Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Programy PZD służą wszystkim

2018-06-13 11:38
Programy PZD służą wszystkim - Galeria 3

Celebrowanie święta najmłodszych jakim jest Światowy Dzień Dziecka na stałe już wpisał się w karty historii Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Chemik” w Grudziądzu. Zarząd ogrodu z jeszcze większą werwą podjął się organizacji przeróżnych imprez integracyjnych oraz propagujących ideę ogrodnictwa działkowego po wdrożonych do życia ogrodów programów stworzonych przez Krajowy Zarząd i Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców. Szczególnie w oparciu o Otwarty Program Rozwoju ROD czy Rodzinny Ogród Działkowy XXI wieku, wszystkie programy mają na celu otwarcie ogrodów działkowych na szerszą opinię społeczną. Nie chodzi w tym, by otworzyć na oścież bramy ogrodów przez całą dobę, a  o to by mieszkańcy miast nie posiadający dziełek mogli z bliska zapoznać się z przyrodą jak i pozytywnymi aspektami możliwości czynnego wypoczynku na działce.

Wzorem poprzednich uroczystości Dnia Dziecka, opieką i konkursami zajęły się panie Dorota i Małgosia – działkowiczki naszego ogrodu. Ilość konkurencji, zabaw oraz quizów była ogromna. Dzieci z ochotą brały udział we wszystkich konkurencjach, tym bardziej, że były gwarantowane nagrody i upominki. Nie zabrakło również słodyczy i napojów. Zarząd zadbał o darczyńcę nagród i słodyczy. Przypadek spowodował, że właśnie w tym dniu sponsor nagród i słodkości obchodził swoje 50-te urodziny, w podziękowaniu za dobre serce, dzieci zaśpiewały mu 100 lat!

Uroczystość trwała kilka godzin, najważniejsze, że spełniła oczekiwania dzieci, które roześmiane i rozemocjonowane powróciły do swoich bliskich, pytając przy pożegnaniu czy w przyszłym roku także będzie tak fajnie. Członkowie zarządu i osoby pomagające przy organizacji tego święta jednogłośnie odpowiadali, że nie ma innej opcji.

Do zobaczenia za rok!

 

 

Tekst i foto:

Ewa Czyżewska – prezes ROD „Chemik” w Grudziądzu

 

 

 

 

 

 

Programy PZD służą wszystkim - Galeria 4

Facebook