Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Poznacie ich po owocach….

2018-06-26 10:47

Tymi sławami zaczerpniętymi z Pisma Świętego można by opisać ludzi lub instytucje sprzyjające innym. Z racji naszych zainteresowań, skupimy się na osobach i instytucjach sprzyjających działkowcom. Otóż, nie od dziś wiadomo, że wspólną pracą można wznieść się na wyżyny dobra wszelkiego. Działkowcy z racji, iż w głównej mierze stanowią środowisko osób będących już w wieku emerytalnym i niezbyt zamożnym, potrzebują każdej nawet najmniejszej pomocy by ułatwić im egzystencję.

Dlatego też, warto jest sprzyjać osobom, które pomagają nam działkowcom i to nie tylko tym na emeryturze, ale wszystkim bez wyjątku. Istotną rolę w funkcjonowaniu rodzinnych ogrodów działkowych stowarzyszonych w Polskim Związku Działkowców odgrywają ich władze, będące najczęściej inicjatorem działań i programów ułatwiających życie całej społeczności działkowej, jak i przybliżającej ideę ogrodnictwa działkowego pozostałemu społeczeństwu naszego kraju.

Jednym z takich przykładów może być inicjatywa utworzenia dodatkowych przystanków autobusowych komunikacji miejskiej w Grudziądzu. Przystanków, które będą służyły ogromnej rzeszy działkowców PZD korzystających z uroków swoich działek na terenie byłych PGR Rządz w Grudziądzu. Rozmowy władz Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD z Posłem na Sejm RP – p. Tomaszem Szymańskim zaowocowały pełnym zrozumieniem u Prezydenta Grudziądza – p. Roberta Malinowskiego, dzięki czemu powstaną nowe przystanki dla działkowców, ułatwiając w ten sposób komunikację.

 

Oliwia Ciechomska

 

 

 

 

 

 

Facebook