Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Raj zachwytu i nostalgii na ulicy Miłoleśnej w Grudziądzu

2021-04-13 10:50

Kolejna wiosna jest pełna niepewności w związku z koronawirusem, lękiem o swoich bliskich, o to co będzie w przyszłości, jednak przyroda nie ogląda się za siebie. Za oknem robi się zielono, jest coraz cieplej, obecnie panująca pora roku, przynosi nadzieję, wiarę w lepsze jutro. Budząca się do życia przyroda pozwala na spacery, wprowadza w dobry nastrój, a co najważniejsze po długim czasie można jechać na ukochaną działkę. Największą miłością Dominiki i Sebastiana, jest ich działka położona w malowniczej okolicy, na której razem ze swoim wiernym przyjacielem Karo spędzają letnie miesiące. Ogród pomału zaczyna pięknie rozkwitać, wszystko tonie w zieleni, tak jakby czas stanął w miejscu. Coraz więcej działkowców pojawia się na działkach w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Budowlaniec” w Grudziądzu. Ogród znajduje się w kompleksie 5 ogrodów na ulicy Miłoleśnej, ale działka naszych bohaterów położona jest w zjawiskowym miejscu. Zza płotu działki, tylko kilka kroków dalej, na wyciągnięcie dłoni, można znaleźć się w dziewiczym miejscu jakim jest gospodarstwo rolne. „...Wypoczywa się prawdziwie i do dna tylko przez kontakt z przyrodą...” mawiał Święty Jan Paweł II. Równie pięknie o swojej pasji działkowej mówią użytkownicy działki ”.. Magiczne miejsce pełne zapachów, obdarowuje swoimi skarbami. Ta przestrzeń, bogactwo świata roślin, rozbudza w nas ochotę posadzenia nowych roślin, kwiatów, które zakwitną, a ich moc zmieni zwykły dzień w kolorowy radosny, nawet gdy będzie padał deszcz, a temperatura nie pozwoli na relaks na działkowym leżaku. To nasz rodzinny raj zachwytu, nostalgii, to nasz fascynujący świat.”

Ja tam byłam, tym pięknem się zachwyciłam, Krajowy SSI - Małgorzata Jasińska, fotografie Dominika Wiączek - Okręgowy SSI

 

 

 

Facebook