbałość o działkę i jej otoczenie. Ogród może pochwalić się sporą ilością naprawdę pięknych,  zadbanych i pomysłowo urządzonych działek.
     Program i atmosfera ogrodowych Dni Działkowca w ROD "Kłos" we Włocławku są godne naśladowania. Niewątpliwie olbrzymia w tym zasługa członków zarządu ROD na czele z panią Marianną Pilich oraz sporej grupy społeczników bezinteresownie wspierających działania zarządu  Gratulujemy!
 
 
autor:
Mirosław Piechocki
 
 
 
 
 

Komentarze

Komentarz
Facebook